سیدمحمدحسین بلاغی در آئین اختتامیه این جشنواره با بیان اینکه استمرار یک رویداد فرهنگی طی دو دهه یک کار سختی است؛ گفت: جریان شعر در آذربایجان جایگاه ویژه ای دارد و شاعران جوان و اساتید پیشکسوت در حال نشر معارف اهل بیت (ع) هستند و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حامی این جریان و رویداد خواهد بود.

آیرال خبربا ارائه گزارشی از روند برگزاری این جشنواره اظهار کرد: قریب به ۴۰۰ اثر از ۲۷ استان کشور در این جشنواره شرکت کردند.

به گفته وی، در این دوره بخش شعر کودک نیز به این جشنواره اضافه شده بود که ابداع خوبی بود.

بلاغی افزود: خوشحالیم که جشنواره سراسری شعر غدیریه بناب دیگر یک رویداد نیست بلکه به یک جریان تبدیل شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: نگاه ویژه جشنواره امسال به مسائل روز بود که در این راستا از جمله محورهای اصلی جشنواره گرامیداشت مقام زن بود.

بلاغی در ادامه از مسئولین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب ودست اندرکاران برگزاری این جشنواره قدردانی کرد.

بر پایه این گزارش، در ادامه آئین اختتامیه جشنواره بیست و یکم شعر سراسری غدیریه بناب با شناخت نفرات برتر به تشخیص هیأت داوران از برگزیدگان جشنواره تجلیل بعمل آمد و سپس از کتاب گزیده اشعار ارسالی به این جشنواره نیز که توسط دبیرخانه این جشنواره گردآوری شده بود، رونمایی شد.

گفتنی است، به دلیل استقبال پرشور مردم و هنرمندان بنابی از این جشنواره بخاطر نبود جا در سالن برگزاری تعداد زیادی از مردم مجبور شدند مکان اجرای جشنواره را ترک کنند.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.