اینقدر این کسب و کار به سادگی در حال رقم خوردن است که تعجب می‌کنیم نکند خرید و فروش گونه ای چون جغد آزاد شده و قرار است از این به بعد کنار فال های گردوی کنار خیابان، شاهد دست فروشی امثال جغد و عقاب هم باشیم که مزیت‌شان در فروش، جوجه بودنشان ذکر می‌شود؛ انگار چون جوجه‌اند، می‌توان دست آموزشان کرد!

 

جالب تر اینجاست که فروشنده ادعا دارد حیوان بیچاره در یکی از دامپزشکی های نام آشنای شهر پرونده پزشکی دارد تا از یکسو خیال خریداران راحت شود که انگل و بیماری ندارد و پولشان هدر نمی‌رود(!) و از سوی دیگر موجی از افکار مخرب به ذهنمان خطور کند.

 

مگر می‌شود دامپزشک باشی و به اهمیت گونه های مختلف آگاهی داشته باشی و بعد برای هزینه یک معاینه و احتمالا تجویز واکسن، مکمل و دارو و یا حت دادن آگاهی درباره چگونگی نگهداری حیوانات رها در طبیعت، به روی خودت نیاوری که حلقه‌ای در چرخه خرید و فروش غیر قانونی حیات وحش شده ای؟

 

مگر می‌شود فراموش کرد که ارتباط دامپزشکان و یگان حفاظت محیط زیست می‌تواند تا حدودی دست سودجویان را کواه کرده و با معرفی امثال این فروشنده به مراجع قانونی، دست کم دشواری های خرید و فروش حیوانات کمتر شود؟ بماند که در شگفتیم چرا تاکنون این موضوع مورد توجه قرار نگرفته است!

 

ابعاد ماجرا زمانی دردناک تر می‌شود که می‌بینیم فروشنده جغد بیچاره شماره تماسش را در اختیار علاقه مندان به خرید امثال این جغد قرار می‌دهد تا اگر توانستند پول خرید حیوان را فراهم کنند، با او تماس بگیرند و برای انجام معامله با او قرار و مدار بگذارند!

 

در پایان لازم به یادآوری است که اطلاعات تماس این فروشنده و آدرس پاتوق هر روزه او نزد تابناک موجود است.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.