آیرال خبر- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه این استان ‌بالاترین سطح امنیت را دارد، گفت: اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در اولویت اقدامات نیروی انتظامی قرار گیرد.

آذربایجان شرقی ‌بالاترین سطح امنیت را دارد

به گزارش آیرال خبر، محمدرضا پورمحمدی در آیین تودیع و معارفه فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی که در تالار اجتماعات بیمارستان الغدیر نیروی انتظامی برگزار شد، با اشاره به اینکه اگر دستاوردهای انقلاب را معرفی کنیم، امنیت مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است اظهار داشت: این امنیت علاوه بر ولایت فقیه، مدیون رشادت شهدای انقلاب اسلامی و شجاعت نیروهای مسلح است.

وی امنیت را بعد از معیشت، دومین نیاز اساسی مردم دانست و افزود: امنیت دو وجهه فیزیکی و روانی دارد که امنیت روحی و روانی ممکن است بالاتر از امنیت فیزیکی ملموس باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه از نظر امنیتی، رضایتمندی بسیار بالایی در بین مردم وجود دارد گفت: مردم از نظر روانی هم «احساس امنیت» بالایی دارند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت پیشگیری از وقوع جرم در جامعه، ابراز داشت: برخوردهای انتظامی باید راه حل آخر باشد و اقدامات فرهنگی و پیشگیرانه در اولویت اقدامات نیروی انتظامی قرار گیرد.

پورمحمدی مردم پایه بودن امنیت را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: امنیتی پایدار است که براساس حضور مردم و مردم پایه باشد. ضمن اینکه آذربایجان شرقی در موقعیت خاصی از کشور قرار گرفته و مرزهایی هم دارد، اما به دلیل امنیت پایدار مردمی، در بالاترین سطح امنیت قرار دارد.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.