رئیس اتاق بازرگانی تبریز، تولیدکنندگان را سربازان بخش اقتصادی دانست و گفت: باید در این شرایط تولیدکنندگان کشور را تشویق کرد و به‌جای گشتن به دنبال سرمایه‌گذار خارجی داشته‌های خود را قدر بدانیم

به گزارش آیرال خبر، یونس ژائله در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه با اتاق بازرگانی با تأکید بر این‌که جامعه نیاز به تزریق انگیزه و شادابی دارد، اظهار داشت: متأسفانه در استان این عادت از قدیم رواج داشته است که داشته‌های خود را قدر ندانیم.

وی بابیان این‌که سابقه غنی استان در مباحثی مانند صنعت، تجارت و صادرات را نتوانسته‌ایم به خوبی معرفی کنیم، افزود: باید دانست که این سابقه در سایه وجود امنیتِ تولید بوده که پیامدهای آن اشتغال‌زایی و پرداخت مالیات بوده که تماماً فایده بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که واردکردن هجمه تنها خسارت را در پی دارد، ابراز داشت: چرا باید سرمایه‌گذار استانی در شهرهایی مانند ابهر و سمنان سرمایه‌گذاری کند و ما حمایت نکنیم و سرمان با حواشی گرم شود که عواید آن فرار سرمایه‌گذار است.

وی با تأکید بر اهمیت کمک‌های انسان دوستانه در شرایط فعلی، عنوان کرد: فقر همه‌جانبه مادی و فرهنگی تنها با اتحاد حل خواهد شد، باید در این شرایط سخت اختلافات را کنار گذاشته و در جنگ اقتصادی دشمنی بین خود را کنار بگذاریم.

ژائله ادامه داد: در شرایط بحرانی، دشمنی چه معنی دارد؟ با کدام عقلانیت و انگیزه این کار را باید انجام دهیم؟ آیا نتیجه جز این است که سرمایه‌گذار را از دست‌داده؟ برای کارآفرینانی که در اینجا بی‌مهری یا کم مهری شده در کشورهای دیگر فرش قرمز پهن کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: چرا باید خدماتی مانند کارآفرینی و تولید را تنها وظیفه شخص ببینیم درحالی‌که اشتغال هر فرد مساوی با تأمین معاش حدود 6 نفر است، آیا جز این نیست که در جامعه مشکلاتی مانند بیکاری، بیمارهای سرطانی، فقر و… را می‌توان با اشتغال حل کرد، چرا پس باید حداقل قدرشناسی و حرمت کارآفرین رعایت نشود تا مبادا نتیجه آن از دست دادن این افراد شود.

رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که به‌جای گشتن به دنبال سرمایه‌گذار خارجی، داشته‌های خود را قدر بدانیم، یادآور شد: سرمایه‌گذار خارجی به‌اندازه سرمایه‌گذاران بومی دلسوز نبوده و در نهایت منفعت خود را جستجو می‌کند، در ثانی اگر سرمایه‌گذار خارجی رفتار ما با سرمایه‌گذار بومی را ببیند از کار و هدف خود صرف‌نظر کرده و تکلیف خود را خواهد دانست.

وی تولیدکنندگان را سربازان بخش اقتصادی دانست و تأکید کرد: باید در این شرایط تولیدکننده را تشویق کرد و انرژی مثبت داد تا با بالا رفتن روحیه کار، ظرفیت تولید خود را افزایش داده و کالاهای اساسی را در این شرایط تحریم تأمین کند، نه این‌که با تبلیغات روانی وی را زمین‌گیر کنیم.

ژائله گفت: کارهای مثبت زیادی در راستای تولید انجام‌شده است، باید جناح‌بازی را که برای مردم نتیجه‌ای جز یاس و دلسردی ندارد را رها کنیم، سرباز جنگ اقتصادی نیازمند روحیه از طرف رسانه‌ها است که با انتقاد صحیح ضعف‌ها را جبران کرده و نقاط مثبت را به مردم نشان دهند.

وی با اعلام این‌که رشد 37 درصدی صادرات در استان اتفاق افتاده است، ادامه داد: اتاق تبریز ازجمله ارکان اصلی اتاق بازرگانی کشور است و در موضوعات کلیدی و مهم نقش ایفا می‌کند و رسانه‌ها نیز خود را باید متعهد به تحقق اهداف بلندمدت کرده باشند تا شاهد رونق در استان باشیم.

رئیس اتاق بازرگانی آذربایجان شرقی بابیان این‌که اتاق بازرگانی نقش کلیدی در تولید ثروت ملی دارد، یادآور شد: نقص رسانه‌ای اتاق باعث می‌شود بسیاری از عملکردهای ما نادیده گرفته شود.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.