آیرال علیرضا منادی سفیدان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری نشست امروز (دوشنبه 20 شهریورماه) کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با موضوع بررسی تقاضای اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی برای سازمان برنامه و بودجه از سوی تعدادی از نمایندگان در خصوص مطالبات فرهنگیان، عنوان کرد: بر اساس این ماده قانونی چنانچه دستگاه‌ها در انجام وظایف خود کوتاهی یا استنکاف از قانون داشته باشند، مجلس از دستگاه‌های ذی ربط سئوال خواهد کرد.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس در صورتی که پاسخ دستگاه‌های ذی ربط قانع کننده نباشد، گزارش این تقاضا پس از کمیسیون در صحن علنی رأی گیری و نهایتا راهی قوه قضاییه می‌شود.

وی تصریح کرد: تعداد 23 مورد ترک فعل از مطالبات فرهنگیان توسط سازمان برنامه و بودجه احصا شده بود که از جمله آن‌ها، عدم اجرای مصوبه هیئت دولت در مورخ ۲۰ تیرماه ۱۳۹۶ در خصوص معلمان اعزام به خارج از کشور، عدم پرداخت به موقع حقوق و مطالبات فرهنگیان کشور و بررسی علل دخیل و مؤثر در ایجاد بی‌نظمی بی‌انضباطی و تأخیر در پرداخت حقوق اسفند ۱۴۰۱ معلمان بود.

رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس یادآور شد: در خصوص «علل دخیل و مؤثر در ایجاد بی‌نظمی و بی‌انضباطی و تأخیر در پرداخت حقوق اسفند ۱۴۰۱ معلمان» گزارشی در صحن علنی مجلس قرائت و سه دستگاه در این رابطه از جمله سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی و وزارت آموزش و پرورش مقصر شناخته شدند که در نشست امروز نیز موارد تکمیلی عنوان شد.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر حق التدریس معلمان، پرداخت پاداش پایان خدمت معلمان و پرداخت معوقات پیگیری شد که در نشست امروز مطرح شد که 2 هزار میلیارد تومان برای پرداخت این معوقات از سوی سازمان برنامه و بودجه در نظر گرفته شده و حدود 3 هزار میلیارد تومان دیگر نیز تا مهرماه پرداخت می‌شود که بخش مهمی از مطالبات و نگرانی‌های فرهنگیان برطرف خواهد شد.

منادی سفیدان تأکید کرد: نهایتا با توجه به عدم حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شد، رأی گیری در این رابطه به جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه موکول شد./

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.