آیرال خبر،دربیانیه بسیج دانشجویی استان مطرح شد: مصرانه از شورای محترم نگهبان استدعا داریم که در عمل به وظیفه خود به صورت انقلابی وارد شود و فقط عمل به قانون را مطمع نظر خود قرار دهد و در جریان بررسی صلاحیت ها به هیچ وجه تحت تاثیر فضاسازی عده ای مرعوب قرار نگیرد .

به گزارش آیرال خبر،در پی حملات گسترده سازمان دهی شده علیه شورای نگهبان، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان آذربایجان شرقی بیانیه ای را صادر کرد. متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاههای استان آذربایجانشرقی

ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا فلا خوف علیهم و لاهم یحزنون (احقاف /۱۳)

شما باید ناظر بر قوانین مجلس باشید، و باید بدانید که به هیچ وجه ملاحظه نکنید. باید قوانین را بررسی نمایید که صددرصد اسلامی باشد. به هیچ وجه گوش به حرف عده‌ای که می خواهند یک دسته کوچک مردم ما خوششان بیاید و به اصطلاح مترقی هستند، ندهید، قاطعانه با اینگونه افکار مبارزه کنید. خدا را در نظر بگیرید. اصولا آنچه که باید در نظر گرفته شود خداست ، نه مردم، اگر صد میلیون آدم ، اگر تمام مردم دنیا یک طرف بودند و شما دیدید که همه آنها حرفی می زنند که بر خلاف حکم قرآن است بایستید و حرف خدا را بزنید، ولو اینکه تمام بر شما بشورند. انبیا هم همین طور عمل می کردند؛ مثلا موسی در مقابل فرعون مگر غیر از این عمل کرد؟ مگر موافقی داشت. بحمدالله مجلس ما مجلسی است اسلامی و قوانین خلاف اسلام تصویب نخواهد شد؛ولی شما وظیفه دارید ناظر باشید. خلاصه گوش به حرف طبقه مرفه مترقی ندهید. خدا انشاءالله با ماست . اگر عملمان برای خدا باشد، خدا ما را موفق می کند…” (صحیفه امام ج ۱۳ ص ۵۳)

انقلاب اسلامی در برهه ای از تاریخ به پیروزی رسید که در آن زمان هیچ کس در دنیا فکر نمی کرد بدون تکیه بر تمدن غرب که نمود آن شرق کمونیست و غرب لیبرال است ، زندگی کرد و اصولا یک نه بزرگ به قدرتهای شرق و غرب بود که الان بعد از گذشت ۳۷ سال از آن زمان تبدیل به درخت تناوری شده و شاخه های آن در گستره جهان از آمریکای لاتین و حیات خلوت نماد اتم استکبار تا کشورهای منطقه و کشورهای شرق آسیا گسترده شده است .

در این میان وجود نهاد انقلابی شورای نگهبان که برآمده از آرمان نه شرقی ، نه غربی ، جمهوری اسلامی است ، ضامن حفظ اسلامیت و جمهوریت نظام است و تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب نشانگر جایگاه رفیع این نهاد در حفظ سمت و سوی آرمانی انقلاب است . این نهاد نقش برجسته ای در جلوگیری از نفوذ جریانی به ارکان تصمیم گیرنده نظام دارد و به فرموده مقام معظم رهبری کار آن مصداق حق الناسی است که خدا هم از آن نخواهد گذشت .

اکنون در آستانه انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان برخی افراد معلوم الحال که سوابق بسیار مخدوشی در تاریخ انقلاب دارند و کارنامه سیاهی در بحث فتنه ۸۸ و حوادث پس از آن براندازی دارند ، برآن شده اند که با تحت فشار قرار دادن شورای نگهبان از طرق مختلف از قبیل فضای مجازی و حقیقی افراد معلوم الحال را وارد چرخه تصمیم گیری نظام از صدر تا ذیل نمایند .

بسیار قبل تر از زمان شروع فرآیند انتخابات شروع به برجسته کردن برخی افراد نموده اند و با گمانه زنیهای خودساخته افراد معلوم الحال را مطرح و با کرشمه ها و بزک فراوان آنها را وارد چرخه رسمی انتخابات نموده اند تا به خیال خود شورای نگهبان را در مقابل عمل انجام شده قرار دهند و حاصل کشته خود را در ایام پس از انتخاب درو کنند .

البته این فشارها از قدیم الایام روی شورای نگهبان بوده و صدالبته این شورا از تمام این مراحل که مصداق امتحان الهی بوده سربلند بیرون آمده و تاکنون دینی از بابت حق الناس به مردم ندارد و این بار نیز به حول و قوه الهی سربلند بیرون خواهد آمد و اسیر فتنه جدید که فتنه سوابق ، انتساب خانوادگی و القاب با هدف نفوذ در ارکان تصمیم سازی و تصمیم گیری نظام هست ، نخواهد شد و تحت فشار اشخاص حقیقی و حقوقی قرار نخواهد گرفت . البته در این راه که همانا راه اسلام ناب محمدی (ص) و امام(ره) و شهدای اسلام هست ما نیز همواره با تبعیت از ولایت از این نهاد مقدس حمایت کامل را به عمل خواهیم آورد و به نوبه خود از اسلامیت و جمهوریت نظام دفاع خواهیم کرد .

ما دانشجویان بسیجی دانشگاههای استان آذربایجان شرقی ، مصرانه از شورای محترم نگهبان استدعا داریم که در عمل به وظیفه خود به صورت انقلابی وارد شود و فقط عمل به قانون را مطمع نظر خود قرار دهد و در جریان بررسی صلاحیت ها به هیچ وجه تحت تاثیر فضاسازی عده ای مرعوب قرار نگیرد . تنها ملاک برای ورود به عرصه تصمیم گیری نظام خود افراد و تعهد و تخصص آنهاست و نه نسب و هیکل پوشالی بوجود آمده از مجرای تبلیغات .

ما به عنوان موذن جامعه به صورت هوشمند افعال و اعمال افراد را با محک ولایت می سنجیم و هرجا که احساس کردیم کجی و ناراستی در مسیر حرکت بوجود آمده است به صورت شفاف و بدون پرده با اقتدا به مولایمان ، امیر قافله صبر و بصیرت حضرت امام خامنه ای که تنها مردم را صاحبان اصلی نظام می دانند و نه کدخدا را ، به سمع و نظر همان مردم رنج دیده و شهیدداده صاحب انقلاب خواهیم رساند .

سیاسی 94/10/25

کدخبر110459

خبرنگار125

انتهای پیام/

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.