۲۲:۴۵:۵۴ - شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار آذربایجان شرقی
پروژه خط انتقال آب ارس به تبریز ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
استاندار آذربایجان شرقی به خط انتقال آب رودخانه ارس به تبریز اشاره کرد و گفت: تا به حال ۳۵ کیلومتر از این پروژه پیشرفت داشته و کار ۶ ایستگاه پمپاژ به اتمام رسیده است. به گزارش آیرال خبر، محمدرضا پورمحمدی در حاشیه بازدید از پروژه بهره‌برداری از آب رودخانه ارس و در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در […]

استاندار آذربایجان شرقی به خط انتقال آب رودخانه ارس به تبریز اشاره کرد و گفت: تا به حال ۳۵ کیلومتر از این پروژه پیشرفت داشته و کار ۶ ایستگاه پمپاژ به اتمام رسیده است.

به گزارش آیرال خبر، محمدرضا پورمحمدی در حاشیه بازدید از پروژه بهره‌برداری از آب رودخانه ارس و در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در جلفا، با اشاره به روند پیشرفت پروژه بهره برداری از آب رودخانه ارس، اظهارداشت: در این پروژه ۱۰۲ میلیون متر مکعب حق آب شرب و ۱۸۰ میلیون متر مکعب حق آب صنعتی و کشاورزی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

وی به خط انتقال آب رودخانه ارس به تبریز اشاره کرد و گفت: تا بحال ۳۵ کیلومتر از این پروژه پیشرفت داشته و کار ۶ ایستگاه پمپاژ به اتمام رسیده است.

پورمحمدی ادامه داد: در سدهای گلفرج و گردیان که تقریبا کار آنها اتمام یافته، مورد استفاده قرار می‌گیرد و در ماه‌های آتی نیز از یکانات و هرزندآب بهره برداری خواهد شد.

وی پیشرفت این پروژه را در سطح مطلوب ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: اعتبار ۳۵ کیلومتر ابتدائی این پروژه از محل اعتبارات آب‌های مرزی و با تمهیدات اندیشیده شده نیر بقیه اعتبارات از محل فاینانس(وام‌های خارجی) تامین خواهد شد.

استاندار آذربایجان شرقی، در پایان ابراز داشت: به این پروژه ۸۰۰ میلیارد تومان تابحال هزینه شده است که ۶۰۰ هزار یورو اعتبار نیاز دارد که تا بتوانیم تا ۳ سال آینده بقیه این پروژه را تکمیل کنیم.

وی مساحت آبیاری اراضی کشاورزی این پروژه را ۹ هزار کیلومتر مربع عنوان کرد و افزود: به ۵ هزار کیلومتر مربع از این زمین‌های کشاورزی آب داده شده است و ۴ هزار کیلومتر بعدی را نیز در آینده نزدیک بهره برداری خواهیم کرد.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب