۱۸:۱۷:۵۰ - پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مردم امکان پاسخگویی به نیازهای درمانی خودشان را ندارند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: توجه به نظام سلامت کشور از زمان آغاز فعالیت دولت یازدهم وضعیت مطلوبی داشت اما اخیراً این برنامه ها از شتاب افتاده و هزینه های درمان کمرشکن شده است. به گزارش آیرال خبر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آ‌ل‌هاشم در حاشیه عیادت از بیماران دیالیزی […]

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: توجه به نظام سلامت کشور از زمان آغاز فعالیت دولت یازدهم وضعیت مطلوبی داشت اما اخیراً این برنامه ها از شتاب افتاده و هزینه های درمان کمرشکن شده است.

به گزارش آیرال خبر، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آ‌ل‌هاشم در حاشیه عیادت از بیماران دیالیزی بیمارستان شهید محلاتی تبریز در هفته حمایت از بیماران کلیوی با بیان اینکه فعال‌سازی بخش‌های پیوند کلیه در بیمارستان‌ها باید اولویت مسئولان نظام سلامت استان باشد، اظهار داشت: با توجه حضور پزشکان متخصص در مجموعه‌های درمانی و در راستای کاهش هزینه‌های بیمارانی که برای درمان به شهرهای دیگر کشور سفر می کنند ایجاد بخش های پیوند در آذربایجان شرقی ضروری است.

امام جمعه تبریز افزود: در سفر هیئت دولت به استان، یکی از مطالبات مردمی ایجاد بخش پیوند کبد در تبریز بود که پیگیری‌های صورت گرفت و این وعده را تحقق بخشید و ظاهراً تاکنون پنج عمل پیوند در این بخش انجام یافته است.

وی با اشاره به اینکه عملکرد این بخش و خدمات صورت گرفته در آن قابل ارزیابی و بازدید است، ادامه داد: از زمان آغاز فعالیت روحانی، توجه به بخش سلامت و درمان با شتاب بیشتر و تبلیغات گسترده صورت می‌پذیرفت اما در سال‌های اخیر از شتاب حرکت آن کاسته شده و هزینه‌های سنگین درمان مردم را در این شرایط بد اقتصادی در تگنا قرار داده است.

آل‌هاشم با تاکید بر توجه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به بخش درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: وضعیت معیشتی مردم به گونه‎ای شده است که امکان پاسخگویی به نیازهای درمانی خودشان را ندارند و دولت و مجلس باید هزینه‌های درمان مردم را در قالب برنامه‌های حمایتی تامین کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با تقدیر از مشارکت خیران در امر سلامت و درمان جامعه خاطرنشان کرد: بهترین محل وقف، بیمارستان‎ها و فعال کردن بخش‎های پیوند هست.

امام جمعه تبریز با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه‌های آموزش برای کاهش بیماری‌ها و هزینه‌های درمان گفت: به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری‎هایی همچون نارسایی کلیه، انجمن حمایت از بیماران کلیوی با مشارکت صداوسیما در این زمینه به معلومات مردم آگاه کشور بیفزایند.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب