۱۸:۳۸:۰۰ - سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
10 نکته از باخت تلخ ایران به ژاپن
ناف ما را با «حسرت» بریده‌اند
آیرال خبر- حرفه‌ای نبودن، فرق بزرگ امروز ایران و ژاپن بود. صحنه گل اول سامورایی‌ها به ایران، فاصله فوتبال ما و ژاپن بود. ما توپ را رها کردیم و به دنبال داور افتادیم، آنها به دنبال توپ رفتند و گل زدند. ّه گزارش آیرال خبر، ژاپن با گذشتن از سد ایران راهی فینال جام ملت‌های […]

آیرال خبر- حرفه‌ای نبودن، فرق بزرگ امروز ایران و ژاپن بود. صحنه گل اول سامورایی‌ها به ایران، فاصله فوتبال ما و ژاپن بود. ما توپ را رها کردیم و به دنبال داور افتادیم، آنها به دنبال توپ رفتند و گل زدند.

ّه گزارش آیرال خبر، ژاپن با گذشتن از سد ایران راهی فینال جام ملت‌های آسیا شد. اشتباه متعدد بازیکنان ایران در خط دفاع این اجازه را به ژاپن داد تا با عبور از ایران، به کسب پنجمین قهرمانی در آسیا امیدوار باشد.

۱-باختیم به همین سادگی.

۲- حرفه‌ای نبودن، فرق بزرگ امروز ایران و ژاپن بود. صحنه گل اول سامورایی‌ها به ایران، فاصله فوتبال ما و ژاپن بود. ما توپ را رها کردیم و به دنبال داور افتادیم، آنها به دنبال توپ رفتند و گل زدند.

۳- بازهم دست‌مان به جام آسیا نرسید اما باید ممنون کی‌روش باشیم. او تیمی را ساخت که می‌شود به آن افتخار کرد حتی وقتی سه گل از ژاپن می‌خورد.

10 نکته از باخت تلخ ایران به ژاپن/ ناف ما را با «حسرت» بریده‌اند

۴- ما به حسرت خوردن عادت کرده‌ایم، گویا ناف ما را با حسرت‌ها بریده‌اند. حسرت ۴۳ ساله‌مان شد ۴۷ سال.

۵- کی‌روش و برانکو، در این سال‌ها حسابی به هم تاختند اما حالا هر دو یک زخم مشترک از شمشیر سامورایی‌ها دارند.

۶- می‌شود دوباره از امشب به گرانی گوشت، مرغ، خانه و… فکر کنیم و البته دیگر سانسورهای اعصاب خورد کن تلویزیون را نبینیم.

۷- بازی ایران و ژاپن نشان داد که فوتبال چرا این همه جذاب است. در حالی که همه فکر می‌کردند ایران، ژاپن را هم مثل آب خوردن می‌برد، با خوردن سه گل جام را به ژاپن تعارف کرد.

۸- کاش این مسابقات رده بندی داشت تا حداقل سوم می‌شدیم. جایگاهی که در آسیا حسابی به آن عادت کرده‌ایم.

۹- ایران و ژاپن هر دو از لباس آدیداس استفاده می‌کردند اما ژاپنی ها برای پوشیدن لباس آدیداس برای ۸ سال ۱۴۴ میلیون دلار (سالانه ۱۸ میلیون دلار) پول گرفته است که هم ارزش با قرار داد آرژانتین با این کمپانی آلمانی است و ایرانی‌ها با ۷۰ درصد تخفیف پیراهن‌های آدیداس سفید با کد محصول CE1717 که لوگوی فدراسیون به همراه نشان یوزپلنگ ایرانی روی آن نقش بسته را خریداری کردند؛ فرق دیگر فوتبال ایران و ژاپن.

۱۰- خدایا الان بهترین زمان برای شاد شدن بود، همین.