۲۲:۳۸:۰۱ - چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش تراکتورسازی به پیوستن استوکس به باشگاه ترکیه‌ای‌
قرارداد مهاجم ایرلندی «غیرقانونی» است؟
مهاجم فصل گذشته تیم تراکتورسازی با عقد قراردادی دو ساله راهی یک باشگاه ترکیه‌ای شده که بحث‌های زیادی در این مورد وجود دارد. به گزارش آیرال خبر، آنتونی استوکس که فصل گذشته در تیم تراکتورسازی توپ می‌زد، با پایان فصل به کشورش رفت و حاضر به بازگشت دوباره به ایران نشد. با این حال، مسئولان […]

مهاجم فصل گذشته تیم تراکتورسازی با عقد قراردادی دو ساله راهی یک باشگاه ترکیه‌ای شده که بحث‌های زیادی در این مورد وجود دارد.

به گزارش آیرال خبر، آنتونی استوکس که فصل گذشته در تیم تراکتورسازی توپ می‌زد، با پایان فصل به کشورش رفت و حاضر به بازگشت دوباره به ایران نشد.

با این حال، مسئولان باشگاه تراکتورسازی در دو ماه گذشته مدام از بازگشت استوکس خبر می‌دادند و اعلام می‌کرد که وی با این باشگاه قرارداد دارد و باید به تبریز برگردد.

مسئولان باشگاه تراکتورسازی معتقد بودند که استوکس که هنوز یک فصل دیگر با آنها قرارداد دارد و فصل آینده نیز باید در جمع سرخپوشان تبریزی بماند.

برخلاف تصور مسئولان باشگاه تراکتورسازی، استوکس خیال برگشتن نداشت و روز گذشته (سه‌شنبه) نیز با عقد قراردادی دو ساله رسماً به تیم آدانا دمیراسپور در لیگ دسته ۲ ترکیه پیوست.

راه حل تراکتورسازی برای جدایی استوکس

باشگاه تراکتورسازی که می‌دانست استوکس به هیچ وجه راضی نمی‌شود که به ایران برگردد، به دنبال راه حلی برای صدور رضایت‌نامه این بازیکن بود.

آنها قصد داشتند که با دریافت بخضی از قرارداد استوکس با تیم جدیدش، رضایت نامه این مهاجم ایرلندی را صادر کنند. البته باشگاه تراکتورسازی پیش از این هم اعلام کرده بود که رضایت‌نامه استوکس را به هیچ عنوان برای تیم‌های ایرانی صادر نمی‌کند.

راه حل دیگری که مسئولان باشگاه تراکتورسازی داشتند، معاوضه استوکس بود. آنها تلاش می‌کردند که استوکس را با یک بازیکنی که مدنظر دنیزلی هم باشد، معاوضه کنند.

استوکس در تیم دسته دومی ترکیه

با این حال، استوکس هیچ کدام از این دو راه را انتخاب نکرد و به سراغ راه سوم رفت؛ او یک قرارداد جدید بست و راهی تیمی در لیگ دسته ۲ ترکیه شد.

در این راستا، مسئولان باشگاه تراکتورسازی نیز به شدت از این موضوع عصبانی هستند. در این شرایط، مشخص نیست که استوکس چطور با وجود باقی ماندن قراردادش با تراکتورسازی، به تیم دیگری پیوسته است.

در این مورد شایعاتی به وجود آمده که گفته می‌شود بندی در قرارداد استوکس وجود دارد که او می‌تواند بدون هیچ مشکلی از تراکتورسازی جدا شود. این خبر البته هیچ‌گاه از سوی مسئولان باشگاه تراکتورسازی تایید نشده است.

واکنش باشگاه تراکتورسازی

با همه این تفاسیر، استوکس حالا به یک تیم جدید به نام آدانا دمیراسپور در لیگ دسته ۲ ترکیه پیوسته است.

پیوستن استوکس به آدانا دمیراسپور، واکنش مسئولان باشگاه تراکتورسازی را هم در پی داشته و آنها اعلام کرده‌اند که قرارداد جدید مهاجم ایرلندی «غیر قانونی» است.

قرارداد استوکس خلاف قانون است

مصطفی کاراندیش، معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی درباره قرارداد جدید استوکس با باشگاه آدانا دمیراسپور می‌گوید: استوکس بازیکن تراکتورسازی است و هنوز با ما قرارداد دارد. او برای جدایی باید رضایت باشگاه تراکتورسازی را جلب می‌کرد که این کار را انجام نداده است. ما هم به فدراسیون فوتبال ترکیه و باشگاه آدانا دمیراسپور نامه زده‌ایم که این اقدام آنها خلاف قانون است.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب