آیرال خبر- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز ،گفت: اعتماد به جوانان همانند دوران دفاع مقدس جزو نیازهای کشور است، چراکه جوانان امروز از جوانان دوران جنگ اگر جلوتر نباشند، عقب‌تر هم نیستند.

آل‌هاشم: جوانان امروز از جوانان دوران جنگ اگر جلوتر نباشند، عقب‌تر هم نیستند

به گزارش آیرال خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، ظهر امروز(شنبه ۴ اسفندماه) در نشست صمیمی با جمعی از برگزیدگان علمی و فرهنگی آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: هم‌اندیشی و تعامل با مجموعه‌های کاری جوانان، امید بخش و نشاط آفرین است.

او افزود: تلاش همگانی بر ایفای نقش بی‌بدیل مردم غیرتمند آذربایجان‌شرقی  و تبریز در پیاده‌سازی و پیشبرد اهداف بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب ضروری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خاطرنشان کرد: پیام، توجه علمی و عملی مفاد بیانیه مقام رهبری، توسط مدیران و برنامه‌ریزان کشور و استان نصب‌العین و در اولویت قرار گیرد.

او متذکر شد: اگر هشدارهای حکیمانه دهه‌های گذشته رهبر معظم انقلاب در بیان الزامات و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی جدی گرفته می‌شد، الان در وضعیت و نظام اقتصادی کشور، شاهد ثبات اقتصادی و پایدار بودیم،

امام جمعه تبریز افزود: تنها راه نجات اقتصادی کشور، ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی است.

آل‌هاشم موثرترین مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را رویکرد مبتنی بر فعالیت‌های پژوهشی و دانش بنیان عنوان کرد و گفت: اگر می‌خواهیم بساط آسیب‌های اجتماعی در جامعه برچیده شود، باید همگان تلاش کنیم تا روح معنویت و اخلاق در جامعه حاکم باشد.

او همچنین بهره‌گیری صحیح و مناسب از نیروهای جوان مستعد در پایه‌های مدیریتی و تصمیمات راهبردی را لازم و ضروری دانست و بیان کرد: ایجاد تحول در ابعاد مختلف مدیریتی به جرات و ریسک‌پذیری نیاز دارد که این دو خصلت در جوانان مشاهده می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان رشد قابل توجه حضور جوانان و نوجوانان در نماز جمعه تبریز را قابل تحسین بیان کرد و افزود: باید امید آفرین باشیم، چراکه تحرک عمده دشمن برای ایجاد ناامیدی است.

او ادامه داد: اعتماد به جوانان همانند دوران دفاع مقدس جزو نیازهای کشور است، چراکه جوانان امروز از جوانان دوران جنگ اگر جلوتر نباشند، عقب‌تر هم نیستند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه بانک‌ها برای حمایت از سرمایه‌گذاران پای کار بیایند، افزود: رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری بدون مشارکت جدی بانک‌ها امکان پذیر نیست.

او توضیح داد: رفع مشکلات کشور،  عزم و اهتمام جدی مسوولان را می‌طلبد زیرا تمام مشکلات با تلاش و احساس مسوولیت مسوولان حل شدنی است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی پرهیز از اسراف را لازمه مقاومتی شدن اقتصاد دانست و ابراز داشت: باید از تشریفات و هزینه‌های زائد از قبیل آوردن دست‌گل‌ در مجالس ترحیم پرهیز شود،از این رو بهتر است این هزینه‌ها در کارهای خیر و عام‌المنفعه صرف شود.

آل‌هاشم در پایان صحبت‌های خود بر تقویت روحیه همکاری، خودباوری و ایثار  نوجوانان و جوانان با حمایت از اجرای اردوهای راهیان نور، جهادی و.. تاکید کرد.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.