آیرال خبر- نمایش روزهای بی‌قوام همزمان با دهه فجر در تبریز به روی صحنه می‌رود.

نمایش «روزهای بی‌قوام» در تبریز به روی صحنه می‌رود

به گزارش آیرال خبر، نمایش روزهای بی‌قوام شنبه هفته آینده همزمان با سایر شهرهای کشور در تبریز نیز به روی صحنه خواهد رفت.

نمایش «روزهای بی‌قوام» از طرف سازمان هنری کشور به گروه‌های مختلف در همه استان‌ها سپرده شده است. این نمایش در تبریز نیز توسط سیامک افسایی کارگردانی شده و البته با تغییراتی همراه خواهد بود. این نمایش روایتگر روزهای آغازین انقلاب اسلامی و قیام ۲۹ بهمن ۵۶ مردم تبریز است.

از شعار زدگی دوری کرده‌ایم

سیامک افسایی در نشست خبری و مراسم رونمایی از پوستر نمایش روزهای بی‌قوام، اظهار داشت: نمایش روزهای بی‌قوام یک متن دست‌نویس است که توسط حوزه هنری در همه استان‌ها به یک شخص سپرده شده است. خوشحالم که در استان آذربایجان شرقی قرعه به نام من افتاده است.

کارگردان نمایش روزهای بی‌قوام افزود: ما زمان زیادی برای کار کردن روی این نمایش نداشتیم. طبق نمایش‌نامه‌ای که وجود داشت، باید از ۱۷ کاراکتر برای نمایش روزهای بی‌قوام استفاده می‌کردیم، اما شیوه کارگردانی را تغییر دادیم و تعداد کاراکترها را به ۷ نفر رساندیم. به همین خاطر جمال ساقی‌نژاد حدود ۵ نقش را در این نمایش بازی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: از بین نمایش‌های کار شده در استان‌ها، سه نمایش برای اجرای عمومی در تهران انتخاب خواهد شد.

افسایی با اشاره به محتوای نمایش روزهای بی‌قوام، یادآور شد: «قوام» مردی است که مفقود می‌شود و نزدیکان او به همراه همسرش به دنبال یافتن قوام هستند. ما بیشتر سعی کرده‌ایم در این نمایش از شعارزدگی دوری کنیم. این قصه در حوالی سال ۵۶ و قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز رخ می‌دهد.

روزهای بی‌قوام یک اثر فاخر است

سید محمدحسین بلاغی، سرپرست حوزه هنری آذربایجان شرقی نیز نمایش روزهای بی‌قوام را یک اثر فاخر در زمینه تئاتر دانست و عنوان کرد: حوزه هنری اساساً در زمینه هنرهای دینی و انقلابی فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: تربیت هنرمندان متخصص و تولید آثار فاخر هنری؛ دو مأموریت حوزه هنری است. در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب هم برنامه‌های خوبی تدارک دیده شده که از جمله آنها، نمایش روزهای بی‌قوام است که یک اثر فاخر محسوب می‌شود.

از تماشای روزهای بی‌قوام لذت می‌برم

مهدی لذیذی، پیشکسوت تئاتر تبریز هم این نشست خبری گفت: نسل جدید از اتفاقات گذشته بی‌خبر است. زحمات زیادی برای انقلاب کشیده‌اند و خون‌های زیادی در این راه ریخته شده است. روزهای بی‌قوام به این مطلب اشاره می‌کند و من شخصاً از تماشای آن لذت می‌برم.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.