۲۰:۲۷:۱۸ - جمعه ۱۳ مرد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
:پری ناز اسبلی (اسبچی
?توهین به هرقوم ونژاد ممنوع⛔️⛔️
✳️ امروزه انگیزه تحرک قومیتها جدی است. دشمن مشغول تحریکات است. دشمن را نباید دست کم گرفت. مراقب باشید. این از جمله چیزهای بسیار مهم است. احساس می شود دستهایی در جریان هستند برای اینکه زمام این کار را از دست دولت خارج کنند. »مقام معظم رهبری« ✳️نظریه های قومی ونژادی با هدف نشان دادن […]

✳️ امروزه انگیزه تحرک قومیتها جدی است. دشمن مشغول تحریکات است. دشمن را نباید دست کم گرفت. مراقب باشید. این از جمله چیزهای بسیار مهم است. احساس می شود دستهایی در جریان هستند برای اینکه زمام این کار را از دست دولت خارج کنند. »مقام معظم رهبری«
✳️نظریه های قومی ونژادی با هدف نشان دادن برتری یک نژاد بر سایر نژادها مطرح شده است بر اساس این نظریات قومیت گرایان بر این باورند که خصوصیات ذاتی و ارثی، به لحاظ بیولوژیکی تعیین کننده رفتار انسان ها هستند. نظریه نژادپرستی تأکید بر این امر دارد که تبار انسان ها نشان دهنده هویت ملی-نژادی آنهاست.
✳️بررسی تهدیدات امنیت ملی و ارائه راهکار مناسب برای مقابله با چنین تهدیداتی علاوه بریک وظیفه ملی، یک وظیفه انسانی بلکه به عنوان تکلیف الهی است. آنجا که ایران کشوری بااقوام مختلف است، پس ازلشکرکشی آمریکا به منطقه، قومیتهای ایران برای بحران آفرینی داخلی درکانون توجه نیروهای بیگانه قرار گرفته اند.

بر اساس معیارهای نژادپرستانه، ارزش افراد بشر به فردیت آنها نیست بلکه به عضویت آنها در ملتی که بر مبنای هویت جمعی-نژادی شکل گرفته است بستگی دارد.
در این راستا می توان به نظریات نژادی نازیها و یهودیان صهیونیست اشاره نمود که خود را نژاد برتر دانسته و سایر نژادها را نژاد پست معرفی می نمودند اما حقیقت این است که این نظریات از واقعیت بدور بوده و تخیلاتی بیش نیست و اساسا پذیرفتن چنین دیدگاههایی با عدالت خداوند سازگار نبوده در اسلام نیز نژاد پرستی مذمت شده و به انسانها فارغ از نژاد و رنگ و زبان و… آنها توجه شده است و خداوند متعال در قرآن مجید می فرماید:یا ایها الناس انا خلقناکم من ذکر و انثی و جعلناکم شعوبا و قبائل لتعارفوا ان اکرمکم عند الله اتقاکم ان الله علیم و خبیر ای مردم ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید گرامی ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست خداوند دانا و آگاه است ( سوره حجرات ، آیه ۱۳) این آیه بر تمام امتیازات ظاهری و مادی از جمله نژاد خط بطلان کشیده و این ها را تنها وسیله شناخت افراد از یکدیگر دانسته است .
✳️ ایرانی در طول تاریخ خود جامعه‌ای متکثر بوده و باید به همه احترام گذاشت، با این حال اگر چنین کثرتی هم در جامعه ایران نبود باید علیه این رفتارها موضع گرفت و عاملان آن را مجازات کرد و به‌طور طبیعی و در اقدامات پیشگیرانه، اگر به اسلام معتقدیم وجود این تفاوت‌ها را براساس آیه شریفه بالا به فرزندان‌مان آموزش دهیم و آن ویژگی‌ها را عامل برتری بر یکدیگر ندانیم و اگر هم خود را متمدن می‌دانیم باید بپذیریم که یک ارزش قطعی برای شناسایی یک جامعه متمدن از غیر آن میزان مخالفت آنها با برتری‌های نژادی و… است.

✳️جمهوری اسلامی ایران از بدو تاسیس تا کنون موارد متعددی از ناامنی های قومی را در مناطق مختلف کشور تجربه کرده است. هر چند این حرکت ها در برخی مناطق همچون کردستان، سیستان وبلوچستان، تبریز، خوزستان، ترکمن صحرا و… با تدبیر،] اقتدار و فداکاری مهار شده است، اما واقعیت نیروها و پتانسیل قومی تهدیدآمیز در کشورمان چیزی نیست که مورد غفلت قرار گیرد، زیرا قومیت از دیرباز در بعد امنیتی حایز اهمیت بوده و باید با حساسیت ویژه مورد کنکاش قرار گیرد و از آسیب شناسی این پدیده نباید به آسانی گذشت.

✳️اگر هم فقط قلب ما برای کشورمان می‌تپد باور کنیم که جامعه ایران در طول تاریخ خود متکثر بوده و اکنون هم بقای آن در احترام گذاشتن به این تکثر است.
✳️نشریات و خبرگزاری ها و مسولین مربوطه باید بسیار دقت کنند تا بازیچه تفکرات نژادپرستی قرار نگیرند وبدانند که حفظ وحدت ملی اولویت برهرچیز میباشد.
واخبار خوب مفید ووحدت بخش مخابره کنند
توهین به هرقومیتی ترک فارس لر بلوچ… محکوم است.
توهین به هرنژادی محکوم است ونزد خداوند محبوب ترین افراد با تقوا ترین هستند

ومن الله توفیق
@asbliparinaz
کدخبر۱۰۰۰۱۱۷
انتهای پیام/

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب