۱۰:۴۰:۲۲ - پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پری نازاسبلی (اسبچی
انگ زنی و پیشگیری دراسلام توسط بزه پوشی
پری ناز-اسبلی: وقتی برچسب منحرف به فرد یا گروهی زده می شود، نتایج اخلاقی، سیاسی، ایدئولوژیک و اجتماعی برای فرد برچسب زده شده در پی دارد. اول این که، فرد از نظر دیگران، به عنوان نیروی پایین تر و دارای حقوق کمتری تلقی می شود. به عبارت دیگر، به عنوان شهروند دست دوم خوانده می […]

پری ناز-اسبلی:
وقتی برچسب منحرف به فرد یا گروهی زده می شود، نتایج اخلاقی، سیاسی، ایدئولوژیک و اجتماعی برای فرد برچسب زده شده در پی دارد. اول این که، فرد از نظر دیگران، به عنوان نیروی پایین تر و دارای حقوق کمتری تلقی می شود. به عبارت دیگر، به عنوان شهروند دست دوم خوانده می شود. دوم این که، حاشیه نشینی و یا انزوای از عمل جمعی به طور غیررسمی برای او در نظر گرفته می شود. سوم، جامعه به طور ناخواسته او را به ادامه ی عمل قبلی ( انحرافی ) ترغیب می نماید. چهارم، مفاهیم خوب و بد بودن، درست و غلط بودن، سالم و ناسالم بودن، خطرناک بودن، جانی بودن قضاوت اخلاقی در پی دارد و حکم تابو می یابد. پنجم، تلاش جامعه این خواهد شد تا برای کنترل و یا بازسازی و بازخوانی فرد به جامعه کاری انجام دهد. مثلاً مجازات، درمان، بازآفرینی، اجبار و… مکانیسم هایی در کنترل اجتماعی برای حفظ و یا تصحیح ارتباط فرد با گروه و یا جامعه به شمار می آیند. ششم، معمولاً مکان هایی نیز برای استقرار و یا بازپروری این افراد از قبیل زندان، بازداشتگاه، بازپروری و… تهیه می گردد.
فردی که یک بار عمدی ویاغیرعمدی دچار خطاوانحراف شده با برچسب و انگ زنی رفتار انحرافی خود را تقویت خواهد کرد که یکی ازآسیب های موجود در جامعه ما میباشد .
برچسب زنی انحرافات بعدی را با ترغیب کردن یک هویت منحرف افزایش می دهد. در میان فرآیندهای کنش متقابل نمادی، داغ ننگ یک منحرف، خود پنداره ای تولید می کند که نهایتا مشوق انحرافات بعدی می شود.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب