۲۰:۵۱:۰۲ - دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محمدپور:
موسسات فرهنگی، مناسب‌ترین جایگزین دولت برای تصدی‌گری امور فرهنگی هستند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر واسپاری امور به مردم، گفت: مؤسسات فرهنگی و هنری بهترین جایگزین دولت، برای تصدی‌گری فعالیت‌های فرهنگی و هنری محسوب می‌شوند. به گزارش آیرال خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، محمد محمدپور در نشست اعضای هیات مدیره […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر واسپاری امور به مردم، گفت: مؤسسات فرهنگی و هنری بهترین جایگزین دولت، برای تصدی‌گری فعالیت‌های فرهنگی و هنری محسوب می‌شوند.

به گزارش آیرال خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی، محمد محمدپور در نشست اعضای هیات مدیره انجمن مؤسسات فرهنگی آذربایجان شرقی اظهار داشت: وجود و شکل گیری مؤسسات فرهنگی و هنری بستر و فرصتی است تا کارهای توسعه محور با حضور تشکل‌های مردمی شکل بگیرد و در این راستا مؤسسات باید فرصت‌های تولید، سرمایه‌گذاری و اشتغال در حوزه‌ فرهنگ و هنر را شناخته و آنها را پیگیری کنند.

وی با اشاره به سیاست‌های دولت مبنی بر واسپاری امور به مردم، افزود: مؤسسات فرهنگی و هنری بهترین جایگزین دولت، برای تصدی‌گری فعالیت‌های فرهنگی و هنری محسوب می‌شوند و با وجود مؤسسات فرهنگی توانمند و پتانسیل غنی این مؤسسات، هدف یاد شده، دست یافتنی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: مؤسسات فرهنگی به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارائه کنندگان کالا و خدمات فرهنگی، باید تمهیدی بیاندیشند تا ذائقه‌ی مردم در تولیدات و مصارف فرهنگی در جهت گسترش آن تغییر یابد و تولید در بخش فرهنگ و هنر رونق گیرد.

محمدپور افزود: حوزه‌ فرهنگ و هنر هزینه‌بر نیست بلکه حوزه‌ ثروت‌خیز و بهترین جایگزین برای سایر منابع درآمدی است و مؤسسات فرهنگی و هنری می‌توانند با ارائه‌ ایده‌های خلاقانه و روزآمد فرهنگ و هنر را به یک جریان ثروت‌خیز در جامعه تبدیل کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی همچنین بر لزوم عمومی‌سازی فرهنگ و هنر و خارج کردن آن از دایره‌ی نخبگانی تاکید کرد و گفت: مؤسسات چون هم در تعامل با دولت هستند و هم از سویی تشکلی مردمی محسوب می‌شوند باید در ایجاد زمینه برای تسهیل دسترسی مردم به تولیدات و خدمات فرهنگی و هنری تلاش کنند و فرهنگ و هنر را عمومی‌سازی کنند.

وی در پایان با اشاره به اهمیت مؤسسات فرهنگی در رشد و بالندگی زیر ساخت‌های فرهنگی یک جامعه، تاکید کرد: مؤسسات فرهنگی در برنامه‌های راهبردی و سیاست‌های ما جایگاه مهمی دارند و می‌توانند نقش موثری را در توسعه‌ی فرهنگی بر عهده گیرند.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب