آیرال خبر،دبیر مجمع تشخبص مصلحت نظام گفت: ما انقلابی هستیم و برای دفاع از انقلاب آمده‌ایم. اگر کسی می‌خواهد سپاه با او کاری نداشته باشد، در چارچوب قانون عمل کند. ما لباس نپوشیدیم که دنبال قدرت باشیم، آرزویمان شهادت است.
به گزارش  آیرال خبر،در جمع پاسداران و کارکنان و بسیجیان سپاه عاشورای تبریز اظهار داشت: اگر ضرورت تلاش برای نجات اقتصاد نبود، من هیچ وقت لباس پاسداری را در نمی‌آوردم.

وی با تبریک سالروز آزادی خرمشهر گفت: ایام ماه شعبان ماه پاسداران اسلام است،از میلاد حضرت ابا عبدالله (ع) تا میلاد حضرت بقیه الله (عج) . به شما پاسداران عزیز و مخلص حضرت امام و رهبری معظم انقلاب، تبریک و تهنیت عرض می کنم. گرامی می داریم سالروز فتح خرمشهر را که حضرت امام(ره) در وصف آن فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

رضایی ادامه داد: در عملیات الی بیت المقدس بیش از 5400 کیلومتر مربع که برابر با نیمی از وسعت لبنان است در یک عملیات آزاد شد. 20 هزار اسیر و مهمات انبوهی از ارتش عراق برای ما باقی ماند و تا چند سال بعد از خرمشهر از آن مهمات استفاده می‌کردیم . آزادی خرمشهر دستاوردهای زیادی داشت اما پیش از هر چیز ثابت کرد که ما می‌توانیم.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس گفت: خوشبختانه آذربایجان غریتمند ما، در طول انقلاب و جنگ نقش بسیار برجسته ای داشت و همچنان دارد. هم در جنگ زمینی و هم در تاسیس توپخانه سپاه که بخش موشکی از دل این توپخانه در آمد. فرماندهان عزیزی مثل آقامهدی باکری، آقا حمیدباکری. آقای تجلایی، آقای یاغچیان، آقای شفیع زاده که کارنامه برجسته ای از آذربایجان به نمایش گذاشتند.آقا مهدی عظمت شخصیتش شناخته نشده است. او یک انقلابی بود که از دوران دانشگاه با ساواک مبارزه می‌کرد.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب او یک انقلابی بود و در دفاع مقدس مبنای لشکر 31 عاشورا را پایه‌ریزی کرد. اخلاق و تربیت آقامهدی باعث شد صدها فرمانده تربیت شود که تعدادی از آن‌ها شهید شدند. ‌فرمانده گردان‌هایی تربیت شدند که با آن که جانباز بودند به منطقه می آمدند. انسان‌های بزرگ، کادرهای عظیمی که در این دانشگاه عاشورا تربیت شدند. فرهنگ سازی بزرگی در این منطقه انجام دادند. پاسدار انقلاب معنایش همین است که ارزش ها الهی در روی زمین گسترش پیدا کند.

رضایی افزود: لباس سبز سپاه، لباس پاسداری از قرآن، بشریت و مبارزه با ظلم و تجاوزگری است. این فرهنگ به گسترش فرهنگ الهی در جامعه منجر می‌شود و چنین رسالتی انسان‌های پیشگام می‌خواهد.

وی تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند با انحرافات مبارزه کنند نیاز به این دارند که ظرفیت‌هاشان را به این حد برسانند. خوشبختانه در دهه اول انقلاب بهترین بچه‌های این انقلاب به سپاه آمدند. انسان‌های وارسته از دنیا، متقی و با اخلاص بودند. آمدند و سپاه را تشکیل دادند و مدافع انقلاب شدند.

رضایی گفت:از سوریه و یمن و عراق تا کردستان و سیستان پیشگام دفاع از مردم، ولایت و اسلام عزیز هستند. ببینید چه کسانی روبروی این افراد هستند؟ بدترین، شرورترین و جنایتکارترین انسان های روی زمین روبروی سپاهی های ما ایستاده اند. این افتخار است. از صدام تا تکفیری های امروز در سوریه و عراق. کسانی که خلبان اسیر اردنی که یک مسلمان است را در قفس زنده زنده آتش زدند و فیلمبرداری کردند. مبارزه با این موجودات که بویی از انسانیت نبرده‌اند افتخار بزرگی است. وهابیت و ملک سلمان امروز نماد جاهلیت هستند و ان‌شاءالله روزی خواهد رسید که بت های پیرامون خانه خدا فرو بریزد.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: الان اسرائیل و عربستان دو یار صمیمی علیه جهان اسلام شده‌اند. نتانیاهو به جهانیان می‌گوید بیایید از رابطه ما با عربستان، درس بگیرید و کمک بیشتری به ما بکنید.

لباس سپاه لباس مبارزه با بی‌عدالتی و لباس گسترش ارزش‌های انقلاب است

وی افزود: مبارزه با این دشمنان جای افتخار دارد. در کارنامه شما مبارزه با فاسدترین سران حکومت ها و منحرف‌ترین انسان‌ها را می‌نویسند. لباس سپاه لباس مبارزه با بی‌عدالتی و لباس گسترش ارزش های انقلاب است. برخی‌ها می‌گویند این نگاه، دخالت در سیاست است! البته معلوم است که به بهانه سیاست و اقتصاد اگر بخواهند به مردم و کشور ضربه بزنند، سپاه وارد می‌شوید و با انحرافات مبارزه می‌کند. ما برای پاسداری از انقلاب در چارچوب قانون عمل می‌کنیم.

رضایی گفت: ما انقلابی هستیم و برای دفاع از انقلاب آمده‌ایم. اگر کسی می‌خواهد سپاه با او کاری نداشته باشد، در چارچوب قانون عمل کند. ما لباس نپوشیدیم که دنبال قدرت باشیم، آرزویمان شهادت است. خدا را شاهد می گیرم اگر مساله ضرورت نجات اقتصاد نبود، من هیچ وقت لباس پاسداری را در نمی آوردم.

وب گفت: اما وقتی امنیت و اقتدار اهمیت پیدا کرد لباس سبز شهادت طلبی را به تن کردم. خوشحالم و به خود می‌بالم که لباس گسترش ارزش‌ها و لباس مبارزه با تجاوزطلبی و شرک و بت پرستی مدرن را پوشیدم.

رضایی گفت:در چنین شرایطی چند توصیه دارم برای پاسداران به ویژه جوانانی که امانت آقا مهدی ‌باکری را به دوش گرفته‌اند. توجه اصلی شما به ارزش های انقلاب باشد. پست و میز و درجه شما را زمین گیر نکند. ارزش‌ها از برادری آغاز می‌شود. یک نفر در جبهه که شهید می‌شد همه می‌رفتند برگه‌های مرخصی را تحویل می دادند و بر نمی گشتند. برادری باید در سپاه موج بزند.

وی اضافه کرد: این منافاتی با نظم در سپاه ندارد. مساله بعد افتخار کردن به این لباس، موقعیت، رهبری و این خانواده است و باید برای حفظ این خانواده زیر سایه رهبری تلاش کرد. برای ارتباط با مردم باید کوشش کرد. سپاه مانند یک سفینه در اقیانوس بی کران مردم شناور است.

استاد دانشگاه امام حسین (ع) افزود: نکته دیگر، انتقال تجارب است. بچه های قدیمی لشکر، گنجینه ای هستند برای شما. در کنار شما در همین شهر تبریز فرماندهان و رزمندگان ارزشمندی هستند و باید با این پیشکسوتان انس بگیرید.

وی ادامه داد: دو روز پیش رهبر انقلاب روی کادرسازی و انتقال تجربه انقلابی تاکید زیادی داشتند. حزب الله لبنان با همین تجربه ها توانسته است اسرائیل را شکست بدهد. با روحیات و فرهنگ و تجارب دفاع مقدس توانست این کار را انجام دهد. پیشکسوتانی که الان برخی هاشان به سن بازنشستگی رسیده اند. ما در دانشگاه امام حسین(ع) یک قرارگاه برای انتقال تجربیات این فرماندهان راه اندازی کرده ایم. ممکن است در هر استانی قرارگاه انتقال تجارب را تشکیل دهیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ر راس همه این نکات، ارتباط با خداست. تا زمانی که با خدا باشیم. خدا با ماست و یاری کننده ماست. در این صورت هیچ نیرویی نمی‌تواند ما را شکست بدهد. لذا با روحیات شهیدان باکری انس بگیرید. امیدوارم خدای متعال کمک کند تا با قدرت پشت سر مقام معظم رهبری بایستیم و به وظیفه الهی خود عمل کنیم.‌در ابتدای این مراسم، سرهنگ قادری با ارائه گزارشی از وضعیت سپاه عاشورای آذربایجان، حضور سرلشکر پاسدار محسن رضایی را خوش آمد گفت.

سیاسی 95/3/6

کدخبر110786

خبرنگار125

انتهای پیام /

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.