۱۷:۵۱:۳۹ - چهارشنبه ۱۲ ارد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گمنامان آشنا!
به گزارش آیرال خبر،  نشان پرافتخار ” سربازان گمنام امام زمان ” (عج) را نخستین بار حضرت امام خمینی (ره) بر سینه نیروها و پرسنل وزارت اطلاعات نشاندند. در این باره مقام معظم رهبری نیز بارها و بارها در مورد جایگاه والای این مولود انقلاب و مردمی بودن وزارت اطلاعات تاکید و خدمات برجسته سربازان گمنام […]

به گزارش آیرال خبر،  نشان پرافتخار ” سربازان گمنام امام زمان ” (عج) را نخستین بار حضرت امام خمینی (ره) بر سینه نیروها و پرسنل وزارت اطلاعات نشاندند.

در این باره مقام معظم رهبری نیز بارها و بارها در مورد جایگاه والای این مولود انقلاب و مردمی بودن وزارت اطلاعات تاکید و خدمات برجسته سربازان گمنام را خدمتی گرانبها در فعالیت های کشور دانستند.

مجموعه این عوامل سبب شد تا شورای فرهنگ عمومی نیز در تقویم رسمی کشور، نیمه شعبان ، سالروز ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) را روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری کند تا از نیروهای خدوم وزارت اطلاعات قدردانی شود ، نیروهایی که در طول سال های اخیر اقدامات برجسته ای انجام دادند و هیچ گاه نامی از یک فرد باقی نماند.

گمنامی سربازان امام زمان(عج) از آن جهت اهمیت می یابد که به ویژه در سال های اخیر عملکرد وزارت اطلاعات بسیار شاخص بوده است که از آن جمله می توان به دستگیری عبدالمالک ریگی سرکرده گروهک تروریستی شرق ایران، ‌جاسوس های متعدد، نفوذ در اپوزیسیون خارج از کشور و سرویس های جاسوسی بیگانگان و مقابله با توطئه چینی دشمنان در فضای مجازی اشاره کرد.

علاوه بر آن مبارزه در بخش هایی همچون اقتصادی، شرکت های هرمی، ‌زمین خواری،  حوزه تهاجم فرهنگی و مقابله با مدعیان دروغین که به دنبال سوء استفاده از احساسات دینی و فریب مردم هستند از دیگر فعالیت های شاخص وزارت اطلاعات است.

امروز ما در کشور ایران به وجود سربازان گمنامی که بر پایه ایثار، فداکاری و برپایی امنیت تلاش کرده و زحمات گرانبهایی می کشند افتخار می کنیم؛ چراکه این سازمان جوان بنا به دلایل مختلف نتوانست از تجارب سازمان اطلاعاتی و امنیتی دنیا استفاده کند اما در کوتاه ترین زمان ممکن توانست به یک بلوغ اجرایی ، تحلیلی و فنی معقول و مناسب دست یابد.

امروز ارزیابی ضرایب امنیتی در کشور نشان دهنده وجود یک امنیت حداکثریدر پهنه جغرافیای جمهوری اسلامی ایران است که این ظرفیت، ایران اسلامی را در مقابل کشورهای همسایه، بی نظیر و بی بدیل ساخته است.

ایجاد امنیت در یک معنای کلی این است که وزارت اطلاعات می بایست شرایطی را فراهم سازد تا جان،‌ مال، آبرو و ناموس مردم خود را در امنیت مشاهده کرده و این امنیت به صورت محسوس در زندگی هموطنان مشاهده شود ،از طرف دیگر نیز با توجه به اهداف و برنامه هایی که رقبا و دشمنان ما در صحنه سیاسی بین المللی عملیاتی می کنند، یکی از وظایف وزارت اطلاعات این است که کشور را در برابر تعدی و دست اندازی سیستم های اطلاعاتی حریف مستحکم سازد.

سربازان گمنام در مجموعه وزارت اطلاعات بر پایه یک اعتقاد وارد این مجموعه شده اند نه به عنوان یک شغل. فعالیت آن ها نیز مردم پایه است ، از همین رو مردم نیز باید این وزارتخانه را مضجع و پناه خود بدانند، برای تولید اطلاعات این وزارتخانه را یاری کرده و سوژه ها و سرنخ هایی که از منظر خودشان مشکوک و مسئله دار است را به متولیان امر امنیت منتقل کنند.

بدین ترتیب وزارت اطلاعات با کمک مردم می تواند اشراف اطلاعاتی خود را بر مسائل داخلی کشور افزایش داده و در مسیر امنیتی پایدار گام بردارد.

یک سرباز گمنام نمی تواند خدمات خود را به واسطه مسائل امنیتی مطرح کند و از آنجایی که به دنبال تامین امنیت مردم و مقابله با دشمنان داخلی و خارجی نظام،‌ در خط مقدم ایجاد امنیت برای کشور و مردم قرار دارند، نام سربازان گمنام را بر این قشر نهاده اند.

کشوری می تواند توسعه، عمران و پویایی داشته باشد که به جذب سرمایه گذار بیاندیشد و بدین ترتیب اشتغال زایی برای جوانان خود داشته باشد. چنین امکانی زمانی فراهم می شود که امنیت در یک کشور برقرار باشد. مهم ترین موضوع برای تصمیم گیران کشور تامین امنیت است و این وظیفه مهم به وزارت اطلاعات واگذار شده است.

مسئله دیگر نیز این است که باید پیشگیری مقدم بر برخورد باشد. ما هرچه تلاش کنیم که با اقدامات پیشگیرانه جلوی ایجاد جرم را بگیریم می توانیم به تامین امنیت و آرامش برای مردم دست یابیم. ایجاد احساس امنیت برای مردم بسیار با ارزش تر از اصل ایجاد امنیت است. وظیفه دیگری که بر عهده وزارت اطلاعات است این است که تلاش کند از نگاه حزبی و جناحی برای انتخاب مسئولین و واگذاری پست ها خودداری کند.

موضوع دیگر این که حوزه امنیت فقط مربوط به داخل نیست و می بایست تدابیر جدی برای تهدیداتی که از خارج کشور در قالب گروهک های تروریستی بر کشور تحمیل می شود نیز اشراف اطلاعاتی به دست آید. امروز گروه های برانداز بسیاری در خارج از مرزهای ایران برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی فعالیت می کنند که می بایست نسبت به آنها اطلاعات لازم جمع آوری شود.

امروز ماموریتی که بر عهده وزارت اطلاعات قرار دارد موضوع تامین امنیت پایدار در کشور است و این مسئله عمده ترین، اساسی ترین و راهبردی ترین فعالیتی است که سربازان گمنام امام زمان(عج) باید به آن توجه داشته باشند. وزارت اطلاعات در مقاطع مختلف زمانی و بیش از ۴ دهه ای که از انقلاب اسلامی می گذرد،‌ به خوبی ماموریت های خود را اجرا کرده و در سایه مجاهدت های خاموشی که وزارت اطلاعات و سربازان گمنام داشته اند، امروز جایگاه ما از لحاظ امنیتی در منطقه جایگاه بسیار بالایی است که موجب شده جمهوری اسلامی در میان سایر کشورها سرآمد باشد. در این بین علیرغم همه دسیسه ها و فتنه هایی که اطراف ما بوده و به عنوان تهدید خارجی بر ما تحمیل شده، آنچه که سبب شد بر همه این تهدیدات فائق آمده و ما را در سلامت کامل نگاه دارد، ایمان و توکلی بود که نیروهای وزارت اطلاعات داشته و دارند.

امنیت یک مفهوم ذهنی است و این مفهوم را امروز جامعه ما می بایست درک و احساس کند. ما اگر امروز به این امنیت دست یافتیم به واسطه همکاری و حضور مردم بوده و با داشتن ضریب ایدئولوژیک بسیار خوب و هماهنگی و همدلی با نیروهای اطلاعاتی و امنیتی، توانستیم به یک امنیت پایدار دست یابیم. آنچه مهم است اعتماد سازی است که وزارت اطلاعات در میان مردم ایجاد کرده و می بایست تلاش شود تا این سطح اعتماد سازی همچنان افزایش یابد. هر چه ضریب اطمینان نسبت به وزارت اطلاعات و دستگاه های اطلاعاتی افزایش پیدا کند، مسلما این امنیت که حاصل تلاش سربازان گمنام امام زمان(عج) است در جامعه برجسته تر خواهد بود.

در مقطعی که نظام اسلامی از سوی گروهک‌های معاند و ضد انقلاب تهدید شد، طرح اطلاعات ۳۶ میلیونی و مردمی از سوی امام راحل موجب شکست اقدامات این گروهک‌های ضد نظام و برانداز انقلاب شد. در شرایط کنونی و برای مقابله با تهاجم فرهنگی و سایر هجمه‌های جدیدی که در جامعه در حال شکل‌گیری است و قصد نابودی نظام را در سر می‌پرورانند، باید یک مجموعه اطلاعاتی ـ مردمی شکل گیرد. چراکه خود مردم در این چند دهه ای که از سال های انقلاب می گذرد، همواره وسط میدان بودند و اگر همین مردم نبودند، به طور مسلم انقلاب نیز به پیروزی نمی رسید.

امروز می بایست تعامل و پیوستگی میان مردم و وزارت اطلاعات در سطح بالایی باشد و مردم این احساس را داشته باشند که وزارت اطلاعات از متن مردم جوشیده و فعالیت ها نیز در راستای خدمت به آنهاست. این اعتماد سازی از سوی مردم نیز باید شکل گیرد و هموطنان نیز می بایست به خدمتگزاران خود در این مجموعه اعتماد و اطمنیان کامل داشته باشند.

در باب اهمیت و جایگاه والای فعالیت خدمتگزاران وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران همین بس که امام خمینی(ره) لقب و عنوان سرباز گمنام امام زمان(عج) به این مجموعه اطلاق کردند و این بالاترین لقبی است که تحت عنوان مدال سرباز گمنام امام زمان(عج) به تامین کنندگان امنیت این مرز و بوم داده شد.

در قانون کاملا روشن شده که برای حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و خون هزاران شهید و ایثارگر و جانباز، وزارت اطلاعات موظف است در چارچوب مبارزه با براندازی، خرابکاری و جاسوسی فعالیت کند و نارضایتی های عمومی که منجر به موارد مورد اشاره می شود را مورد توجه قرار دهد،  بنابراین سربازان گمنام امام عصر(عج) در طول سال های گذشته فعالیت های چشمگیری در این عرصه داشته اند و توانسته اند از دستاوردهای نظام و انقلاب در برابر تمام خطرات داخلی و خارجی حفظ و صیانت کنند.

وقتی در قانون اساسی عنوان شده که مسوولیت وزارت اطلاعات می بایست بر عهده یک مجتهد باشد، بدین معناست که کسی می تواند چارچوب های اطلاعاتی را هدایت کند که به اخلاق اسلامی مسلط باشد چراکه فعالیت های اطلاعاتی بسیار ظریف بوده و تعیین کننده مرز آسیب ها به صورت مشروع و غیر مشروع است ، بنابراین اشراف بر اخلاق اسلامی و نهادینه کردن آموزه های اسلامی در افرادی که کار اطلاعاتی انجام می دهند یک مسئله الزامی است تا بدین ترتیب تمامی اهداف شناسایی شده و اقدامات اطلاعاتی و امنیتی به خوبی در کشور جاری و سازی شود.

به هر حال جا دارد فارغ از هر گرایشی و با طیب خاطر ، از این مجاهدت های خاموش و خالصانه سربازان گمنام امام زمان (عج) تقدیر کرده و خدمات مجاهدان فی سبیل الله را که بی ادعا و دور از هیاهو و نامخواهی ها، خالصانه ترین دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و حفظ نظام و حریم مقدس ولایت را تجربه می کنند، گرامی بداریم و باز هم در نهایت اخلاص، شاهد عزم جزم آنها برای ادامه عملیات های اطلاعاتی در عمق مواضع حریف و استحصال نتایج ارزشمند در اوج استیصال نیروهای منفعل دشمنان قسم خورده ای باشیم که مترصد نفوذ از پنجره های بی بصیرتی عده ای از بازی خورده های دشمن شادکن می باشند.

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب