آیرال خبر- فرمانده‌ نیروی انتظامی با بیان اینکه هیچ نگرانی امنیتی در کشور نداریم، گفت: دشمن همواره با تحرکاتی مذبوحانه نگرانی را در مردم ایجاد می‌کند ولی مشکل خاصی نداریم.

سردار اشتری: تحرکات‌ مذبوحانه دشمن جای نگرانی ندارد

به گزارش آیرال خبر، سردار حسین اشتری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران تبریز با تبریک ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی ایران و دهه فجر، اظهار داشت: مردم عزیزمان در این ۴ دهه استقامت، ایستادگی و پیشرفت را به ارمغان آوردند و امروز جمهوری اسلامی ایران در دنیا به عنوان یک کشور پیشرفته و مقتدر مطرح است.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی براساس وظیفه ذاتی خود در اقصی نقاط کشور و تمامی شهرهایی که جشن پیروزی انقلاب اسلامی وجود دارد، حضور فعالی دارد، افزود: برای روز ۲۲ بهمن و راهپیمایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی همه همکارانم در کل کشور وظیفه برقراری نظم و امنیت را دارد و تعدادی از همکارانم هم برای مسئله ترافیک و روان سازی مسیرهای راهپیمایی برای تردد خودروها و مردم اقدام خواهند کرد تا مردم بتوانند به خوبی در این راهپیمایی حضور پرشکوه داشته باشند.

فرمانده‌ نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه این آمادگی را از روزهای گذشته ایجاد کردیم گفت: پیشبینی ما این است که مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با شکوه بیشتری نسبت به سال‌های گذشته حضور خواهند داشت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر وضعیت امنیتی در شهرها و مرزهای کشور ابراز داشت: مشکلی نظم و امنیتی در کشور نداریم. در مرزها و شهرها امنیت با ثباتی برقرار است لذا هیچ نگرانی امنیتی در کشور نداریم. دشمن همواره با تحرکاتی مذبوحانه نگرانی را در مردم ایجاد می‌کند ولی مشکل خاصی نداریم. همکارانمان با اشراف اطلاعاتی کامل در صحنه هستند و هر حرکت احتمالی را خنثی می‌کنند.

سردار اشتری در مورد وضعیت امنیت و آرامش انتظامی در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه استان آذربایجان شرقی یکی از استان‌های امن کشور است خاطر نشان کرد: با اقدامات خوبی که در استان صورت گرفته، وضعیت آرام و خوبی را در استان شاهد هستیم و این آرامش و امنیت روز به روز ارتقا می‌یابد.

وی نیروی انتظامی را حافظ جان و مال و ناموس مردم خواند و گفت: نیروی انتظامی در کنار مردم و در خدمت مردم در صحنه‌های مختلف حضور دارد. افتخار ما این است که خدمتگزار مردم و سرباز ولایت هستیم. امیدوارم با حمایت مردم و اعتمادی که مردم به نیروی انتظامی دارند و افکار‌سنجی‌ها این را نشان می‌دهد، این سرمایه عظیم را بتوانیم حفظ کنیم و با این اعتماد بتوانیم درشان مردم پاسخگوی نیازها باشیم.

سردار اشتری با بیان اینکه وضعیت امنیتی سراسر کشور بسیار خوب است، اظهار کرد: در خصوص جرائم رخ داده در کشور، آذربایجان شرقی جزو استانهای کم جرم کشور است چراکه اقدامات فرهنگی و اجتماعی پیشگیرانه خوبی را انجام داده است. شاهد کاهش جرائم در این استان هستیم ضمن اینکه درصد بالایی از جرائم هم کشف شده که نسبت کشف به وقوع در آذربایجان شرقی بسیار خوب بوده است.

وی در مورد رسیدگی به تجهیزات و معیشت مرزبانانی که در شرایط سخت خدمت می‌کنند، گفت: یکی از وظایف نیروی انتظامی، در کنار آموزش‌ها و تجهیزاتی که به همکارانمان در مرزها دادیم، رسیدگی به معیشت آنها در اولویت است. برنامه‌هایی داریم که امیدوارم در سال ۹۸ بتوانیم با قوت بیشتر ادامه دهیم تا بخش مختصری از مشکلات را حل کنیم.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.