امام جمعه تبریز با بیان اینکه آنچه امروز دشمن بر آن سرمایه گذاری کرده جنگ نرم، نفوذ و شبیخون فرهنگی است، گفت: دشمنان در تلاشند در قالب جنگ نرم، آرام و بی سروصدا در فرهنگ جامعه اسلامی ایران تاثیرگذار باشند.

به گزارش آیرال خبر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان با بیان اینکه ارزیابی دشمن از جنگ نظامی پر مخاطره و پرهیزنه است، اظهارداشت: دشمن امروز به خوبی میداند که اگر جنگی شروع شود همه منافع آنها در اقصی نقاط جهان خصوصا منطقه خاورمیانه به خطر خواهد افتاد.

امام جمعه تبریز افزود: اگر دشمن دست از پا خطا کند، اسرائیل و برخی کشور های مرتجع عربی که پرچم دار منافع آمریکای جنایت کار هستند در تیررس حملات پشیمان کننده هستند.

آل هاشم با بیان اینکه جهان اسلام بر داشتن رهبر معظم انقلاب اسلامی افتخار می کنند و ملت قهرمان ایران هم بر خود می بالند که زیر پرچم ولایت و رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز هستند، ادامه داد: راهبرد تعیین شده از سوی معظم له که نه جنگی خواهد بود و نه مذاکره خواهیم کرد دشمن را سردرگم و عاجز کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: دشمن در برابر راهبرد هوشمندانه نه جنگ و نه مذاکره عاجز مانده اما با جنگ نرم و فرهنگی در تلاش است آرام و بی سرو صدا، شئون اسلامی و ایرانی خانواده های ما را تحت تاثیر قرار دهد، از این رو گسترش فعالیت فرهنگی باید در اولویت باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه آنچه امروز دشمن بر آن سرمایه گذاری کرده جنگ نرم، نفوذ و شبیخون فرهنگی است، بیان کرد: دشمنان در تلاشند در قالب جنگ نرم، آرام و بی سروصدا در فرهنگ جامعه اسلامی ایران تاثیرگذار باشند که باید برای مقابله با این رویکرد فعالیت های فرهنگی روز به روز گسترش یابد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در برخی مواقع دشمن در برنامه ضد فرهنگی خود موفقیت هایی هم داشته است، گفت: پاکدامنی و عفت نشانه بارز بانوان جامعه ایرانی است اما آنچه امروز در خیابان ها در قالب بد حجابی و شُل حجابی شاهد هستیم فرمان دشمن است که شاید مجریان آن هم متوجه ماموریت خود نیستند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر مقابله با کج فهمی ها و برخورد قاطع با رفتارهای هنجار شکنانه در سطح جامعه، تصریج کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی وظیفه دارد در خصوص مسائل سیاسی و فرهنگی نهاد های ذی ربط را هماهنگ کند و یک موضع واحد در برابر این مسائل داشته باشد.

آل هاشم با تاکید بر فعالیت های اثرگذار فرهنگی در جامعه از فعالیت های چندین ساله حجت الاسلام تقی زاده رئیس سابق شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تقدیر و از حجت الاسلام برگی رئیس جدید این نهاد انقلابی خواست در نقش آفرینی انقلابی خود اثرگذار باشند.

در این مراسم از فعالیت های حجت الاسلام تقی زاده تقدیر و حجت الاسلام برگی بعنوان رئیس جدید شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی معرفی شد.