۲۲:۳۷:۴۷ - پنجشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
“درازدستى یک کوته آستین” و عظمت “ستارخان و آذربایجان”!
به گزارش آیرال خبر، عظمت و حشمت آذربایجان و نقش بى بدیل مردم و مفاخر این خطه قهرمان پرور به عنوان مدافعان راستین ایران و اسلام به اندازه اى است که قطع به یقین، درازدستى و رفتارهاى توهین آمیز کوته آستینانى همچون این کوتوله به اصطلاح گردشگر، به هیچ روى نخواهد توانست ذره اى از […]

به گزارش آیرال خبر، عظمت و حشمت آذربایجان و نقش بى بدیل مردم و مفاخر این خطه قهرمان پرور به عنوان مدافعان راستین ایران و اسلام به اندازه اى است که قطع به یقین، درازدستى و رفتارهاى توهین آمیز کوته آستینانى همچون این کوتوله به اصطلاح گردشگر، به هیچ روى نخواهد توانست ذره اى از این عظمت و حشمت تاریخى و ابدى بکاهد.

رفتار سبک مغزانه و توهین آمیز فردى که در مهد “مشروطه و آزادى خواهى” ایران اسلامى به مقام شامخ و تاریخى ” ستارخان ” درازدستى کرد، به قدرى شنیع و غیرقابل گذشت است که راهى جز اعلام جرم و پیگرد قانونى رسمى باقى نمى گذارد.

این رفتار وقیحانه در حالى با اقدام بى شرمانه تر فرد خاطى در انتشار عکس و اظهارنظر توهین آمیزتر در صفحه شخصى همراه بوده است، موجى از اعتراض هاى منطقى آذربایجانى ها و مردم باشعور این خطه را به همراه داشته و همگان خواستار برخورد قانونى با عامل این اقدام و رفتار وقیح و دور از انتظار هستند.

این اقدام غیرقابل هضم در حالى در ایام تعطیلات نوروزى در تبریز رخ داده است که تاریخ هیچگاه نقش محورى ستارخان و پیشگامى او و مبارزان تبریزى را در انقلاب مشروطه را هرگز فراموش نکرده و نخواهد کرد، نقش و تأثیرى مداومى که اثرات بعدى پیشگامى مردم تبریز و آذربایجان را در انقلاب شکوهمند اسلامى و دوران دفاع مقدس نیز به منصه ظهور رساند و قطعا این قبیل از رفتارها و اقدامات توهین آمیز ناشى از بى اطلاعى این قبیل افراد از این نقش آفرینى و تأثیرگذارى ماندگار است.

کافى است مرورى دقیق در بیانات مقام معظم رهبرى در خصوص قیام مشروطه و نقش رهبرى ستارخان در این قیام بکنیم، آنجا که معظم له مى فرماید: “جهتگیرى ستارخان و باقرخان در مشروطیت، درست نقطه ى مقابل جهتگیرى کسانى بود که مشروطیت انگلیسى و مشروطیتِ زیر پرچم بیگانه را مى خواستند. ستارخان در سخنرانى و اعلامیه اش مى گفت: «من مى خواهم زیر پرچم اباالفضل العباس حرکت کنم». بودند کسانى که مى خواستند نهضت را بکشانند به سمت حرکت انگلیسى، اما ستارخان ایستادگى کرد. بعد هم همانها بودند که مرحوم ستارخان و مردم باقرخان را کشاندند تهران و در باغ اتابک، آنها را از بین بردند؛ هر کدام را به نحوى.”

باز معظم له در جمله اى معروف و نغز “آذربایجان را سر ایران” تعبیر کرده اند و همین دو تعریف و تعبیر از بین بیانات متعدد و مکرر رهبر انقلاب گویاى جایگاه ، شأن ، عظمت و حشمت ستارخان و آذربایجان است.

بى تردید بر مسوولان استانى است که با ورود جدى به موضوع اهانت آشکار و درازدستى و این گردشگر کوته آستین ، اقدامات لازم و عملى و مورد مطالبه مردم آذربایجان را در دستور کار خود قرار دهند تا بار دیگر به همه ثابت شود ” ستارخان ” اسطوره و قهرمان واقعى مردم ایران و آذربایجان است و لقب ” سردار ملى ” تا همیشه تاریخ برازنده نام اوست.

حرف آخر این که “ستارخان” به تنهایی، خود، تاریخ شفاهى و مستند قهرمانى، دلاورى، ایثار،مقاومت در برابر ظالمان، وطن پرستى، دین پرستى، ایرانیت، هویت، رشادت و تمامى واژگان و تعابیرى است که نشان مردى و مردانگى دارند و با این قبیل درازدستى ها و توهین ها فراموش شدنى نیست.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب