آیرال خبر- حسین فرکی، سرمربی تیم فوتبال پیکان تاکید کرد بضاعت مجموعه تحت اختیارش در حدی نیست که بتواند در کورس قهرمانی باشد.

فرکی: پیکان نمی‌تواند برای قهرمانی بجنگد/ عدالت در فوتبال رعایت نمی‌شود

به گزارش آیرال خبر، حسین فرکی در نشست خبری پیش از بازی ماشین تبریز – پیکان در حضور اصحاب رسانه گفت: امیدواریم مقابل ماشین‌سازی بازی قابل قبولی نسبت به دو بازی قبل انجام دهیم. پیش‌بینی نتیجه سخت است و همه چیز در پایان بازی مشخص می‌شود.

وی افزود: خوشحالم که بعد از یک سال و نیم دوری از فوتبال دوباره شرایطی به وجود آمده که در تبریز هستم. همانطور که الان می‌دانید لیگ به شکلی درآمده است که یکسری از تیم‌ها بالای جدول برای قهرمانی و سهمیه می‌جنگند و تیم‌های دیگر برای بقا. در این میان تیم‌هایی هستند که مانند ما و ماشین‌سازی در میانه جدول تلاش می‌کنند خود را به بالا نزدیک کنند تا اینکه بخواهند در جمع تیم‌های قعرنشین قرار بگیرند. فکر می‌کنم فردا یک بازی خیلی خوب را شاهد باشیم. ما با شناخت خوبی به مصاف حریف می‌رویم و امیدواریم که دست پر به خانه برگردیم. ماشین‌سازی از جمله تیم‌هایی است که خیلی خوب حمایت می‌شود و یک تیم ریشه‌دار است. آرزو می‌کنیم چنین تیم‌هایی سالیان سال در لیگ برتر بمانند چرا که زمانی من در تیم پاس بازی می‌کردم و با همین تیم ماشین‌سازی رقابت داشتم.

فرکی در مورد اینکه این بازی به نوعی ۶ امتیازی به حساب می‌آید، گفت: ما ۴ بازی آخر ماشین‌سازی را دیده‌ایم و با شناخت خوبی از این تیم به میدان می‌رویم. ماشین‌سازی از حمایت تماشاگرانش برخوردار است و این یک نکته خوب در فوتبال است. برخی تیم‌ها هستند که شرایط اقتصادی خوبی ندارند اما از حمایت تماشاگران برخوردارند. بعضی از تیم ها مانند سپیدرود، نساجی و صنعت نفت با تکیه بر تماشاگرانشان سرپا هستند و ما از این نعمت بی بهره هستیم و حتی در بازیهای داخل خانه هم غریب هستیم.

وی ادامه داد: ما روی نقاط ضعف ماشین‌سازی کار کرده‌ایم و امیدواریم که فردا از آنها استفاده کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان افزود: ما به دنبال این هستیم که در میانه جدول رو به بالا قرار بگیریم. پیکان پتانسیل بالایی دارد و باید از آن استفاده کنیم. بازی فردا ۶ امتیازی است و کسب یک یا ۲ برد می‌تواند ما را به جایگاه بهتری برساند.

وی در واکنش به این سوال که شما هر وقت هر تیمی در میانه فصل تحویل گرفتید، نتایج خوبی کسب نکردید، گفت: من اصلا موافق این نظر شما نیستم، چرا که همیشه از ابتدای فصل با یک تیم شروع کردم. من فقط یک بار در سپاهان در میانه فصل آمدم آن هم با این تیم نتایج خوبی کسب کردیم و شرایط تیم خیلی بهتر شد.

فرکی درباره شکست‌های پیاپی و تمام نشدنی پیکان گفت: این اتفاق ممکن است برای هر تیمی رخ دهد. شما ببینید پیکان زمانی هفت برد پیاپی داشت و آن زمان سوال می‌شد؛ چطور ممکن است این اتفاق بیفتد. الان هم سپاهان ۲۰ هفته است شکست نخورده و زمانی با فولاد ما چنین شرایطی داشتیم. این آمارها کیفیت تیم‌ها را نشان می‌دهد. ما باید تلاش کنیم شرایط تیم تغییر کند. در اینکه پیکان تیمی ریشه‌دار با ساختار خوب است، شکی نیست اما نمی‌توان با این بضاعت با تیم‌هایی که در بالای جدول قرار دارند، رقابت کنیم. یک موقع تیمی در بخش اقتصادی ضعیف است اما حداقل تماشاگر دارد. مثل تیم نفت مسجدسلیمان و نساجی که به خاطر حمایت هوادارانشان تا الان این شرایط را در لیگ دارند. در حالیکه ما هر وقت با تیم‌های پرطرفدار البته در زمین خودمان بازی می‌کنیم، غریبه هستیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در این باره اضافه کرد: زمانی اتفاق می‌افتد که استقلال خوزستان با کمترین هزینه قهرمان لیگ می‌شود و زمانی هم فولاد با یکسری بازیکن جوان قهرمان می‌شود. در فوتبال از این اتفاقات رخ می‌دهد اما الان اگر بخواهیم تیم‌های بی‌بضاعتی مثل ما را در جمع مدعیان قرار دهیم، ممکن نیست. عدالت در فوتبال رعایت نمی‌شود. تیم ما پتانسیل خوبی دارد اما بازیکنان برای خرج زندگی خود تلاش می‌کنند. نه اینکه نخواهند بیشتر تلاش کنند بلکه توان‌شان در این حد است. قطعا با این بضاعت نمی‌شود برای قهرمانی جنگید به این خاطر به دنبال نتایج خوب هستیم.

وی در پایان در ارتباط با اینکه آیا زنگ خطر را نشنیده اید و یا تیم های پاین تر از خود را در حدی نمیبینید که سقوط کنید اظهار داشت: اگر چه در فوتبال هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. من به بازیکنانم این تفکر را انتقال داده‌ام که هرگز به سقوط فکر نکنند اما باید دید شرایط چطور رقم می‌خورد. ما نمی‌توانیم با این شرایط به بالای جدول برسیم اما تاکید می‌کنم که فوتبال قابل پیش‌بینی نیست. مسئله دیگری که به بازیکنان گفته‌ام این است که آنها تا لحظه به صدا در آمدن سوت داور به تلاش‌شان ادامه دهند. فقط زمانی نتیجه غیرقابل تغییر است که شما دو دقیقه مانده به بازی یا باید ۴ بر صفر جلو باشی یا ۴ بر صفر عقب. در این شرایط در ۲ دقیقه نتیجه‌ نمی‌تواند مساوی شود اما در بقیه موارد بارها پیش آمده تیمی که ۲ بر صفر جلو بوده یا ۲ بر صفر عقب، نتیجه در عرض چند دقیقه برعکس شده است. من به خودم و بازیکنانم اعتماد دارم و میدانم که سقوط نمی کنیم!

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.