آیرال خبر- سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: همیشه در دربی کسانی که بازی می‌کنند می‌خواهند خود را به هواداران نشان دهند چراکه این بازی تماشاگران زیادی دارد.

تبریز| لیکنز: دربی همیشه سخت بوده/ باید تمرکز خود را حفظ کنیم/ بازی با ماشین‌سازی از سپاهان سخت‌تر است

به گزارش آیرال خبر،‌ جورج لیکنز در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی اظهار داشت: فردا یک بازی سخت پیش رو داریم. یکی از مسائلی که این بازی را حساس می‌کند دربی بودن آن است. همیشه در دربی کسانی که بازی می‌کنند می‌خواهند خود را به هواداران نشان دهند چرا که این بازی تماشاگران زیادی دارد. قطعاً فردا دو تیم دوست دارند همدیگر را شکست دهند. از سرمربی ماشین‌سازی شناخت زیادی دارم از وقتی او آمده نتایج این تیم بهتر شده است. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم اما دوست دارم فردا ما پیروز شویم.

وی افزود: من به بازیکنانم هم تأکید کرده‌ام که این بازی می‌تواند سخت‌تر از بازی با سپاهان باشد. این را باید بدانیم ما از بیرون هدیه نمی‌گیریم، باید تلاش کنیم و به همین دلیل هم گفتم این بازی می‌تواند سخت‌تر از بازی با سپاهان باشد. همینطور هم می‌دانیم کادرفنی ماشین‌سازی شناخت خوبی از تیم ما دارد و به خوبی ما را می‌شناسد، اما آماده‌سازی ما برای این دیدار برابر و حتی بیشتر از بازی با سپاهان بوده است. در ماه‌ها و هفته‌های گذشته آنالیزهایی که انجام دادیم دقیق بوده و خوشحالم با آنالیزهای‌مان توانستیم عملکرد خوبی در بازی‌های لیگ داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی ادامه داد: بازی قبلی خانگی ماشین‌سازی مقابل پیکان بود. زمانی که در این بازی یک بر صفر عقب بودند، یک پنالتی را از دست دادند. مالک باشگاه هم آن زمان در ورزشگاه بود و این اتفاق تلخی بود. بازی بعد این تیم در اصفهان با ذوب‌آهن بود. می‌دانید که بازی صفر – صفر و نخوردن گل در خانه حریف عملکرد قابل قبولی است. به بازیکنانم گفتم تمرکزی که باید در بازی فردا داشته باشیم باید بیشتر از بازی‌های قبل باشد. اگر بخواهیم مقابل ماشین‌سازی عملکرد خوبی داشته باشیم باید مانند بازی با سپاهان عملکرد خوبی داشته باشیم. قبل از پایان سال دو بازی پیش‌رو داریم. بازی با ماشین‌سازی الان مهم‌ترین بازی ما قبل از پایان سال جاری است. تنها مصدومی که داریم اسماعیلی‌ است که در حال آماده‌سازی او هستیم تا شرایط بازی را پیدا کند. حامد حسین‌علی‌زاده هم دیگر بازیکنی است که تلاش می‌کنیم تا او را آماده کنیم. لی هری اروین هم قطعاً در ترکیب ما حضور ندارد و هفته‌های آینده در مورد او تصمیم‌گیری می‌کنیم.

لیکنز در ادامه تصریح کرد: در بازی شب گذشته رئال مادرید و آژاکس، تیم مادریدی شکست خورد و من شوکه شدم. نبود رونالدو و غیبت راموس کیفیت رئال را پایین آورده است و این زیبایی فوتبال است و باید از آن لذت ببریم. می‌دانم بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا امروز هم خوب خواهد بود اما با توجه به اینکه برای بازی فردا آماده می‌شوم، فکر نمی‌کنم بتوانم این بازی را ببینم.

وی در مورد واکنش به اظهار نظر خبرنگاری مبنی بر تفاوت دربی تبریز با دیگر دربی‌ها و اینکه هواداران در این دربی هر دو تیم را تشویق می‌کنند و همچنین تغییرات تیم تراکتورسازی نسب به بازی با سپاهان یادآور شد: شاید بازی فردا از بیرون اینگونه باشد که متفاوت است، اما ما تلاش می‌کنیم سه امتیاز را بگیریم. ما در بازی با سایپا تمرکزمان را از دست دادیم و نتوانستیم به پیروزی برسیم اما بازی قبل را بردیم و در این دیدار هم تلاش می‌کنیم به برتری برسیم. زمانی که در کلوب بروژ کار می‌کردم، در دربی‌های بزرگ امتیازاتی را از دست می‌دادیم، اما اینجا باید به یک باشگاه بزرگ تبدیل شویم. من باید عملکرد بازیکنان‌مان را ببینم، درست است ما در بازی‌های قبل به پیروزی رسیدیم اما من نیاز به زمان دارم تا به شناخت کافی از تیم برسم. درست است هواداران دوست دارند هر دو تیم را تشویق کنند اما ما می‌خواهیم سه امتیاز را کسب کنیم.

لیکنز در ادامه یادآور شد: همین تفاوت دو باشگاه در بازی شب گذشته آژاکس و رئال زیاد بود، اما نبود دو بازیکن نتیجه را تغییر داد. در این مورد با مالک باشگاه صحبت کرده‌ام تا ببینیم در آینده چه اتفاقی می‌افتاد. زمانی که من آمدم بازیکنان را تحویل گرفتم و سعی می‌کنم آن‌ها را به بهترین شرایط برسانم. من از محمد طیبی خواستم همزمان هم دفاع کند هم حمله. الان او حداکثر توان خود را برای باشگاه گذاشته است. سطح انگیزشی بازیکنان برای من بسیار مهم است، چون خیلی‌ از تیم‌ها می‌خواهند به ما برسند و یا تیم‌ها رده بالایی می‌خواهند فاصله بگیرند. اول از همه دوست دارم برای همه احترام قائل باشم و بعد برای مردم تبریز و شما احترام قائلم. تیم‌هایی هستند که در لیگ حضور دارند که هم قهرمانی بیشتری تجربه کرده‌اند و هم در لیگ قهرمانان حضور بیشتری داشته‌اند. این چیزی است که ما تا الان نداشته‌ایم و قرار است در آینده روی آن برنامه‌ریزی کنیم تا به اهداف بلند مدت‌مان برسیم. چیزی که برای من اهمیت دارد بازیکنانی هستند که در اختیار داریم و اصلاً به آینده کار ندارم قرار است کدام بازیکن کنار من باشد یا نباشد. ما در کادرفنی تلاش زیادی می‌کنیم تا بهتر شویم و برای این هدف تلاش می‌کنیم.

وی در پایان در مورد رویارویی خود با رضا مهاجری و اینکه عماد مهاجری (فرزند رضا مهاجری) به عنوان بدنساز و مترجم، در کادرفنی تراکتورسازی حضور دارد گفت: این خیلی سخت است (باخنده). همانطور که می‌دانید آقای مهاجری دوست خیلی خوب من است، اما ما فردا یک رقیب هستیم و به چشم یک رقیب همدیگر را می‌بینم ولی بعد از بازی بازهم با هم دوست هستیم. می‌دانم مهاجری چگونه بازیکنانش را به لحاظ انگیزشی برای این دیدار آماده کرده است تا بیشتری امتیاز را بگیرد.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.