۲۳:۰۷:۰۲ - جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جایگاه زنان در خانواده و اجتماع
عده‌ای -یقینا بالغرض- زن را از جایگاه حقیقی خود جدا کرده و در حال ارائه الگوی مرد شدن به زنان هستند! این امر چند نتیجه نامطلوب در پی دارد؛ اولا امکان و فضای #شغل ‌را از مردان گرفته و باعث بیکاری می‌گردد، بعد همین مرد به جهت ناتوانی در امور اقتصادی سراغ ازدواج هم نمی‌رود […]

عده‌ای -یقینا بالغرض- زن را از جایگاه حقیقی خود جدا کرده و در حال ارائه الگوی مرد شدن به زنان هستند!


این امر چند نتیجه نامطلوب در پی دارد؛
اولا امکان و فضای #شغل ‌را از مردان گرفته و باعث بیکاری می‌گردد، بعد همین مرد به جهت ناتوانی در امور اقتصادی سراغ ازدواج هم نمی‌رود و این مسیر ادامه دارد تا مباحث جمعیت و امنیت و سلامت.
دوما شیر در قفس، بی‌خاصیت است و هم ملول و درمانده، چون باید در جنگل و محیط آزاد خود را بروز دهد تا به آرامش و سکون دست یابد، با توجه به این مثال می‌توان گفت، انسانی که مشغول اموراتی_نامرتبط با روحیه و ساخت خود باشد نیز با آرامش و بروز توانایی خود فاصله دارد.
سوما زنی که اولویت خود را حضور مستمر در اجتماع کرده، بی‌شک یا به راحتی تن به ازدواج نمی‌دهد، یا از عهده وظایف همسری و مادری به خوبی و شایستگی بر نخواهد آمد.
و چهارم که احساس می‌کنم از همه مهمتر نیز هست، بحث ساخت و حرکت جامعه است؛ در الگو و سبک زندگی اصیل و انسانی، زن محور رشد و تعالی خانواده است و در ادامه خانواده محور حرکتِ رو به بالای جامعه، حال وقتی اوضاع خانواده‌ای، به جهت درگیر بودن و آرامش نداشتنِ محورش یعنی زن، با اشکال مواجه شده، بی‌شک باید منتظر اختلال در مسیر و محتوای آن جامعه نیز بود.
در زیر برخی شغل‌ها را می‌گویم که به چشم خود حضور زنان را در آنجا دیدم و علاوه بر تعجب، افسوس نیز خوردم:
_ پارکینگ‌دار برج میلاد.
_ مهماندار سالن قطار مشهد- تهران.
_ تلفنچی پلیس ۱۱۰ تهران.
_ فروشندگی اکثر مغازه‌هایی که مردان در آنجا حضور زیادی دارند.
دکترمحمدامین سرکهکی

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب