خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: اربعین در سال‌های اخیر به یک پدیده الهی تبدیل شده و مانند اصل انقلاب و حوادثی که در طول این سال‌ها رخ داد هم محاسبات علمی دشمن را برهم زد و هم ما دست خدا را در آن دیدیم.

به گزارش آیرال، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه عبادی نماز جمعه این هفته تهران با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی بیان کرد: سه سنگر باید مورد توجه قرار گیرد؛ سنگر اول مقابله با فتنه است. همواره باید در سنگر پیشگیری و دفع فتنه بود، سنگر دوم تقوا از آتش است. علاوه بر تامین معیشت خانواده و بهداشت بدن خانواده، باید به تقوا از آتش نیز توجه شود.

وی اضافه کرد: خانواده‌هایی که دختران فریب خورده‌ و یا زنان غافل دارند که امروز به بیگانه پرستی ، شیطان پرستی و هوا پرستی روی آورده و از پوشش شرافتمندانه بانوان دینی بیرون آمده و خودنمایی می‌کنند و خودشان را در معرض هوس بازان و دزدان ناموس قرار می‌دهند، باید پدران و مادران و بزرگترهای آنها آگاه بوده و این افراد فریب خورده را از این خطر جدی که هم دنیا و هم آخرت آنها را تهدید می‌کند نجات دهند.

صدیقی تاکید کرد: متاسفانه این افراد که نه احترام برای کشورشان قائل هستند و نه احترام برای قانون و مصوبات پارلمان خود و به آیات الهی و دلسوزی نایب امام زمان (عج) توجه ندارند، باید آگاه شوند. خیلی پرویی می‌خواهد که قانون کشور را اجرایی نکرد. مرتبا قانون شکنی را تکرار می‌کنند.

وی همچنین سنگر سوم را تقوای الهی خواند و گفت: باید همواره همه جا خود را حاضر در محضر خدا ببینیم و معصیت نکنیم، این خیلی مهم‌تر از دو سنگر قبلی است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به راهپیمایی اربعین پرداخت و اظهارکرد: واژه اربعین در میان اولیای الهی و بزرگان دین جایگاه ویژه‌ای دارد، آنها با چله‌نشینی به دنبال اجرای نسخه‌های خاص سلوک الهی بوده و آن را در زندگی خود پیاده کرده‌اند و در هر چله‌نشینی فتوحات معنوی داشتند. اگر کسی ۴۰ روز دربست خود را به خدا واگذار کند و در زندگی خود شیطان را راه ندهد با این چله‌ای که پشت سر می‌گذارد خدای مهربان چشمه‌های حکمت را در قلب او می‌گشاید.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.