۰:۵۳:۳۳ - سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک طلبه، یک شرور و کمی مهناز افشار: داستان یک قتل
وقتی طلبه‌ای همدانی به ضرب گلوله کشته شد، کمتر کسی فکرش را می‌کرد که ابعاد قضیه تا این حد پیچیده شود و نام مهناز افشار هم به میان بیاید. آیرال خبر-  ظهر روز شنبه ۷ اردیبهشت‌ماه، «مصطفی قاسمی» طلبه مدرسه علمیه آیت‌الله آخوند همدان، از درِ مدرسه خارج می‌شد که یکی از سرنشنیان خودروی پژو […]

وقتی طلبه‌ای همدانی به ضرب گلوله کشته شد، کمتر کسی فکرش را می‌کرد که ابعاد قضیه تا این حد پیچیده شود و نام مهناز افشار هم به میان بیاید.

آیرال خبر-  ظهر روز شنبه ۷ اردیبهشت‌ماه، «مصطفی قاسمی» طلبه مدرسه علمیه آیت‌الله آخوند همدان، از درِ مدرسه خارج می‌شد که یکی از سرنشنیان خودروی پژو ۲۰۶ با کلاشنیکفی در دست به سمت او می‌آید و دو گلوله به سر و شکمش شلیک می‌کند. مصطفی قاسمی به زمین می‌افتد و ضارب از محل می‌گریزد.

ماجرا وقتی بیشتر سر زبان‌ها می‌افتد که نام «وحید مرادی» به میان می‌آید؛ همان شرور معروفی که سال گذشته اعلام کردند در زندان کشته شده. قاتل «مصطفی قاسمی» شخصی بود به نام «بهروز حاجیلو» اهل همدان و بچه محل همان طلبه‌ای که او را کشته. حاجیلو از اشرار مشهور و اسلحه به دست در این شهر بود و دوستی‌ای قدیمی با وحید مرادی داشته. او در شبکه‌های مجازی، تصاویر اسلحه به دست از خود منتشر می‌کرد و عجیب اینکه آزادانه می‌گشت. او پس از شلیک به طلبه همدانی، در اینستاگرام قتل او را به گردن گرفت، در حالی که به گفته پلیس، قبل از انتشار این پست هم مشخص شده بود قتل کار حاجیلو است و دنبال او بودند.
کار دستگیری حاجیلو به ۲۰ دقیقه زد و خورد می‌انجامد و نهایتا او را به ضرب گلوله می‌کشند.
اما داستان قتل طلبه همدانی با انتشار فیلمی از شخصی مجهول، بالا می‌گیرد. ویدئویی از کسی که می‌گوید دلیل قتل طلبه همدانی، فتوای او درباره صیغه زنان و حشدالشعبی بوده. این ویدئو باعث می‌شود تا پای یکی از هنرپیشه‌های مطرح سینمای ایران هم به پرونده باز شود؛ «مهناز افشار» چند روز قبل از این ماجرا، توییتی را بازنشر کرده بود که یک روحانی در آن از زنان ایرانی می‌خواست به عقد سربازان حشدالشعبی درآیند. نام روحانی در توییتر، «سیدمصطفی حجازی» ذکر شده و عکس آن متعلق به یک طلبه آملی به نام «سیدغفار دریاباری» است. کسی که بعد از بازنشر مهناز افشار و فراگیر شدن این توییت، آن را تکذیب کرد.
حالا با انتشار ویدئو از کسی که ادعا می‌کند دوست «بهروز حاجیلو» بوده، خیلی‌ها «مهناز افشار» را بانی قتل طلبه دانسته‌اند. دلیل‌شان هم پیچیده و عجیب است. می‌گویند او توییتی جعلی از یک روحانی اهل آمل را بازنشر کرده و باعث شد تا یک شرور، یک روحانی دیگر را در همدان بکشد. یعنی معتقدند این ضرب‌المثل قدیمی واقعی شده؛ گنه کرد در بلخ آهنگری / به شوشتر زدن گردن مسگری
ماجرا را عجیب‌‌تر هم کرده‌اند؛ می‌گویند چرا وزیر ارتباطات اجازه می‌داده حاجیلو در اینستاگرام فعالیت کند؛ انگار نه انگار که اصلا اینستاگرام را ما نساخته‌ایم. عده‌ای هم مهناز افشار را تحت نفوذ عواملی از خاندان پهلوی‌ برای برنامه ریزی این قتل دانسته‌اند، چون رضا پهلوی مخالف ورود حشدالشعبی به ایران بوده. مهناز افشار در توییتر دشمن کم ندارد. کسانی که او را به‌خاطر پرونده همسرش محاکمه می‌کنند یا حمایت او از دولت روحانی و بعدها حقوق زنان عصبانی‌شان کرد.
هر چه هست، با یک ویدئوی منتشر شده از یک شخص مجهول، جنجالی به راه افتاده تا یک پرونده قتل به موضوعی ملی تبدیل شود. قتلی که شواهد آن از ابتدا نشان می‌داد شخصی است و ربطی به توییت‌ جعلی ندارد. هم قاتل آن شروری آشناست که بنا به استوری‌هایش روان ناآرامی داشته و هم گزارش میدانی خبرگزاری فارس از لحظه قتل نشان می دهد قاتل بعد از پرسیدن نام قاسمی، او را کشته و مشخص است شخصا به دنبال او بوده نه هر طلبه‌ای در هرجایی از کشور. این موضوع فارغ از اینکه بی‌دلیل توسط تحلیلگرانی چون عباس عبدی به یک اتفاق مهم تعبیر شود، یک پرونده قتل است و بس. همان‌طور که دادستان همدان هم آن را تائید کرده: «انتصاب این افراد به گروه‌های خارج از کشور محلی از اعراب ندارد.»

تبليغات
تبلیغات در آیرال خبر اعطای نمایندگی بیمه نیکاد تابناك وب تابناك وب تابناك وب