آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه عقب‌ماندگی زمانی در اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن باید جبران شود، از عدم اجرای تعهدات بانک‌ها در این راستا انتقاد کرد.

آیرال عابدین خرّم در نشست شورای مسکن استان، گفت: دستگاه‌های خدمات رسان آب، برق و گاز باید پابه‌پا همگام با پیشرفت پروژه‌های نهضت ملی مسکن، نسبت به ارائه خدمات اقدام کنند، وقتی پروژه‌ای در شرف اتمام است اما ادارات خدمات‌رسان هیچ‌گونه اقدامی انجام نداده‌اند به این معنی است که تدبیری از طرف این دستگاه‌ها وجود ندارد.

وی افزد: عمده واحدهای نهضت ملی مسکن در شهر جدید سهند واقع شده است که ۲ پروژه بالای ۶۰ درصد و مابقی حدود ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته که باید برای افزایش پیشرفت این پروژه‌ها فکر اساسی کرد.

وی با تاکید بر اینکه انجام پروژه‌ها به سمت خودمالکی هدایت شود، گفت: انجام پروژه‌ها به صورت خود مالکی تجربه موفقی است که باید از این فرصت استفاده کنیم. دستگاه‌های سازنده و مجری در این خصوص برنامه ریزی‌های لازم را انجام و مورد پیگیری قرار دهند.

خرّم اظهار کرد: تجزیه و تحلیل شرایط پروژه‌ها در جلسات ۱۵ روزه شورای مسکن ارائه شود تا شرایط پیشرفت پروژه‌ها رصد شده و موانع و مشکلات آن مورد بررسی قرر گیرد.

وی از عدم اجرای تعهدات توسط بانک‌ها انتقاد کرد و گفت: بانک‌ها باید به تعهدات خود در قبال نهضت ملی مسکن عمل کنند و هیچ‌گونه کوتاهی در این راستا مورد قبول نیست.

استاندار آذربایجان شرقی، با بیان اینکه باید با مردم صادقانه حرف بزنیم، اظهار کرد: سازنده‌های مسکن باید با مردم گفت‌وگو کنند. شرایط مردم از لحاظ اقتصادی خوب نیست و این سوال را دارند که برای چه چیزی باید پول بدهیم؟

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت پروژه‌های نهضت ملی مسکن، بیان کرد: وضعیت از لحاظ پیشرفت کمی مناسب است، اما از لحاظ درصد پیشرفت به نسبت زمان عقبیم که این عقب‌ماندگی زمانی باید با اخذ تدابیر لازم جبران شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، امیر بخشی‌زاده، رئیس شورای مسکن آذربایجان شرقی، نیز در این نشست تاکید کرد: افرادی باید در اولویت نهضت ملی مسکن قرار بگیرند که در مراحل اول نسبت به واریز وجه مورد نظر اقدام کرده‌اند، اما در مقابل دولت به هر دلیلی نتوانسته به تعهد خود عمل کنند و اکنون که یک گشایشی به وجود آمده است این افراد باید در اولویت قرار بگیرند.

انتهای پیام

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.