آیرال خبر- جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان “تجربیات بزرگی را در میدان پشت سر گذاشته‌ایم و با اعتماد به نفس و شاداب‌تر در میدان حضور می‌یابیم”، گفت: بر‌اساس واقعیات می‌گویم “دشمنان ملت ایران پوسیده‌اند”.

سردار سلامی: بر‌اساس واقعیات می‌گویم دشمنان ملت ایران پوسیده‌اند؛ بسیار شاداب‌تر در میدان حضور می‌یابیم

به گزارش آیرال خبر، سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی صبح امروز در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات والفجر۸ که در تالار اجتماعات بیمارستان شهید محلاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریز، برگزار شد، با بیان اینکه عملیات پرافتخار والفجر۸ یکی از پیچیده‌ترین عملیات‌های تاکتیکی دفاع مقدس است که در تاریخ نبردهای جهان معاصر هم ماندگار شد، اظهار داشت: عبور از یک رودخانه عمیق و عریض و متصل به دریا که هر ۶ ساعت یک بار تغییرات متناوبی در جزر و مد دارد، مدام ارتفاع آب تغییر می‌کند و نهرهای انشعابی هم پر و خالی می‌شوند که با این شرایط هیچ پلی نتوانست منطقه را به عقبه وصل کند.

وی با بیان اینکه “در عملیات والفجر۸ با رمز «یا زهرا(ع)» به پیروزی رسیدیم”، افزود: با این اقدام یک بن‌بست جغرافیایی برای عراق و رژیم صدام در دسترسی به شمال خلیج فارس ایجاد شد.

جانشین فرمانده سپاه با تأکید بر اینکه این شکست سنگین سیاسی و راهبردی عمیقی در دوران بود، گفت: در این عملیات، تفکر راهبردی و هم، چیرگی تاکتیکی و فنی با هم ترکیب شده بود. نکته مهم عملیات این بود که با وجود اشراف و سیطره اطلاعاتی دشمن، که از طریق انتقال تصاویر ماهواره‌ای آمریکا بود، نتوانست این عملیات را شناسایی کند، اما رزمندگان ایرانی با استفاده از فنون غافلگیری و داشتن تمهیدات حفاظتی و اطلاعاتی، در این عملیات پیروز شدند که این روز را به‌عنوان روز حفاظت اطلاعات در سپاه نامگذاری شده است.

وی با ابراز اینکه آن چیزی که یک جامعه را عقب نگه می‌دارد، «جهل» و «حقارت‌پذیری» است اذعان داشت: تحقیرشدگی، احساس حقارت و نبود اعتماد به نفس کنار جهل، دو عنصری هستند که یک کشوری با جغرافیای بزرگ و جمعیت بالا را عقب‌مانده و وابسته نگه می‌دارد و این مشخصه ایران قبل از انقلاب است.

سردار سلامی با اظهار اینکه در سنت مستبدان و دیکتاتورها به‌عنوان وابستگان استکبار، خفت دادن، تحقیر کردن و پذیرش تحقیر برای ملت، یک سنت است، خاطرنشان کرد: فرعون هم این‌گونه عمل می‌کرد، اول قوم خود را تحقیر می‌کرد، بعد آنها را وادار می‌کرد تا از او تبعیت کنند. ایران قبل از انقلاب هم این‌گونه بود. زیباترین و برجسته‌ترین لقب آمریکایی‌ها به شاه ایران «آمریکن پوپت» یعنی «عروسک آمریکایی» بود، مثل لقبی که امروز به عربستانی‌ها می‌دادند؛ «گاو شیرده»!

وی شاه هر کشوری را مظهر اراده و عظمت ملت دانست و با بیان اینکه وقتی شاه را عروسک معرفی می‌کنند، تحقیر یک ملت است اظهار داشت: وقتی مشعل آگاهی را خاموش می‌کنند، قوم جاهل تحقیرشده نمی‌تواند پیشرفت کند و نمی‌داند ثروتش به‌یغما می‌رود، قدرت تفکر متعالی و حیات‌بخش از جامعه گرفته می‌شود. جامعه به یک عامل نظام سیاسی دیگر تبدیل می‌شود که این سرنوشت ظلمانی ما قبل از انقلاب بود.

جانشین فرماندهی سپاه با تأکید بر اینکه انقلاب تولد اسلام است که تفسیر آیه «یُخرِجُهُم مِنَ الظُّلُماتِ اِلَی النُّور» است ابراز داشت: انقلاب اسلامی یعنی روشن شدن مشعل آگاهی پیشِ‌روی یک ملت، شاید بزرگترین دستاورد این انقلاب، همان اعاده عزت و نجات از تحقیر و ایجاد امکان تفکر بود که به ملت اجازه داد آرزو کند، قبل از آن نمی‌توانستیم صاحب آرزوهای بزرگ باشیم چرا که آرزوها که اهدافمان بود، آن‌ها نقاشی می‌کردند، سقف پیشرفت‌های علمی ما را تعیین و مدل‌های دوستی و دشمنی خود را تحمیل می‌کردند، دیکته می‌کردند تا مطابق سیاست‌های آنها عمل کرده و بخشی از جغرافیای سیاسی و امنیتی و اقتصادی آنها باشیم تا در جای دیگری بیندیشند و در اینجا عمل کنند و ما کارگزار آنها باشیم.

وی با تأکید بر اینکه زیباترین روح استقلال، اندیشه است خاطرنشان کرد: هر جامعه‌ای به‌وسعت اندیشه‌اش بزرگ می‌شود. اگر می‌خواهید جامعه‌ای بزرگ شود، آرزوهای آن را بزرگ کنید و استقلال اندیشیدن بدهید تا سرنوشتش را انتخاب کند. همه این ارزش‌های در اختیار ما به‌دلیل داشتن رهبر حقیقی است. امروز اسلام، جغرافیا، ملت و امام با هم گره خورده است و با این مؤلفه‌ها قدرت تولید می‌شود.

سردار سلامی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) درجه آزادی ملت را کامل کرد خاطرنشان ساخت: این عزت و استقلال در دوران رهبری امام خامنه‌ای کامل شد. ما فقط دستاوردهای انقلاب را در این ره‌توشه‌های بزرگ در حوزه‌های مختلف پزشکی، علوم پیشرفته، صنایع دفاعی، پالایشگاه، راه‌آهن، نیروگاه‌های بزرگ، سدها، نانو، بیو، لیزر و… محدود نمی‌کنیم در حالی که در این حوزه‌ها در خطوط مقدم این پیشرفت‌ها قرار داریم. جوهره عظیم این دستاوردهای انقلاب اسلامی در استقلال اندیشه، بیرون راندن استعمارگران و به عزت رسیدن ملت و آزاد شدن آنهاست.

وی با بیان اینکه دشمن می‌داند اگر اجازه دهد، این انقلاب و آرمان‌ها و اهداف و ارزش‌های او به مدلی روی زمین تبدیل شود، یک نمونه مجسم و قابل لمس برای شعارها بسازد، چنین مدلی پیاده شود، تکثیر شده، از مرزها عبور کرده و سرزمین‌های دیگر را در بر می‌گیرد افزود: این یعنی کوچک شدن سیطره سیاسی و فرهنگی قدرت‌های باطل و شیطانی. راز ایستادگی غرب و شرق در همان ابتدا در مقابل این انقلاب، برای مقابله با این نظریه بود که می‌توان به نام اسلام، قدرت و حاکمیت تشکیل داد و ضابطه قدرت‌ها را برای اداره کشور نپذیرفت.

جانشین فرماندهی سپاه با تأکید بر اینکه “می‌خواستیم ثابت کنیم که می‌توان در عصر سلطه قدرت‌ها، با اسلام و دین به استقلال و پیشرفت رسید” گفت: ثابت کردیم که دین زیباترین شکل اداره کشور را در عمل ثابت کرد، اما دشمن در همه عرصه‌ها مقابل ما ایستاد، در پیشرفت‌های علمی که حق طبیعی بشریت است، در برابر پیشرفت‌های علمی ما با مدل جنگی می‌ایستند ودانشمندان ما را با ترور فیزیکی حذف می‌کنندو حاضر نیستند ببینند در علم پیشرفت کنیم چرا که می‌دانند «ما می‌توانیم».

وی ادامه داد: وقتی می‌خواهیم در اقتصاد پیش برویم، تحریم می‌کنند، جنگ بر سر این است که ما می‌توانیم ولی آن‌ها نمی‌خواهند بگذارند بتوانیم. وقتی برای دفاع از خود قدرت‌ساز‌ی می‌کنیم، اجازه نمی‌دهند، می‌گویند “باید به‌گونه‌ای باشد که ما هر وقت خواستیم تهدید کنیم و بمباران کنیم، نباید بتوانید جواب دهید”. می‌گویند “شما پیشرفت نکنید و ما همه چیز را می‌دهیم” چراکه می‌خواهند صلاحیت ما را گرفته، بی‌هویت و فقیر کنند تا همیشه دستمان در برابر آنها دراز باشد.

سردار سلامی با اشاره به اینکه دشمنان می‌گویند “در منطقه نفوذ نکنید چراکه منطقه از آن ماست و در کشور خود هم با الگوهای ما زندگی کنید” ابراز داشت: اصل دعوا این است که اسلام اگر به قدرت برسد، ابرقدرتی به‌نام آمریکا وجود ندارد چراکه آمریکا به انرژی نفت، بازار مصرف و سیطره امنیتی به قدرت رسیده است و می‌خواهد آنها را حفظ کند ولی باید بدانند که بدون حضور اسلام، هیچ قدرتی در دنیا قدرت نیست که دلیل بسیج همه ظرفیت‌ها برای مقابله با ما این است.

وی با اظهار اینکه “تحریم ما و تهاجم فرهنگی علیه ما جهانی است” خاطرنشان کرد: چقدر شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان به جوانان ما هجمه کرده تا بذر تردید و بی‌اعتمادی را در قلب جوانان ما بنشانند تا به افتخاراتشان بدبین کنند. بزرگ‌ترین سند افتخارات ما را می‌خواهد کاری کنند که جوان ایرانی به هیچ یک از عناصر شکوه تمدنش افتخار نکند و به غرب نگاه کند.

این مقام ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه “غربی که رو به موت و در حال غروب است و رو به قبله خوابانده‌اند، دست از ما برنمی‌دارد” تأکید کرد: اگر جهان اسلام را از دست آنها آزاد کنیم؛ آن‌ها خود به خود مانند کوه یخ ذوب می‌شوند، انقلاب اسلامی مشعل گرمابخشی است که پیکره اسلام را حرارت داده و جهاد علیه مستکبران را ترویج کرده است.

وی با ابراز اینکه دشمنان قلب این قدرت را نشانه گرفته‌اند افزود: درون این قلب، قوه عاقله تدبیر و امیدآفرینی را نشانه گرفته‌اند، یعنی رهبری این انقلاب و نظام که باید بسیار آگاه باشیم. امروز و گذشته در عرصه‌های مختلف درگیر بوده‌ایم و شرایطی سخت‌تر از امروز را پشت سر گذاشته‌ایم، شاید فراموش کرده‌ایم که در دوران جنگ، نفت صادر نمی‌کردیم و اگر صادر می‌کردیم، به‌دلیل پایین بودن قیمت نفت، باصرفه نبود اما اقتصاد ما هم به نفت متکی بود ولی جنگیدیم و ایستادیم و کشور را مستقل و آزاد و پیروزمند در برابر دشمن ایستاده نگه داشتیم.

سردار سلامی با یادآوری اینکه “در گذشته شرایط سخت‌تری داشتیم و قدرت ما بسیار کمتر از امروز ما بود” گفت: در اقتصاد، صنعت و فناوری چیزی نداشتیم و دشمن ما هم بسیار قدرتمندتر از امروز بود اما امروز ما صاحب قدرت در همه جنبه‌ها هستیم و این دشمن ماست که امروز هرچه هزینه می‌کند، جز به زوالِ قدرت نمی‌رسد.

وی با تأکید بر اینکه این مربوط به فلسفه سیاسی آمریکاست که شکست خورده است، تصریح کرد: ماهیت این سیاست این است که همه جهان را فقیر و تحقیر کند، تا آمریکا پیشرفت کند، این یعنی غارت ثروت‌های دیگران به‌قیمت اول شدن آمریکا! وقتی رئیس جمهور آمریکا شعار «دوباره آمریکا را بزرگ کنیم» را مطرح می‌کند، یعنی نشان از کوچک شدن آمریکاست و می‌خواهد به‌قیمت فقر جهان، خودش رشد کند، این فلسفه دشمن‌ساز است نه قدرت‌ساز.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران آمریکا را در عقل سیاسی دچار زوال دانست و گفت: با این روند امکان ندارد آمریکا بتواند در برابر این روند نزولِ قدرتش، ایستادگی کند. امروزه کار اصلی آمریکا این است که متحدان دیرین و سنتی را به دشمنان جدید تبدیل می‌کند. در نطق دو روز گذشته ترامپ به کانادا، اروپا و چین حمله کرد و با روسیه، جهان اسلام، چین و… همواره درگیر است لذا این انزوا به‌صورت روزافزون افزایش می‌یابد و دیگر نمی‌تواند قدرت تولید کند.

وی ادامه داد: وقتی آمریکا ۷ تریلیون دلار هزینه می‌کند اما هیچ منفعتی ندارد، سازوکار تبدیل هزینه به منفعت از بین رفته و این یعنی افول سیاسی آمریکا. وقتی ۷۰۰ میلیارد دلار بودجه نظامی اوست، نمی‌تواند دیوار ۵ میلیون دلاری را تأمین بودجه کند و مردمش با بشقاب جلوی کاخ سفید می‌روند، یعنی این قدرت دچار چالش‌های اساسی است.

سردار سلامی در ادامه با تذکر اینکه “نظام ما با همه مشکلاتی که وجود دارد و بخش مهمی از آن به تحریم ربطی ندارد، اگر مدیریت جهادی را جایگزین سوءمدیریت‌ها کند رفع می‌شود و هیچ مشکلی در این مملکت وجود نخواهد داشت”، گفت: مگر ما برای ادامه پیشرفت‌ها چیزی کم داریم؟ برق، نفت، گاز، آب، علم، صنعت، خاک، انسان‌های باانگیزه و باشرف، آرمان‌های بزرگ کم نداریم، برخی از کشورها با یکی از این موارد اداره می‌شوند، ما همه اینها را داریم. یک رهبر بزرگ، مکتب بزرگ، آرمان بزرگ، منابع غنی، جغرافیای بزرگ و… را داریم و به آینده بسیار امیدواریم.

این مقام ارشد سپاه پاسداران با تأکید بر اینکه “ما راه خود را یافته‌ایم اما این نبرد ایمان می‌خواهد، جنگ با آمریکا و متحدانش با ایمان ممکن است”، خاطرنشان کرد: دشمن ما هم فقط شکست خوردن را از ایران آموخته است.

سردار سلامی با بیان اینکه “چون تجربیات بزرگی را در میدان پشت سر گذاشته‌ایم اعتماد به نفس داریم”، تصریح کرد: هراسی از دشمن نداریم، اگر در درون باایمان و بااراده باشیم، این رمز پیروزی ماست. اگر بدانیم دشمن چقدر فرسوده شده است، بسیار شاداب‌تر در میدان حضور می‌یابیم. نه بر اساس آرزو، بر‌اساس واقعیات می‌گویم که دشمنان ما پوسیده‌اند.

جانشین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ناتوانی در عمل دشمن موج می‌زند ولی در عملیات روانی خود را مهیب نشان می‌دهد که ملت ایران این فاصله را درک کرده است خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم امسال هم مردم ما به آنها نشان می‌دهند که ایران همچنان سرفراز و قامت برافراشته، باشکوه از هدف‌های بزرگ انقلابش حمایت کرده و مشکلات را به‌مدد اراده و ایمان و نصرت خداوند حل خواهد کرد.

وی اظهار داشت: مشکلات کوچکتر از مردم ایران است، ملت ما با عزت در برابر سختی‌ها ایستادگی می‌کنند ولی ملت آمریکا یک ماه دوام نیاوردند، در حالی که نه تحریم هستند و نه در فشار هستند، گریه می‌کردند و کسی به داد همدیگر نمی‌رسد ولی در ایران مردم با قلب‌هایشان با هم زندگی می‌کنند.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.