۱۹:۳۹:۱۸ - یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همزمان با سراسر کشور
جشن گلریزان آزادی ۵۳۰ زندانی جرایم غیر‌عمد در تبریز برگزار می‌شود
مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با برگزارش جشن گلریزان آزاد شدند گفت: امسال هم ۵۳۰ نفر چشم انتظار کمک های خیرین در جشن گلریزان هستند تا به آغوش گرم خانواده بازگردند. به گزارش آیرال خبر، رسول تقی پور ‌در جلسه هم اندیشی […]

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با برگزارش جشن گلریزان آزاد شدند گفت: امسال هم ۵۳۰ نفر چشم انتظار کمک های خیرین در جشن گلریزان هستند تا به آغوش گرم خانواده بازگردند.

به گزارش آیرال خبر، رسول تقی پور ‌در جلسه هم اندیشی هیئت امنای ستاد دیه استان با روسای اتحادیه‌های صنفی بازار تبریز در آستانه جشن گلریزان که در دادگستری آذربایجان شرقی برگزار شد، با اشاره به اینکه سال گذشته ۴۴۰ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با برگزارش جشن گلریزان آزاد شدند اظهار داشت: امسال هم ۵۳۰ نفر چشم انتظار کمک های خیرین در جشن گلریزان هستند تا به آغوش گرم خانواده بازگردند.

وی با اشاره به اینکه ۴۴۰ نفر زندانی آزاد شده سال گذشته ۱۲۲  میلیارد بدهی داشتند که ۹۱ میلیارد تومان با دادخواست اعصار و اقساط ماهانه تسویه می‌کنند، افزود: ۲۱ میلیارد با رضایت شاکیان، ۱ میلیارد آورده خانواده‌های زندانیان، ۴ میلیارد ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هم با جشن گلریزان تأمین شده و زمینه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کرد.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه این استان در زمینه تعداد زندانیان جرائم غیر عمد در مقایسه با سایر کلانشهرها فاصله فاحشی دارد و در رتبه سی‌ام استانها قرار دارد، افزود: تبریز عاری از افراد ناهنجار و جرائم خشن است که این در سایه امنیت به وجود آمده و موجب رونق سرمایه گذاری هم شده است.

وی دستور قوه قضاییه برای استفاده از مجازات جایگزین حبس برای محکومین غیر امنیتی، گفت: این اقدام آمار زندانیان کیفری و جرائم غیر عمد را به شدت کاهش داد. استاندارد دنیا در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۱۵۰ نفر زندانی است که در این استان بین ۱۴۹ و ۱۵۲ در نوسان است که در حد استاندارد قرار دارد.

تقی پور با بیان اینکه ۲۰ درصد زندانیان جرائم غیر عمد، زندانیان مهریه هستند، گفت: این زندانیان را سعی کردیم با صلح دادن به زندگی بازگردانیم ولی درصورت موفق نبودن، تسهیلات لازم اعطا شد تا بتوانند از زندان خارج شده و با کار کردن بقیه اقساط مهریه را بپردازند.

مدیر ستاد دیه آذربایجان شرقی کمک‌های خانواده متوفیان در اهدای هزینه‌های مراسمات عزاداری متوفی را در آزادسازی زندانیان بسیار مؤثر دانست و گفت: سال گذشته ۱۶۲ خانواده هزینه مراسمات و ضیافت را به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اهدا کردند و در مجموع ۱ میلیارد تومان جمع آوری شد که فرهنگ بسیار ارزشمندی است که سایر استانها از تبریز در حال الگوبرداری هستند.

در پایان این جلسه، اصناف، بازاریان و اتحادیه‌ها برای کمک ۵ میلیارد ریالی به جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد متعهد شدند.

مراسم جشن گلریزان آزادسازی ۵۳۰ زندانی جرایم غیر عمد آذربایجان شرقی یکشنبه شب ۲۹ اردیبهشت ماه بعد از افطار از ساعت ۲۱٫۳۰ تا ۲۳٫۳۰ در تالار معلم تبریز برگزار می‌شود.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب