معاون استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: از ۶۸۸ نفر باقیمانده برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۳۵۵ نفر معادل ۵۱ درصد تأیید صلاحیت شدند.

به گزارش آیرال خبر، علیار راستگو شامگاه سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار داشت: تعداد واجدین شرایط رأی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند امسال دو میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۰۰ نفر در استان است که یک میلیون و ۵۰۲ هزار نفر از این افراد را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دهند.

وی در خصوص تعداد رأی اولی‌های استان نیز گفت: ۱۴۵ هزار و ۲۹۴ نفر رأی اولی هستند که ۷۴ هزار و ۴۶۰ نفر را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دهند.

راستگو در خصوص تعداد واجدین شرایط شهرستان تبریز نیز گفت: یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۷۷۰ نفر واجد شرایط رأی در انتخابات پیش رو هستند که از این تعداد ۶۹۱ هزار را مردان و بقیه را زنان تشکیل می‌دهند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به آمار ثبت نامی ها و تأیید صلاحیت شده‌ها نیز گفت: از ۷۹۶ داوطلب ثبت نام کننده در استان، ۱۰۸ نفر قبل از رسیدگی به صلاحیت‌ها انصراف دادند و از ۶۸۸ نفر باقیمانده برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۳۵۵ نفر معادل ۵۱ درصد تأیید صلاحیت شدند.

وی از تأیید صلاحیت ۳۹ نفر از بانوان ثبت نام کننده خبر داد و گفت: ۳۲ نفر از زنان داوطلب نیز رد صلاحیت شده‌اند.

راستگو با تاکید بر لزوم قانون مداری داوطلبان و هواداران آنان گفت: تمامی اقدامات خلاف قانون در استان رصد می‌شود و تا کنون مورد خاصی گزارش نشده است اما د