گزارش تصویری:مراسم ورود ۷۵ دستگاه اتوبوس جدید و نوساز به ناوگان حمل‌ونقل عمومی

با وجود عدم تخصیص اعتبارات کافی جهت نوسازی و تامین ناوگان مورد نیاز اتوبوسرانی، در سال۹۷ بیشترین تعداد اتوبوس های فعال در طی ۱۰ سال گذشته خدمات ارائه کرده اند.

به گزارش آیرال خبر به نقل از شهریار و شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه، فرخ جلالی مدیرعامل این شرکت از شکستن رکورد تعداد اتوبوس های فعال در نیمه دوم سال ۹۷ خبر داد و گفت: با وجود عدم تخصیص اعتبارات کافی جهت نوسازی و تامین ناوگان مورد نیاز اتوبوسرانی، با فعالیت های صورت گرفته و تلاش کارکنان اتوبوسرانی بخصوص حوزه فنی جهت آماده سازی اتوبوس های با عمر بالا، در سال۹۷  بیشترین تعداد اتوبوس های فعال در طی ۱۰ سال گذشته خدمات ارائه کرده اند.
وی ادامه داد: به رغم افزایش عمر اتوبوس های فعال در ناوگان، کلیه اتوبوس های بخش دولتی و خصوصی به استثناء چند مورد همگی دارای برگ معاینه فنی هستند.

جلالی گفت: طی سه سال گذشته هیچ کمکی از طرف دولت در خصوص نوسازی ناوگان شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز پرداخت نشده و فقط شهرداری تبریز به تعهدات خود در خصوص تامین هزینه های جاری عمل کرده است. تلاش شورای شهر و شهردار تبریز مبنی بر خرید اتوبوس همچنان ادامه دارد و در این ارتباط تفاهم نامه ای نیز امضاء شده است.

وی افزود: امیدواریم با تامین اعتبار و پرداخت یارانه بلیت توسط وزارت کشور، شاهد اقدام عملی مهم در خصوص نوسازی و افزایش اتوبوس های فعال در ناوگان اتوبوسرانی باشیم.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه در پایان یادآور شد: با توجه به این مشکلات و فعالیت اتوبوس های از رده خارج، با همت و تلاش خادمان مردم در شرکت واحد بخصوص عوامل فنی و اجرایی، سال ۹۷ بهترین سال شرکت واحد از لحاظ سرویس دهی و میزان رضایتمندی شهروندان و مسافران عزیز طی ۱۰ سال اخیر بوده است و امیدواریم با حل مشکلات و کمبودهای فعلی، شاهد افزایش کمی و کیفی خدمات حمل و نقل عمومی به شهروندان عزیز باشیم.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.