آیرال خبر- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: در حال حاضر ۶۵ درصد از جمعیت شهری استان تحت پوشش تاسیسات جمع ‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارند که این رقم بیش از میانگین کشوری ۴۵ درصد است.

به گزارش آیرال خبر، علیرضا ایمانلو روز دوشنبه در مراسم افتتاح طرح های آبرسانی شهرستان عجب شیر افزود: طول اجرا شده شبکه فاضلاب در استان در حال حاضر سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر است.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر ۱۱ باب تصفیه خانه فاضلاب در استان در شهرهای تبریز، مراغه، مرند، میانه، عجب شیر، جلفا، اهر، سراب، بستان آباد، سهند و بناب با روش های نوین فعال است گفت: سالانه در حدود ۹۰ میلیون مترمکعب فاضلاب در استان توسط تصفیه خانه های موجود تصفیه می شود.
ایمانلو خاطرنشان کرد: استفاده از پساب تصفیه شده به عنوان تامین کننده بخشی از آب مورد نیاز دریاچه ارومیه در دستور کار است و افزون بر ۷۵ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده در سال به سمت دریاچه ارومیه جاری می شود.
وی ادامه داد: طرح های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب با هدف سالم سازی محیط زیست، افزایش سطح بهداشت عمومی و ممانعت از آلودگی آب های زیرزمینی اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت آبفای آذربایجان شرقی گفت: شهرستان عجب شیر هم از لحاض شبکه آب و فاضلاب ۱۰۰درصد تحت پوشش و دارای تصفیه خانه با روش های نوین است.
شرکت آب و فاضلاب استان در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۱۲۲ هزار انشعاب آب دارد و در ۵۸ شهر استان آب شرب بهداشتی دو میلیون و ۹۲۷ هزار نفر را تامین می کند.
حدود دو میلیون و ۸۱۰ هزار نقر معادل ۷۲ درصد از جمعیت ۳٫۹ میلیون نفری آذربایجان شرقی شهرنشین هستند.
۳۰۷۷/۷۴۸۵

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.