آیرال خبر،معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: متاسفانه 70 درصد فلافل فروشی‌های شهرستان تبریز از روغن های سوخته و غیر مجاز استفاده می کنند.

به گزارش آیرال خبر، سعید شبستری در جلسه کمیته بیماری های خاص استان گفت: توجه به سلامت مردم یکی از مهم ترین سیاست های دولت تدبیر و امید است و در دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در این راستا انجام شده است.
وی با اشاره به اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در کشور عنوان کرد: هزینه های درمان بیماری، سرسام آور است و دولت با توجه به تحریم های نفتی، نمی تواند کمک نقدی چندانی به بخش سلامت تزریق کند.

وی ابراز کرد: علی رغم برخی کمبودها، طرح تحول نظام سلامت به بهترین شکل ممکن اجرا می شود و مردم نیز از مهم، رضایت کامل دارند؛ به طوریکه تمایل مردم به استفاده از خدمات بیمارستان های دولتی افزایش یافته است.

وی از دانشگاه علوم پزشکی خواست که جلسات مشترکی با انجمن های بیماری های خاص برگزار کرده و میزان تخفیف در خرید دارو برای بیماران خاص را مشخص کند.

وی همچنین از نهادهای حمایتی همچون اداره کل بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) خواست تا نهایت تلاش و اقدام لازم در جهت تحت پوشش قرار دادن بیماران خاص را انجام دهند.

شبستری با تاکید بر لزوم استفاده از توان خیرین در تامین نیازهای بیماران خاص، اظهار کرد: صدا و سیما و رسانه های ارتباط جمعی تلاش کنند تا با یکسری اقدامات فرهنگی، خیرین را بیش از پیش به سمت این مهم سوق دهند.

وی در دومین درخواست خود از متولیان سلامت و فرهنگ جامعه خواست تا اقدامات لازم در خصوص نهادینه ساختن فرهنگ اهدای عضو و تشویق مردم به این امر را انجام دهند.

شبستری در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از افزایش مراکز فروش فلافل در سطح شهر تبریز ادامه داد: متاسفانه بر اساس گزارش علوم پزشکی، 70 درصد این مراکز برای پخت فلافل از روغن های فاسد و آلوده استفاده کرده اند که باید اداره کل تعزیرات، اقدام مناسبی در این خصوص انجام دهد.

اجتماعی 94/8/13

کدخبر110334

خبرنگار125

انتهای پیام /

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.