امام جمعه تبریز: هیئت‌های حسینی ضامن سلامت عزاداران هستند

امام جمعه تبریز گفت: دسته جات حسینی باید در برگزاری مراسم عزا در این ایام کرونا سلامتی عزاداران را بر همه مسائل مقدم قرار دهند.

به گزارش آیرال خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در جلسه سیاست گذاری و برنامه ریزی سی و نهمین سالروز شهادت شهیدان رجایی، باهنر و شهدای دولت با بیان اینکه استفاده از فضای باز، ماسک و رعایت فاصله فیزیکی یک ضرورت غیر قابل اجتناب است اظهار داشت: همان طور رهبر معظم انقلاب در سخنرانی عید قربان بیان فرمودند ؛ عزاداری مطلوب با نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا و کارشناسان بهداشت باید باشد، از این رو باید دسته جات حسینی به دستور العمل های این ستاد توجه جدی داشته باشند.

امام جمعه تبریز با تاکید بر رونق مجالس عزا به سید و سالار و شهیدان اضافه کرد: چگونگی انجام مراسمات عزاداری باید با تشخیص و هدایت ستاد ملی مبارزه با کروناباشد و هر تفکری خلاف آن معصیت است.

وی با بیان اینکه اهداف هیات های حسینی باید همان اهداف امام حسین (ع) باشد تاکید کرد: سینه زنی‌ها، زنجیر زنی‌ها و مراسمات روضه باید در راستای اجرا شدن احکام الهی و اسلامی باشد هر چند امسال به دلیل کرونا شکل آن کمی تغییر کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با یاد آوری اینکه هفته اول ماه محرم ، هفته امر به معروف و نهی از منکر است گفت : در بحث امر به معروف و نهی از منکر بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب تذکر لسانی وظیفه همگانی است و فرصتی برای شناخت معروف و منکر و اجرای این فریضه الهی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با اشاره شروع هفته دولت تصریح کرد: از فرصت تاسوعا و عاشورا در جهت زنده نگه داشتن اهداف شهدای دولت بیشتر استفاده کنیم و مراقب کسانی که با دشمن همنوایی می‌کنند باشیم.

وی بابیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر چهره واقعی انقلاب بودند گفت: مجموعه کارکنان دولت ، ادارات و نهادها موتور محرک جامعه هستند که باید از خدمات آنها مورد توجه قرار گیرد و انتقاد از عملکرد دولت باید منصفانه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم در پایان گفت: با وجود تحریم‌ها تمامی دولت‌ها از ابتدای انقلاب خدمات بسیار ارزنده‌ای به کشور داشته‌اند.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.