آیرال خبر ،تقدیر هیات داوران: صفورا محمدزاده، ذکیه لطف اللهی، پریناز اسبلی و ساناز شهابی.

حسین آذرنیا، رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تبریز و دبیر جشنواره استانی و بیست و هشتمین نمایشگاه کشوری مد و لباس روز گذشته، دوم اسفند در مراسم اختتامیه این جشنواره الگوسازی مناسب با جامعه را یکی از عمده‌‏ترین اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف برگزاری این جشنواره تلاش برای کمک و تشویق به استمرار کار در طراحی لباس است.
به گزارش آیرال خبر ،وی ادامه داد: طراحان باید مطابق با سلیقه و نیز خواست مخاطبان جامعه هدف، نسبت به تولید و طراحی پوشش اقدام کنند تا رسالت و هدف بنیادین چنین طرح‎هایی به سرانجام برسد.
آذرنیا افزود: جشنواره مد و لباس در ۹ بخش دوخت لباس(سنتی و مد روز)، طراح لباس (سنتی و بومی، ابتکار و نوآوری)، عکس، فیلم، نقاشی، کتاب، مقاله، پایان‏‎نامه، مطبوعات) پذیرای آثار بود.
وی خاطرنشان کرد: ۸۰۰ اثر رسیده به جشنواره طی روزهای ۲۴ و ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه مورد داوری اولیه قرار گرفت و در بخش عکس ۲۰ اثر، در بخش نقاشی ۲۶ اثر، طراحی ۳۱ اثر، دوخت لباس ۵۰ اثر و بخش مقاله، کتاب، پایان‏نامه در مجموع ۲۵ اثر برای حضور در نمایشگاه و داوری به مرحله دوم راه یافت.
رئیس سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تبریز یادآور شد: در حاشیه این نمایشگاه کارگاه‎‏های آموزشی تخصصی رایگان در ۹ رشته (پته‎‏دوزی، عثمان‎دوزی، ممقان‎‏دوزی، آموزش نرم‎‏افزار طراحی لباس، چاپ روی پارچه یا ترافارد، دوخت چرم، دوخت جادویی، طراحی لباس، الگوی لباس مجلسی) برگزار شد.
براساس این گزارش، هیأت داوران این جشنواره، نفرات برتر را به این شرح اعلام کرد:
بخش طراحی: الف) طراحی سنتی: نفر اول: مهناز خواجه نفردوم: فرحناز اسدزاده نفر سوم: هاجر قربانی

ب) بخش طراحی مدرن و ابتکاری: نفر اول: انتخاب نشد نفر دوم: الناز عظیمی نفر سوم: انتخاب نشد

جایزه ویژه هیأت داوران: سینا ریحانی رنجبر
بخش دوخت: الف) بخش لباس مدروز: نفر اول: پروا مهاجری نفر دوم:حبیبه محمدعلیپور نفر سوم: بتول غلامی

ب) بخش لباس سنتی: نفر اول: رسول پورعباس نفر دوم: زهرا احمدی نفر سوم: حسن عاشقی

تقدیر هیأت داوران: پروا مهاجری، فاطمه عاشقی، ایراندخت اباذرنژاد و جعفر ایمانی
بخش عکس: نفر اول: پرویز گلی زاده نفر دوم: محمرضا بهمرام نفر سوم: پرویز انصاری

بخش نقاشی: نفر اول: انتخاب نشد نفر دوم: فاطمه دادبخش نفر سوم: (مشترکاً) رقیه پهلوانی و فاطمه مهیان

تقدیر هیأت داوران: فاطمه بهروز، فاطمه تیزچنگ، هستی جدی، سبا میرزاده، پریناز اصغری، طنّاز فکری، روناز فکری، کوثر مرتضوی، اسرا سلیمی، لیلا مرادی
فیلم: نفر اول: رضا جوانشیر نفر دوم: یونس شهباز نفر سوم: ربکا علیزاده
کتاب، مطبوعات و پایان‎نامه: نفر اول: پروا مهاجری نفر دوم: پروین بابایی نفر سوم: بتول غلامی

تقدیر هیات داوران: صفورا محمدزاده، ذکیه لطف اللهی، پریناز اسبلی و ساناز شهابی.
فرهنگی 94/12/3

کدخبر110740

انتهای پیام

توسط modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.