۱۸:۵۱:۰۸ - سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زخمی دیگر برتن مردم/عدم الزام درج قیمت
دولت الزام درج قیمت روی برخی کالاها را حذف کرد؛ احتمال گرانفروشی کالاها اواخر مرداد ماه ۹۶ #نعمت_زاده وزیر سابق #صنعت، عدم الزام درج قیمت مصرف‌کننده بر روی برخی کالاها را ابلاغ کرد و قرار است قیمت توسط واحدهای خرده‌فروشی تعیین گردد. زمان اجرای این طرح از ابتدای مهر ماه ۱۳۹۶ اعلام شده است با […]

دولت الزام درج قیمت روی برخی کالاها را حذف کرد؛ احتمال گرانفروشی کالاها

اواخر مرداد ماه ۹۶ #نعمت_زاده وزیر سابق #صنعت، عدم الزام درج قیمت مصرف‌کننده بر روی برخی کالاها را ابلاغ کرد و قرار است قیمت توسط واحدهای خرده‌فروشی تعیین گردد. زمان اجرای این طرح از ابتدای مهر ماه ۱۳۹۶ اعلام شده است

با اجرا شدن این طرح، کنترل استانداردهای قیمت‌گذاری تقریبا غیر ممکن می‌گردد. واضح است که در این حالت امکان سوء استفاده از موقعیت پیش آمده برای افراد سودجو بیش از پیش فراهم می‌گردد و در این میان مردم بیشترین آسیب را خواهند دید.

در صورت قیمت‌گذاری کالاها توسط فروشندگان خرد، دیگر امکان #شفافیت در #نظام_مالیاتی محقق نخواهد شد. چراکه نمی‌توان مبنایی را برای فروش کالا و به حسب آن پرداخت مالیات در نظر گرفت.

دولت در حالی قیمت‌گذاری برخی از کالاها را قرار است به خرده فروشان واگذار کند که پیش از این توانایی #نظارت بر واحد‌های محدود تولیدکننده را نداشت تا با اعمال قانون حقوق مردم را برآورده کند. اکنون دولت چگونه می‌تواند بر حجم بسیار عظیم واحدهای خرد کنترل و نظارت داشته باشد تا حقوق مردم پایمال نشود؟
دکترمحمدامین سرکهکی

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب