آرامستان

آیرال خبر- با حضور مدیرعامل آرامستان های شهرداری تبریز و نمایندگان فرماندهی انتظامی شهرستان تبریز، پلیس راهور، پلیس راه، نهادهای امدادی و معاونان خدمات شهری مناطق, کمیته هماهنگی آیین لیله‌الرغایب تشکیل شد.

به گزارش آیرال خبر به نقل از شهریار و واحد ارتباطات سازمان آرامستان های شهرداری تبریز، احد فلاحی، مدیرعامل آرامستان های شهرداری تبریز در این جلسه با اشاره به همزمانی عید نوروز با عید اموات اظهار کرد: با هماهنگی تمام ارگان های انتظامی، امدادی و خدمات رسان، تمهیدات گسترده ای برای روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری اتخاذ شد.

وی با اشاره به جایگاه لیله الرغایب به عنوان نخستین پنجشنبه ماه رجب در اعتقادات مردم دیندار ایران اسلامی یادآور شد: با توجه به حجم گسترده حضور شهروندان در آرامستان های سطح شهر، برنامه هایی مانند محدودیت های ترافیکی، پیش بینی اتوبوس های شرکت واحد، خدمات رفاهی و دیگر موارد مورد نیاز پیش بینی شده است.

فلاحی با بیان اینکه در روز لیله الرغایب، آرامستان های سطح شهر به ویژه وادی رحمت با حجم انبوهی از شهروندان مواجه می شوند تصریح کرد: مهمترین مشکل این ایام مباحث ترافیکی و انتظامی-امنیتی است که با همکاری تنگاتنگ ناجا و اطلاع رسانی های گسترده در رسانه های مختلف، این مسائل مرتفع می شود.

مدیرعامل آرامستان های شهرداری تبریز خاطرنشان کرد: بر این اساس، معاون محترم علمیات فرماندهی انتظامی شهرستان تبریز به همراه نمایندگانی از پلیس راهور و نیز پلیس راه ضمن بازدید میدانی از محل، طرح های انتظامی و ترافیکی لازم را ارائه کرده و در ایام مذکور به اجرا در خواهد آمد.

فلاحی ادامه داد: بر این اساس، مسیر ورودی وادی رحمت از طرف اتوبان شهید کسایی و پل شهیدان پاشایی به صورت یکطرفه خواهد بود.

به گفته وی، شهروندان می توانند برای خروج از وادی رحمت از یکی از مسیرهای خروجی اندیشه و نیز جاده معروف به “نفت یولی” در موازات بلوار معراج اقدام نمایند.

وی همچنین یادآور شد: برای تخلیه بار ترافیکی در مواقع ضروری نیز مسیر موقت خروج از طرف ورودی پدافند هوایی پیش بینی شده است.

مدیرعامل آرامستان های شهرداری تبریز با تاکید بر لزوم همکاری شهروندان برای تسهیل در عبور و مرور و نیز رعایت موانع انتظامی و امنیتی تاکید کرد: با نصب دوربین های ترافیکی و امنیتی، تخلفات ترافیکی در سطح معابر وادی رحمت ثبت و از سوی پلیس راهور اعمال قانون می شود.

احد فلاحی تجمع دستفروشان را یکی از اصلی ترین معضلات ترافیکی این ایام خواند و تاکید کرد: نیروهای شهرداری با همکاری نیروی انتظامی، نسبت به برخورد قاطع و جمع آوری سد معبر اقدام خواهند کرد.

به گفته وی، با حضور نمایندگان بنیاد خیریه مستمندان و عوامل انتظامی در آرامستان های تبریز، با متکدیان و افرادی که با کرامت انسانی شهروندان و نیز آبروی کلانشهر تبریز بازی کنند برخورد خواهد شد.

مدیرعامل آرامستان های شهرداری تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز، از مبداء سه راه امین اتوبوس های ویژه و کافی برای وادی رحمت پیش بینی کرده است گفت: شهروندان برای راحتی خودشان تا حد امکان ضمن خودداری از آوردن خودروهای شخصی، از سرویس های حمل و نقل عمومی استفاده نمایند.

فلاحی در ادامه با اشاره به اطلاع رسانی های گسترده از طریق رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری افزود: همکاری شهروندان ضامن موفقیت برنامه های پیش بینی شده و در نهایت رفاه حال خود مردم خواهد شد.

یادآور می شود در جلسه ی کمیته ویژه آیین لیله الرغایب، سرهنگ ابوالفضل سلمانی، معاون عملیات فرماندهی انتظامی شهرستان تبریز نیز با تاکید بر لزوم رعایت موارد امنیتی و ترافیکی گفت: به شهروندان گرامی توصیه می شود در این ایام از به همراه داشتن اشیای قیمتی، پول نقد خودداری نموده و تا حد امکان از خودروهای عمومی برای تردد در آرامستان های تبریز به ویژه وادی رحمت استفاده کنند.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.