به گزارش آیرال خبر، سردار حسین سلامی صبح سه شنبه در آئین تشییع پیکر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی در میدان آزادی در جمع مردم عزادار کرمان اظهار کرد: حرف آخر را اول می‌زنم انتقامی سخت، محکم، پشیمان کننده، قاطع و تمام کننده می‌گیریم؛ شما مردم مطمئن و آرام باشید.

وی ادامه داد: امروز سرزمین کرمان و دیار کریمان شاهد طلوع دو خورشید روی زمین است. ما امروز آمده‌ایم تا در آسمان افتخارات این سرزمین عزیز دو خورشید پر فروغ را که دیگر هرگز غروب نخواهند کرد، بنشانیم.

سردار سلامی با اشاره به اینکه ما در نبرد با آمریکا شهدای عزیزی را تقدیم کرده‌ایم، افزود: فرمانده شجاع، وفادار، فداکار و بی نظیر سپاه اسلام که تاریخ بشریت همانند او را کمتر دیده و یا اصلاً ندیده است که او سردار قلب‌ها و دل‌ها، سردار رشید جهان اسلام، ایران و کرمان حاج قاسم سلیمانی است.

وی با یاد فرمانده رشید، رعنا، عاشورایی و ولایی شهید عراقی ابومهدی المهندس گفت: همچنین شهید بزرگ اسوه حیا و نجابت و وفاداری سرتیپ شهید حسین پورجعفری از دیار کریمان و جزو افتخارات شماست.

سردار سلامی ضمن گرامیداشت یاد پاسدار قهرمان شهید مظفری نیا، پاسدار شهید دلاور هادی طارمی و پاسدار شهید زمانی نیا اظهار کرد: امروز می‌دانیم کسی را تا عرش خدا بدرقه می‌کنیم که در هیبت، صلابت، شکوه، معنویت، معرفت و ایمان کم نظیر است. او که در شجاعت مالک اشتر است. همواره قاسم به خیمه دشمن از همه نزدیک تر بود او می‌رفت و می‌رود تا عمود خیمه دشمن را برکند.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی زهد و تقوا را از ابوذر گرفته بود؛ او ابوذر بود و هست. او وفاداری را از حضرت عباس به ولی امر خود گرفته بود و سرانجام با دستانی جدا همانند مرادش حضرت ابوالفضل (ع) در نزدیکی حرم آن حضرت، وفاداری و عشق به اسلام و ولایت و ایران عزیز را اثبات کرد.

وی ادامه داد: او میثم بود، عمار بود، یاسر بود؛ او جلوه‌ای از زیباترین فضائل آدم در وجود یک شخصیت ممتاز بود. او هرگز در مقابل دشمن سست نشد، نلرزید و قلبش آرام و مطمئن بود.

سردار سلامی عنوان کرد: برای ۴۱ سال لباس جهاد را از تن به در نیاورد، او می‌دانست لباس جهاد لباس عزت مسلمین است. پهنه و گستره شخصیت او فراتر از مرزهای ایران و جهان اسلام از او شخصیتی ساخت که امروز همه جهان بشریت با تحسین و ستایش از او به عنوان اسوه مقاومت و حمایت از مظلومان و مستضعفان یاد می‌کنند.

وی ادامه داد: آنها که می‌خواهند با پرتاب سنگ ریزه ها خورشید را خاموش کنند اشتباه می‌کنند این سنت جنایتکاران عالم است که نمی‌فهمند، نمی‌توانند با خورشید بجنگند. قاسم سلیمانی خورشید پر فروغ عالم اسلام است و زنده‌تر از همیشه امروز راهی را گشوده که مطمئناً به پیروزی نهایی مسلمانان و شکست قاطعانه استکبار خواهد انجامید.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: توصیف ابعاد شخصیت او برای بنده حقیر ممکن نیست؛ قاسم سلیمانی در عین اینکه فرمانده ای باصلابت و با وقار بود و همه شکوه ایمان را در قامت خود متجلی می‌کرد و ظهور می‌داد اما بسیار متواضع بود. می دانم که او در درون خویش هرگز خود را برتر از هیچ سربازی ندید. درجه بر روی دوش او هرگز تفاخر و تکبر را در او زنده نکرد او همه این رذائل را کشته بود.

وی گفت: در عین حال که بسیار جدی و سخت گیر بود همه می‌دانند دریای مهربانی بود عاطفه او زبان زد همه بود. او شخصیتی جدی اما عاطفی بود؛ دقیقاً مظهر مجسم اشدا علی الکفار رحما بی نهم بود. سینه‌اش در مقابل کفار همچون صخره‌های استوار کوه‌های بلند مستحکم بود اما در مقابل مؤمنان و مردم نرم خو، آرام با لبخندهایی ملیح زیبا و نازنین می‌درخشید. خدایا چگونه طاقت بیاوریم مظهر این‌همه زیبایی را امروز از خود جدا کنیم هرچند او به معراج می‌رود و راه صعود را می‌پیماید و به آسمان می‌رود.

سردار سلامی ادامه داد: امروز چهره کرمان آسمانی است؛ کرمان و کویر امروز دریاست اما ما می‌دانیم شهادت حاج قاسم و یارانش نقطه پایان آنها نیست بلکه برعکس؛ امروز نقطه آغاز قاسم سلیمانی است. قاسم یک شخص نبود و نیست؛ قاسم یک راه است، راهی که تازه گشوده شده است، راهی که تازه برای ما فتح قله‌های بزرگ را نوید می‌دهد. بنابراین دشمن باید به این نکته بیاندیشد؛ شهید قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی زنده‌تر است.

سردار حسین سلامی

فرمانده کل سپاه پاسداران بیان کرد: شهید قاسم سلیمانی از قاسم سلیمانی برای دشمن خطرناک‌تر است؛ اما سپهبد بزرگ ما، فرمانده رشید ما، فرمانده رعنا و نازنین و طناز ما چه کرده است که دشمن او و یارانش را اینچنین ناجوانمردانه و ناعادلانه هدف آشکارترین ترور عالم قرار می‌دهد؟ او فراتر از مرزها و معمار شکست آمریکاست. سپهبد شهید ما معمار شکست‌های چهار دهه پی در پی آمریکا از مسلمانان عالم است.

سردار سلامی عنوان کرد: قاسم سلیمانی دشمنان را در بیابان‌ها، خیابان‌ها، دشت‌ها و کوه‌ها تا شرق مدیترانه و شمال دریای سرخ تعقیب کرده است. او نهضت فلسطین را احیا کرده است؛ او رژیم صهیونیستی را در باریکه در حصار آتش‌های قدرتمند فلسطینیان قهرمان قرار داده است. او احیاگر میدانی نهضت فلسطین بوده است او سیاست آمریکا را برای از بین بردن حلقه مرکزی مقاومت در کنار مدیترانه یعنی سوریه با شکست بزرگ مواجه کرده است. او استراتژی آمریکا برای بر هم زدن امنیت و آرامش مسلمانان در هر نقطه‌ای از عالم اسلام را با شکست مواجه کرده است.

وی گفت: او از جغرافیای یکپارچه جهان اسلام حفاظت کرده و اجازه نداده است دشمنان صهیونیست و آمریکای جنایتکار که قدرت خود را در تجزیه کشورهای مسلمان و کوچک کردن و ضعیف کردن آنها می‌دانند، رؤیای باطل آنها جامه تحقق به خود بپوشاند. او مانع از این شده است که آمریکایی ها بر عراق سیطره پیدا کنند و اجازه نداده است موفقیت‌های نظامی آمریکا در عراق علیه صدام به موقعیت و قدرت سیاسی در عراق تبدیل شود.

وی ادامه داد: او از شکست یمن در مقابل ائتلاف سعودی-آمریکایی- صهیونیستی و اروپایی جلوگیری کرده است؛ او این شخصیت است او را ببینید؛ اینجا ایستاده است. شما نقطه آغازی بر پایان حضور خود در این منطقه زدید، اعلام می‌کنم شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی نقطه آغازی بر پایان زودرس اخراج آمریکایی‌ها از همه منطقه جهان اسلام است و جهان ان شاالله این پدیده را به زودی خواهد دید.

وی در پاسخ عزاداران حاضر در تشییع سردار سلیمانی که خواهان انتقام بودند، گفت: انتقام می‌گیریم و آرام باشید؛ ما به آینده فکر می‌کنیم. ما می‌خواهیم آینده جدیدی بسازیم این اراده الهی ماست.

سردار سلامی بیان کرد: دوستان عزیز آنها اشتباه کردند، آمریکایی‌ها سال‌های سال در فضای مجازی با بسیج همه رسانه‌ها و عملیات‌های روانی سنگین تلاش کردند تا قدری از کینه و نفرت مسلمانان نسبت به خود را کاهش دهند؛ بسیار تلاش کردند ملت ایران را از انقلاب، رهبر و اسلام جدا کنند و تصور می‌کردند به نتیجه رسیده‌اند.

وی ادامه داد: آنها فکر می‌کردند مردم ایران دیگر پژواک صدای آنها شده‌اند به خیابان‌های می‌ریزند و علیه نظام عمل می‌کنند اما آمریکا با این اقدام خود امروز ببیند مردم برای چه به خیابان‌ها آمده‌اند. انقلاب دوباره بیش از همیشه زنده شد درود خدا بر شما مردم با شرف.

فرمانده کل سپاه پاسداران خطاب به مردم گفت: ما اگر هر روز قطعه قطعه شویم در راه شما قربانی شویم می‌ارزد این آرزوی ماست؛ ما فدایی شما هستیم این را سردار بزرگ ما با پیکر عزیزش و سردار دیگرمان و فرماندهان دیگرمان می‌گویند.

وی ادامه داد: امروز بذر کینه از آمریکا در دل ملت‌های مسلمان و غیر مسلمان به شکلی شگفت انگیز کاشته شده است که نتیجه آن این است که مسلمانان دیگر هیچ نقطه امنی در هیچ کجا برای آمریکا نخواهند گذاشت.

سردار سلامی گفت: به آمریکایی‌ها می‌گوئیم همه سرمایه گذاری‌هایتان را با این ترور ناجوانمردانه به آتش کشیدید. امروز یک انرژی جدید و نیروی پیشران قوی و اراده و انگیزه عمیق شکل گرفته که این اصل اول مبارزه با آمریکاست.

وی تصریح کرد: مردم مسلمان با ایمان و آگاهی و احساس و قلب‌های خود می‌جنگند، امروز قلب‌ها برای همیشه سرشار از نفرت آمریکایی هاست و این الزام اول برای شکل گیری یک مبارزه گسترده علیه استکبار است تا اینکه ان شالله جهان اسلام به طور کامل از شر شیاطین آزاد شود.

سردار سلامی گفت: باز هم می‌گوئیم اراده ما محکم است به دشمنانمان هم می‌گوئیم انتقام می‌گیریم اما اگر حرکت دیگری انجام دهند آنجا را که دوست دارند و به آن عشق می‌ورزند به آتش می کشیم و خود آنها می‌دانند آنجاها کجاست.

وی گفت: من صمیمانه خاک کف پای ملت ایران را می بوسم؛ چقدر وفادارانه به میدان آمدید درود خدا بر شما باد. ای کاش خداوند به ما هم توفیق دهد در راه آرمان‌های بلند و آرزوهای شما به دوستانمان ملحق شویم. عزیزانی از استان‌های مختلف سیستان و بلوچستان، هرمزگان، شیراز و اقصی نقاط عالم و کشور آمده‌اند و در اینجا میهمانان خارجی داریم. میهمانانی که از کشورهای دیگر اسلامی آمده‌اند که آنها خارجی نیستند بلکه ایرانی اند و ما هم لبنانی، سوری و عراقی هستیم مرزها از بین رفته است.