نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی: 

توسعه گردشگری باید بر محور گردشگری اسلامی باشد

توسطتحریریه

شهریور 25 1399

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی: توسعه گردشگری باید بر محور گردشگری اسلامی باشد

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری گفت: توسعه این صنعت در کشورمان باید برمحور گردشگری اسلامی باشد.

به گزارش آیرال خبر ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در دیدار با معاون علمی رئیس جمهور که در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، یکی از امتیازات دانشگاه‌های استان را وجود استاندار دانشگاهی عنوان کرد و اظهار داشت: استاندار آذربایجان شرقی به دلیل سابقه دانشگاهی، مشکلات و موانع دانشگاه‌ها و ارتباط صنعت و دانشگاه را لمس می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان و نخبگان ما توجه ویژه و حمایت می‌خواهند تا خود را نشان دهند افزود: پارک علم و فناوری استان به عنوان یکی از مراکز ایده پروری، حمایت ویژه می‌طلبد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه باید فرهنگ مصرف کالای ایرانی در جامعه ترویج شود ابراز داشت: برخی شرکت‌ها با مارک ایرانی نمی‌توانند بفروشند و متاسفانه با نصب مارک “تولید ترکیه” سریع کالای آنها مشتری می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه نباید تنها تسهیلات و امکانات به مرکز استان اختصاص یابد، گفت: باید از رویدادهای استارتاپی با موضوعات فرهنگی و اجتماعی و… بیش از پیش حمایت صورت گیرد چراکه ظرفیت‌های زیادی در این حوزه داریم.

امام جمعه تبریز، بهره‌گیری از ظرفیت سرمایه گذاران در خیریه‌های اشتغال را از جمله راهکارهای تجاری سازی ایده‌های فناورانه و خلاقانه دانست و اضافه کرد: پویش نذر اشتغال، یا کارگاه های خشک کردن میوه و فروشگاه‌های اینترنتی برای اشتغال مناطق محروم می‌تواند همزمان به تولید و اشتغال در زمینه‌

حجت‌الاسلام‌والمسلمین آل‌هاشم خواستار راه اندازی مرکز نوآوری و فناوری‌های نرم و فرهنگی در تبریز شد و گفت: مرکز شتابدهی فرهنگی و قرآنی می تواند در این استان موفق عمل کند.

وی با اشاره به اینکه نخبه های انقلابی و حزب اللهی در اقتصاد فرهنگ و فناوری‌های فرهنگی ایده های زیادی دارند که باید ایده‌ها پرورش داده شده و تجاری سازی شوند، اظهار داشت: تولید نوشت افزار ایرانی، لباس ایرانی، ایده‌های خلاق راهیان نور، رسانه و… می‌تواند در مرکز ایده های نو پرورش داده شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، توجه به علم و فناوری در قالب رویدادهای مسجدمحور را مورد تاکید قرار داد و افزود: اقتصاد دانش بنیان هم نباید از مسجد محوری فاصله بگیرد که مسجد امام صادق تهران نمونه موفق این ادعاست.

وی راه‌اندازی مدارس آموزش اقتصاد مقاومتی و اسلامی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ظرفیت بازار تبریز، حوزه‌های علمیه و مساجد فعال استان برای این امر اهمیت دارد.

امام جمعه تبریز با انتقاد از اینکه ارتباط صنعت و دانشگاه درد بزرگی است که دانش بنیان‌ها می توانند برای رفع مشکلات استان کمک کنند ولی کوتاهی شده است، افزود: موفقیت صنعت دفاعی مرهون حمایت مقام معظم رهبری و همت شهید ستاری در نیروی هوایی است و این از ارتباط موفق صنعت و دانشگاه و نیروهای جهادی بوده است.

وی حوزه گردشگری را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: گردشگران در قالب گردشگری اسلامی به تبریز جذب شوند تا با گردشگری، اقتصاد استان در پساکرونا فعال شود و حتما محوریت با گردشگری اسلامی باشد، متاسفانه در برخی مناطق روستایی توریست به ضد فرهنگ تبدیل می‌شود که اصلاح این روند باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آل هاشم توجه به فناوری صنایع روستا دوست را لازم و ضروری دانست و گفت: آذربایجان شرقی قطب کشاورزی کشور است و باید توسعه این بخش استان مورد توجه قرار گیرد.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.