تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه :
حوزه : آذربایجان شرقی, اخبار
شماره : 36729
تاریخ : ۲۲ شهریور, ۱۴۰۰ :: ۱۸:۵۷
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی خبر داد:

آغاز توزیع ۱۵۰۰ تن برنج خارجی در بازار استان آذربایجان‌شرقی/ توزیع برنج هندی و تایلندی

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی از آغاز توزیع ۱۵۰۰ تن برنج تایلندی و هندی در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف و اتحادیه‌های استان آذربایجان‌شرقی خبر داد.

به گزارش آیرال خبر، صالح مومنی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه خشکسالی‌های اخیر آسیب جدی به کشت‌های مختلف کشاورزی از جمله برنج زده و منجر به کاهش حدود ۱۸ تا ۱۹ درصدی تولید برنج داخلی شده است، اظهار داشت: این وضعیت باعث افزایش قیمت برنج داخلی شده است.

وی با بیان اینکه البته  ذخایر استراتژیک کشور در سطح مطلوبی است و برای کنترل قیمت و تامین کسری برنج پیش‌بینی شده از ذخایر استراتژیک برنج در کشور توزیع شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه توزیع برنج برای طرح‌های مومنانه ادامه دارد، افزود: علاوه بر این‌ها از امروز با آغاز توزیع برنج در سطح آذربایجان‌شرقی نزدیک به ۱۵۰۰ تن از این محصول از نوع هندی و تایلندی از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌های مصرف کارگری، کارمندی، اتحادیه و ... در اختیار مردم قرار می‌گیرد و هیچ کمبودی در مورد برنج برای مصرف خانوار وجود ندارد.

مومنی تاکید کرد: در بخش تامین برنج از ذخایر، وضعیت خوبی حاکم است و واردات خوبی هم قبل از ممنوعیت برنج در فصل کشت انجام شده و وضعیت بازار برنج وارداتی در شرایط متعادلی است.

وی ابراز امیدواری کرد که در این شرایط از شتاب افزایش قیمت در بازار برنج داخلی هم کاسته شود.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان از تخصیص سهمیه برنج هندی دانه بلند (۷۵۰ تن) و برنج تایلندی (۷۵۰ تن) به ترتیب به قیمت عمده فروشی هر کیلو ۱۷۰۰۰۰ ریال (یکصدو هفتاد هزار ریال)، ۱۱۰۰۰۰ریال (یکصدوده هزار ریال) از محل طرح تنظیم بازار به شرط تحویل درب انبارهای اداره‌کل غله  خبر داد و متذکر شد: ۹۰۰ تن از این برنج‌ها در سطح شهر تبریز و  ۶۰۰ تن مابقی نیز براساس برش شهرستانی  در سطح شهرستان‌های استان آذربایجان‌شرقی توزیع می.شود.

وی با بیان اینکه قیمت هر کیلو برنج هندی تنظیم بازار برای مصرف‌کنندگان ۱۸۵۰۰ تومان و برنج تایلندی ۱۲۶۰۰ تومان تعیین شده است، افزود: تصمیم‌گیری در خصوص نحوه توزیع و جامعه هدف مورد نظر در سایر شهرستان‌ها برعهده کمیسیون تنظیم بازار هر شهرستان است.

وی با اشاره به نظارت بازرسان سازمان صمت بر مراکز توزیع تبریز و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌ها، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص می‌توانند با سامانه ۱۲۴ معاونت بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان این سازمان تماس بگیرند و موضوع را گزارش کنند.

مومنی با بیان هیات‌های حسینی و خیریه‌ها جهت جذب برنج و شکر در قالب سهمیه نذورات محرم و صفر می‌توانند به سازمان تبلیغات اسلامی مراجعه نمایند، یادآور شد: علاوه بر توزیع ۱۵۰۰ تن برنج تنظیم بازاری، برای این کار نیز ۷۵۰ تن برنج هندی، ۷۵۰ تن برنج تایلندی و ۱۴۳۵ تن شکر اختصاص یافته است.

وی تاکید کرد: توزیع در سطح شهر تبریز از طریق معرفی مراکز توزیع فروشگاه‌های زنجیره‌ای- اتحادیه‌ها و.. توسط مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان‌شرقی انجام خواهد گرفت.

© 2021 تمام حقوق این سایت برای آیرال خبر محفوظ می باشد.