حمید سجادی روز پنجشنبه در جلسه مدیران اجرایی شهرستان اهر، افزود: امروز کشورهای پیشرفته برای بهتر زیستن انسان، برنامه ریزی های دقیق و علمی را طراحی و دنبال می کنند، چون همه کشورها ورزش را به عنوان یک پدیده اجتماعی موفق پذیرفته اند.

وی اظهار کرد: ورزش همگانی در جهان امروز برای کاهش هزینه های درمان مورد استفاده قرار می گیرد، چون ورزش همگانی انسان ها را سالم و قوی نگه می دارد و باعث می شود انسان در تمرکز کامل تفکر و عمل کند، بنابراین بایستی روی این موضوع بیشتر توجه شود.

سجادی توسعه جوامع را وابسته به داشتن نیروهای انسانی مبتکر و سالم دانست که این مهم با ورزش کردن فراهم می شود.

نماینده دولت در شهرستان اهر با بیان اینکه برای دیدن مشکلات مردم باید در تمام نقاط کشور حضور یافت، ادامه داد: باید عهد و پیمان عمیق برای حل مشکلات آذربایجان شرقی بسته شود و شخص رییس جمهور هم تاکید کردند کاری کنیم که مردم اثرات این سفر را ببیند و موجب امیدآفرینی در کشور شود و بر همین اساس با توصیه ایشان نام دستگاهی که از مصوبات سفر استانی خود عقب است، اعلام می شود.

سجادی پیگیری فعالیت سازمان های مردم نهاد از سوی وزارت ورزش و جوانان را مورد اشاره قرار داد و گفت: آذربایجان شرقی به مدت 6 سال رتبه برتر کشور را در زمینه فعالیت هاز حوزه جوانان به خود اختصاص داده است که این امر جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه ظرفیت های مناطق مختلف آذربایجان شرقی هنوز به طور کامل کشف نشده است، افزود: این منطقه پتانسیل های فراوانی دارد که باید بتوانیم از آنها استفاده کنیم از جمله اینکه معادن و منابع فراوان در این استان وجود دارد که نیازمند یک مدیریتی قوی است تا بتوان آنها را به فرصت تبدیل کرد.

وزیر ورزش و جوانان زمینه های فرصت خدمت در کشور را مهیا دانست و اظهار کرد: رئیس جمهور همواره در تلاش است و هیچ گاه خستگی را در ایشان ندیدیم.

سجادی گفت: نمی توان در این دولت مردمی کم کاری کرد و امیدواریم اتفاقات خوب در دولت رخ دهد و تمام مشکلات شهرستان اهر را شنیدیم و دیدیم و پس از بازگشت به تهران قطعا از طریق ریاست جمهوری پیگیری خواهیم کرد.
به گزارش ایرنا، وزیر ورزش و جوانان در قالب دومین سفر استانی هیات دولت به عنوان نمانیده دولت در شهرستان های اهر و بستان آباد حاضر شده است.

آیت الله سیدابراهیم رییسی در قالب پنجمین سفر از دور دوم سفرهای استانی به آذربایجان شرقی سفر کرده است و برای این سفر ۲۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات برای استان پیش بینی شده است.

از مجموع اعتبارات ۱۹ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومانی سفر اول رییس جمهور به آذربایجان شرقی تاکنون هشت هزار میلیارد تومان اختصاص یافته و برخی از مگاپروژه های استان که در سال های گذشته متوقف شده بود با تزریق اعتبارات از محل منابع سفر استانی فعال شده و آماده بهره برداری است.

میانگین پیشرفت فیزیکی پروژه ها ۶۲ درصد است.

تعهد استان برای اجرای پروژه‌ها در سال اول تعداد ۲۷ پروژه بود که در این راستا برای ۱۲ پروژه تخصیص ۱۰۰ و بیشتر از ۱۰۰ درصدی محقق شده و عملیات ۱۵ پروژه نیز به اتمام رسیده است.

در سفر اول رییس جمهور به آذربایجان شرقی ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای تولیدی و خدماتی در چهار بخش گردشگری، صنعت، کشاورزی و پارک علم و فناوری در نظر گرفته و مقرر شد طی ۲ سال پرداخت شود که ۶ هزار میلیارد تومان مربوط به سال اول به صورت کامل پرداخت شده است.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.