۲۰:۰۰:۴۹ - دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار تبریز:
‌نیروهای آتش‌نشان بعد از ۴ دقیقه به محل آتش‌سوزی بازار تبریز رسیدند شهردار تبریز با بیان اینکه زمان حضور نیروهای آتش‌نشان در آتش‌سوزی بازار مطابق با استانداردهای جهانی بود، گفت: ‌نیروهای آتش‌نشان بعد از ۴ دقیقه به محل آتش‌سوزی بازار تبریز رسیدند. به گزارش آیرال خبر به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، ایرج شهین‌باهر […]

‌نیروهای آتش‌نشان بعد از ۴ دقیقه به محل آتش‌سوزی بازار تبریز رسیدند

شهردار تبریز با بیان اینکه زمان حضور نیروهای آتش‌نشان در آتش‌سوزی بازار مطابق با استانداردهای جهانی بود، گفت: ‌نیروهای آتش‌نشان بعد از ۴ دقیقه به محل آتش‌سوزی بازار تبریز رسیدند.

وی با اشاره به راه اندازی سیستم پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی‌ها در آینده‌ای نزدیک، عنوان کرد: این موضوع را همچنان پیگیر هستیم اما این بحث باید طوری اجرا شود که به صلاح رانندگان باشد. در این خصوص با یک شرکت مذاکره شده تا کرایه تاکسی‌ها بدون رسوب، مستقیم به حساب راننده تاکسی برود.

ایرج شهین باهر یادآور شد: بر این اساس ۹۰۰ دستگاه تاکسی در تبریز هم اکنون بصورت آزمایشی مجهز به سیستم پرداخت الکترونیکی است تا پس از بررسی و رفع نواقص آن، کلیه تاکسی‌های شهر مجهز به این سیستم باشند.

زمان حضور نیروهای آتش‌نشان در حادثه بازار مطابق با استانداردهای جهانی بود

شهردار تبریز گفت: بر اساس استانداردهای جهانی سه تا پنج دقیقه زمان استاندارد برای حضور در صحنه آتش سوزی است که آتش نشانان ما در ۴ دقیقه در محل حادثه حضور یافتند.

ایرج شهین باهر با بیان اینکه در بحث ایمن سازی شهر تکلیف دستگاه‌ها مشخص است گفت: شهرداری به عنوان متولی حفظ ایمنی شهر اخطارهای لازم را به تمامی پاساژها داده و تکلیف کرده که سریعاً ایمن سازی‌های لازم را انجام دهند.

وی افزود: مسئولیت این امر با هیئت امنای پاساژها و مجتمع‌های تجاری است و شهرداری ناظر این کار بوده و صحیح هم نیست که راسا در موضوعات داخلی مجتمع‌ها ورود کند.

شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنانش به موضوع آتش سوزی بازار تبریز اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود کم بودن امکانات بر اساس استانداردهای جهانی آتش‌نشانان شهرداری در مدت ۴ دقیقه در محل حضور یافتند.

ایرج شهین باهر همچنین با اشاره به احداث سه ایستگاه آتش نشانی در سال گذشته، تصریح کرد: این اقدام بر اساس خواست شورای شهر انجام شد و امروز در ارائه خدمات و حضور در صحنه با استانداردهای جهانی فاصله چندانی نداریم.

او تاکید کرد: در سال‌های گذشته دولت در خصوص تجهیز و خرید تجهیزات ایمنی شهر تا صددرصد کمک می‌کرد اما در این سال‌ها نتوانستیم رقمی از دولت کمک بگیریم.

ایرج شهین باهر ادامه داد: معتقدم تجهیزات لازم برای اطفای حریق بازار تبریز کافی بود ولی شاید اگر هلیکوپتر داشتیم بهتر می‌توانستیم اقدام کنیم، ما تمام ایستگاه‌ها را در آن محل مستقر کردیم و توانستیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن بحران را مدیریت کنیم.

او با اشاره به اینکه مدیریت بازار صد در صد با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و این مجموعه باید هماهنگی‌های لازم را برای ایمنی این منطقه انجام دهد، گفت: هیئت امنا و بازاریان اگر از مغازه به عنوان انبار استفاده نکنند این اتفاقات رخ نمی‌دهد.

شهردار تبریز اظهار داشت: وجود نگهبان در مناطق مختلف تبریز و سرای ایکی قاپیلی می‌توانست مشکل آتش سوزی را در همان لحظه و بدون نیاز به آتش نشانی خودش آتش را خاموش کند.

او نبود دسترسی در بازار را یکی از دلایل سختی کار در این آتش‌سوزی خواند و گفت: حادثه آتش‌سوزی بازار با آتش سوزی پلاسکو قابل مقایسه نیست، چرا که هنگام نیاز، راه دسترسی به محل آتش سوزی وجود نداشت و درب بسیاری از سراها بسته بودند.

شهردار تبریز نصب شیرهای هیدرانت و شیلنگ‌های ایمنی در بازار تبریز را اقدامی مهم در راستای ایمن سازی بازار دانست و افزود: تلاش کردیم با ایجاد آتش نشانان سیار روزانه در بازار اقدامی در جهت افزایش ایمنی این مرکز تاریخی برداریم که بسیار مؤثر بوده است.

او با بیان اینکه تلاش داریم در زمان کف سازی بازار، ادارات مسئول سیم کشی برق را از کانال‌های زیر سطحی انجام دهند گفت: شهرداری در این خصوص فقط می‌تواند درخواست کند که این کار انجام شود.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب