ارائه گزارش شهردار به شورای اسلامی شهر تهران / بخش پایانی

قالیباف: حتماً از مردم عذرخواهی می‌کنم/ به دشمنان ضدانقلاب باج نمی‌دهم

توسط

بهمن 17 1395

محمدباقر قالیباف شهردار تهران در بخش پایانی صحبت‌های خود در جلسه گزارش حادثه پلاسکو توسط شهردار و اعضای شورای شهر تهران در خصوص مستندنگاری حوادث حادثه پلاسکو گفت: مستندنگاری حادثه پلاسکو از لحظه اول توسط گروه‌های علمی انجام شده و در آینده می‌تواند از نتایج آن استفاده کرد.

وی همچنین در خصوص اینکه در مدیریت این بحران همه افراد ذیربط حضور داشتند گفت: بله همه افراد حضور داشتند و کارها به صورت مشخصی انجام می‌شده است.

شهردار تهران در خصوص تخصص خود در حوزه مدیریت بحران نیز تصریح کرد: بنده دوره پدافند و دوره بحران را در سال‌های 71 و 72 در دانشگاه کشور و در مقطع دکترا تدریس می‌کردم. من در زلزله طبس که قبل از انقلاب رخ داد در سن 17 سالگی حضور پیدا کردم.

وی افزود:‌ در زلزله رودبار جزو اولین گروهی بودم که به همراه 300 نفر از رستم‌کلا تا منجیل و رودبار را با طی حدود 15 کیلومتر پیاده خود را برای کمک به زلزله‌زدگان رساندم.

قالیباف افزود: در زلزله بم نیز من فرمانده ناجا بودم که پس از حادثه و در ساعات اولیه صبح در این منطقه جهت امدادرسانی حضور پیدا کردم.

شهردار تهران در ادامه صحبت‌های خود به لایحه 5 ساله دوم شهرداری تهران اشاره کرد و تاکید کرد که این لایحه توسط شهرداری تنظیم و حدود 90 درصد آن توسط شورای شهر تصویب شده است و اینگونه نبوده که مدیریت بحران دغدغه ما نبوده است.

وی در خصوص ارائه اطلس آتش‌نشانی شهر تهران نیز گفت: حدود 2 ماه قبل این اطلس به شورای شهر ارائه شده است.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.