آیرال خبر،علی‌اکبر جوانفکر یکی از یاران احمدی‌نژاد است که همچنان مسئولیت مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور سابق را به عهده دارد. او در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه احمدی‌نژاد فعلا هیچ برنامه‌ای برای انتخابات ندارد، دلیل سفرها و سخنرانی‌های رئیس‌جمهور پیشین را به خاطر درخواست‌های مکرر مردم می‌داند و می‌گوید که اگر احمدی‌نژاد قصدی برای کاندیداتوری داشته باشد به صراحت با مردم در میان خواهد گذاشت.
به گزارَش آیرال خبر ،جوانفکر در پاسخ به این سوال که «در خبرها از قول شما آمده بود که دکتر احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری شرکت نخواهد کرد، آیا این خبر را تایید می کنید؟» تاکید می‌کند: خیر، تایید نمی کنم. با نگاهی خوش بینانه می گویم که متاسفانه برخی از رسانه ها بر اثر بی دقتی، صحت را فدای سرعت می کنند و به انتشار مطالبی مبادرت می ورزند که با آنچه مراد گوینده آن است تفاوت دارد. در این خصوص همواره تصریح و تاکید کرده‌ام که دکتر احمدی‌نژاد فعلا هیچ برنامه‌ای برای انتخابات ندارند و اصولا انتخاباتی‌شدن زودهنگام فضای کشور را همسو با منافع و مصالح مردم نمی‌دانند.
وی همچنین به این سوال که «اگر احمدی نژاد مخالف انتخاباتی شدن فضای کشور است، چرا هر هفته یا دو هفته یک بار به سفر می رود یا در تهران سخنرانی می کند؟» این‌گونه پاسخ می‌دهد: پرهیز از انتخاباتی شدن فضای کشور، موضوعی کاملا متفاوت از اجابت درخواست‌های مردمی برای تبیین ضرورت‌های امروز و فردای انقلاب و کشور است. مردم حق دارند بدانند و از زبان معتمدین خود با مسائل اصلی و عمومی جامعه آشنا شوند، بنابراین پاسخ مثبت و البته محدود دکتر احمدی نژاد به انبوه درخواست های مردمی برای حضور ایشان در اجتماعات آنان را باید از منظر حقوق قانونی مردم مورد توجه قرار داد. ضمن آنکه رئیس جمهور محترم سابق در هیچیک از سخنرانی های خود، حتی کوچکترین اشاره ای به مباحث انتخاباتی نیز نکرده است.
جوانفکر ادامه می‌دهد: تبیین و بازتعریف مبانی و آرمانهای انقلاب اسلامی به عنوان یک مطالبه عمومی در دستور کار دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق قرار گرفته است و ایشان بر اساس یک چارچوب منطقی و عالمانه، اهتمام خود را معطوف به روشنگری مفاهیم اساسی و اصولی انقلاب کرده است، زیرا بر این باوریم که تحقق پیشرفت واقعی و همه جانبه کشور، بیش از هر چیز مستلزم تبیین زیرساخت های فکری و آرمانی جامعه است. اگر این امر به درستی و روشنی بازتعریف نشود، باید یقین کنیم که با حرکت در فضای تاریک، مغشوش، مبهم و عدم شفافیت نه فقط راه به جایی نخواهیم برد بلکه خود و دیگران را نیز در معرض آسیب و تهدیدهای جدی و خطرناک قرار خواهیم داد.
وی درباره این گمانه زنی که برخی افراد مطرح کرده اند که احتمالا احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری نامزد می شود اما بعدا به نفع فرد دیگری از صحنه کنار می رود، تصریح می‌کند: همانطور که پیشتر تصریح کردم دکتر احمدی نژاد فعلا هیچ تصمیمی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری اتخاذ نکرده اند. ایشان با هیچکس رودربایستی ندارند و مردم هم آقای احمدی نژاد را به صداقت و روراستی می شناسند. بنابراین اگر قرار باشد وارد صحنه انتخابات شوند، تصمیم خود را به شکلی صریح و روشن با مردم در میان می گذارند و هرگز وارد بازی سیاسی و انتخاباتی با ولی نعمتان خود نمی شوند.
مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد در واکنش به صحبت‌های اخیر عباس عبدی که ضمن رد بازگشت دکتر احمدی نژاد به عرصه مدیریت اجرایی کشور گفته است که «او اگر نفت نداشته باشد اصلا چیزی نیست»، اظهار می‌کند: اول اینکه اگر آقای احمدی نژاد، بدون فروش نفت چیزی به حساب نمی آیند، چرا مدعیان سیاست با گرایش های مختلف از جمله خود آقای عباس عبدی، از احتمال بازگشت ایشان نگرانند و پیوسته علیه او داد سخن می دهند و در خیل رسانه های رنگارنگ خویش انواع اتهامات بی‌پایه و اساس و دروغین را به ایشان نسبت می‌دهند؟ به آن‌ها توصیه می‌کنم آرامش خود را در برابر کسی که او را به هیچ می‌پندارند، حفظ کنند و عنان سخن و تحلیل خویش را از دست ندهند.
جوانفکر در پایان می‌افزاید: نکته دیگر آن است که دکتر احمدی‌نژاد در سال 1384 دولت را با نفت بشکه‌ای حدود 50 دلار از دولت آقای خاتمی تحویل گرفت و در سال 1392 آن را با بشکه‌ای به ارزش 110 دلار تحویل آقای روحانی داد. به‌راستی این امر نشانه چیست؟ چرا قیمت نفت در دولتهای هاشمی، خاتمی و روحانی به کمترین سطح ممکن تنزل می یابد اما در دوره ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد، نفت را به بالاترین قیمت به فروش رساندیم؟
سیاسی 95/5/2
کدخبر110783
خبرنگار125
انتهای پیام/

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.