آیرال خبر- آل هاشم، نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه شرکت اجباری یا بخشنامه‌ای در نماز جماعت فایده‌ای ندارد، گفت: حضور نسل جوان در نماز جمعه را هم بسیار مفید ‌ا‌ست.

آل‌هاشم: شرکت اجباری یا بخشنامه‌ای در نماز جماعت فایده‌ای ندارد

به گزارش آیرال خبر، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در اجلاس استانی نماز که در استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه در قرآن کریم هیچ امر واجبی به اندازه نماز مورد تاکید قرار نگرفته است، اظهار داشت: توجه به تربیت نمازخوان و نمازگزار هم مقدم بر تامین ملزومات فیزیکی برای نماز است.

وی با بیان اینکه ساخت نمازخانه و مسجد هم مهم است ولی همه باید برای رونق بخشیدن به صفوف نماز و تربیت نمازگزار تلاش کنیم، افزود: نماز ستون دین است ولی نمازی که از روی اطاعت خداوند اقامه شود نه از روی رفع تکلیف، لذا این موضوع در تربیت فرزندان و نسل جوان به کار گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی حتما باید در ساخت شهرها و شهرک‌ها، مکان‌یابی مناسب و ساخت مسجد را در دستور کار قرار دهند، ابراز داشت: اکنون شهرک‌‌هایی داریم که همه زیرساخت‌ها ساخته و آماده شده ولی مسجد وجود ندارد که باید در برنامه‌ریزی‌های شهرسازی این امر مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید

وی با بیان اینکه در ادارات نیز مدیران نقش مهمی در تشویق کارکنان برای حضور در نمازهای جماعت دارند، گفت: شرکت اجباری یا بخشنامه‌ای در نمازها فایده ای ندارد و باید از روی علاقه و نیت درست باشد.

امام جمعه تبریز حضور نسل جوان در نماز جمعه را هم بسیار مفید دانست و خاطرنشان کرد: جوانان باید برای حضور پررنگ‌تر در نمازجمعه ترغیب شوند که آموزش و پرورش در برخی از مدارس، این کار را آغاز کرده است.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.