آیرال خبر- رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که همان‌هایی که ما را تهدید کرده و حرف می‌زنند، جرات نمی‌کنند، کاری کنند، گفت: ایستادگی ملت ایران در زمان جنگ، کشور را در برابر جنگ دیگری بیمه کرد که این نیز نتیجه تحمل شرایط و فداکاری‌ها است.
به گزارشآیرال خبر، علی لاریجانی در دیدار مردمی در شهرستان سراب، با بیان این مطلب، تصریح کرد: در گذشته هم مزاحمت‌های بسیاری برای کشور وجود داشت، در اوایل پیروزی انقلاب، آمریکایی‌ها به دنبال کودتا بودند که همدلی مردم و ذکاوت امام (ره) جلوی آن را گرفت، اما آن‌ها دست برنداشتند و دنبال به هم ریختن کشور رفتند.
وی اضافه کرد: چون امام، شیطنت‌های دشمن را برای به هم ریختن کسور لمس می‌کردند، سپاه و بسیج را ایجاد کردند، استراتژی آمریکا به هم ریختن آرامش مردم ایران بود و نیروهای انقلابی مصمم بودند از شرایط برای بهبود اقتصاد کشور استفاده کنند، اما همین آمریکایی‌هایی که الان در کشورهای منطقه حضور دارند، نمی‌گذاشتند.
وی بیان کرد: زمانی که حواس همه به جنگ بود، آقای بنی صدر و برخی افراد دیگر، به دنبال دامن زدن به اختلاف داخلی و بر هم زدن آرامش بودند، باید همه نیروها برای بیرون راندن دشمن بسیج می‌شدند و امام این شرایط را درک کرده بود.
لاریجانی اضافه کرد: با پشتیبانی ملت و امام پیروز شدیم، اما حدود ۲۰۰ هزار نفر شهید دادیم و ضررهای بسیاری به ما وارد شد، در کنار دستاورد مهمی مثل کسب استقلال، لطمه‌هایی نیز به ما وارد شد.
وی تصریح کرد: دشمن ماجرای اتمی را مطرح و بعضی مسایل داخلی را با آن قاطی کرد تا جلوی توسعه ایران را بگیرد، الان هم شرایط همین است، توافق نامه‌ را همان موجوداتی بر هم زدند که نامه داده بودند، آن‌ها قصد دارند تا با فشار اقتصادی، داخل ایران را به هم بریزند.
وی با بیان این که باید دید، وظیفه یک انسان مومن و انقلابی در چنین شرایطی چیست، افزود: ما به دلیل داشتن ید واحده در کشور در جنگ پیروز شدیم، امروز وظیفه‌ای سنگین‌تر و انقلابی‌تر از این نداریم که مسایل حاشیه‌ای را کنار گذاشته و ید واحده داشته باشیم.
رییس مجلس شورای اسلامی، گفت: افراد به دنبال حواشی نروند، وفاق داشته و مسایل اصلی کشور را فهمیده و مسایل و مشکلات مردم را طبیبانه حل کنند.
وی افزود: مسئله گرانی، یک واقعیت است و باید راه حل را پیدا کرد، جلسات متعددی در این خصوص در مجلس برگزار شده و معتقد هستم این مشکل حل می‌شود، توجه به تولید، راه حل و نکته کلیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: در مجلس کارهایی برای تسهیل فضای سرمایه گذاری انجام شده بود که برخی‌شان به درستی اجرا نشدند، زمینه برای سرمایه گذاری اعم از کلان و خرد در کمیسیون تلفیق، فراهم شده است.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: نماینده این شهرستان، یکی از فعال‌ترین نمایندگان در مجلس بوده و مطالبه و مشکلاتی که مطرح کردند، حرف شما مردم بود، کمک می‌کنم تا کارهایی که برای آبادانی این شهر لازم است، انجام شود.
وی افزود: مشکلات و وضعیت شهرک صنعتی سراب را هم از استاندار جویا خواهم شد، طرح تولید آلومینا در سراب نیاز به حداقل ۵۰۰ میلوین دلار سرمایه دارد، این طرح می‌تواند تحول ایجاد کرده و بازدهی خوبی داشته باشد و پیگیر آن خواهیم بود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، شاهد جهش در تولید و بهبود شرایط باشیم.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.