امام جمعه تبریز: موج بیداری اسلامی برگرفته از دفاع مقدس است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: موج بیداری اسلامی در منطقه برگرفته از برکات ۸سال دفاع مقدس مردم ایران در برابر زورگویان جهان است.

به گزارشآیرال خبر به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی آل‌هاشم امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس آذربایجان شرقی که در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای این دوران و سپهبد شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: آغاز موج بیداری اسلامی و روحیه استکبارستیزی ملل منطقه، به علت دفاع مقدس مردم ایران، فداکاری شهدای مدافع حرم و سردار قاسم سلیمانی‌ بود.

وی با بیان اینکه نباید نقش و هوشیاری گروه‌های مردمی و به ویژه جوانان را از یاد ببریم، افزود: جوانانی را که حتی شناسنامه خود را دستکاری می‌کردند تا به جبهه بروند، نباید فراموش کنیم و باید از این جوانان الگوسازی کنیم، زیرا هفته دفاع مقدس برای الگوسازی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: آنچه که باید در هفته دفاع مقدس گفته شود، نقش راهبردی فرماندهی، ولی فقیه در قلب حماسه‌ها، پیروزی‌ها و همان شعار «ما قوی هستیم» است، نقشی که در پیروز‌های دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار بود.

وی قدرت وحدت بین نیرو‌های مسلح و بسیج مردمی را برای ایجاد بازدارندگی و مقابله با تهدید‌ها همچون دوران دفاع مقدس مورد تاکید قرار داد و افزود: آنچه باعث پیروزی ملت ایران در دفاع مقدس شد، وحدت و همدلی دلاورمردان در قالب نیرو‌های مختلف مسلح بود؛ سپاهیان غیرتمند، ارتشیان فداکار و بسیجیان جان بر کف همه و همه دست به دست هم دادند تا دفاع به حق ما به پیروزی برسد.

وی رژیم بعث عراق را متجاوز و آغازگر جنگ  دانست و ادامه داد: ما توانستیم در این جنگ، دشمن را از خاک مان بیرون کنیم و نگذاریم دشمن به اهداف خود برسد؛ امروز وقتی از دفاع مقدس صحبت می‌کنیم، باید تبیین اثربخشی دفاع مقدس بر موج بیداری اسلامی را مطرح کنیم.

امام جمعه تبریز تصریح کرد: جوانان، نقش آفرین اصلی دوران هشت سال دفاع مقدس بودند و امروز نیز برای چیره شدن به انواع مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باید از جوانان مومن، انقلابی و متدین بهره جست، چون بی توجهی به جوانان خسران به دنبال خواهد داشت.

وی نقش بانوان در دفاع مقدس را نیز بسیار برجسته خواند و گفت: هفته دفاع مقدس باید یادآور نقش شیرزنان و تاریخ سازانی باشد که در پشت جبهه، نقش جمع آوری کمک‌های مردمی را داشتند و حتی در جبهه‌های جنگ فداکاری‌های مثال زدنی از خود به یادگار گذاشتند.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.