آیرال خبر- بخش ICU جراحی قلب و پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی خاورمیانه در بیمارستان شهید محلاتی تبریز با حضور جانشین فرمانده سپاه پاسداران افتتاح شد.

بهره‌برداری از پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی خاورمیانه‌ در ‌تبریز

به گزارش آیرال خبر، بخش ICU جراحی قلب و پیشرفته‌ترین دستگاه آنژیوگرافی خاورمیانه در بیمارستان شهید محلاتی تبریز با حضور جانشین فرمانده سپاه پاسداران افتتاح شد.

بر اساس این گزارش، این بیمارستان دارای دو دستگاه آنژیوگرافی است که دستگاه اول، دو سال پیش مورد افتتاح قرار گرفته بود و این دستگاه امروز با حضور سردار سلامی به بهره برداری رسید که از جمله به روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه در حوزه آنژیوگرافی است و تنها یک نمونه از آن در تبریز و دیگری در دبی در حال بهره برداری است.

این دستگاه آخرین ورژن موجود در دنیاست که برای اولین بار در ایران نصب شد که قابلیت آنژیوگرافی مغز، محیطی، قلب و عروق را با اشعه ایکس دارد.

دکتر جعفرپور مسئول بخش قلب و آنژیوگرافی بیمارستان شهید محلاتی سپاه تبریز در تشریح ویژگی های این دستگاه، با تاکید بر اینکه دستگاه فعلی رزولوشین و دقت بسیار بالایی دارد، گفت: با توجه به اینکه خدمتگزاری به مردم و مردم یاری از وظایف سپاه است و آنژیوگرافی با این سطح از دقت در شمالغرب کشور نداریم، بیمارستان محلاتی اقدام به خرید و نصب این دستگاه کرد.

وی افزود: امروز بخش ICU جراحی قلب باز به همراه افزایش توانایی دستگاه MRI برای تشخیص های قلبی و دستگاه های اکوکاردیوگرافی و سونو گرافی با حضور سردار سلامی به بهره برداری رسید که جمعا حدود ۱۷ میلیارد تومان هزینه شده است.

مسئول بخش قلب و آنژیوگرافی بیمارستان شهید محلاتی سپاه در تبریز، با اعلام اینکه این بیمارستان با این سطح از امکانات، رتبه «درجه یک عالی» بیمارستان های کشور را در اختیار دارد، گفت: در بین بیمارستان های نیروهای مسلح در کشور، بیمارستان شهید محلاتی تبریز پس از بیمارستان بقیه الله تهران، رتبه دوم مجهزترین و با کیفیت ترین بیمارستان های نیروهای مسلح را هم در اختیار دارد.

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.