آیرال خبر ،وزیر ورزش و جوانان در واکنش به رخدادهای هفته پایانی لیگ برتر فوتبال در تبریز گفت: اگر حقی از تیمی ضایع شده باشد، حتماً این حق استیفا خواهد شد.

به گزارش آیرال خبر و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی در خصوص حواشی بازی تراکتورسازی تبریز و نفت تهران گفت: مسئله در حال پیگیری است. دو گروه کارشناسی در استان برای پیگیری حضور دارند که یکی از آنها از جانب بنده برای بررسی موضوع ماموریت پیدا کرده است.

وی افزود: گزارش هایی به صورت شفاهی و مکتوب ارائه شده و در خصوص آنها با وزرای اطلاعات و کشور، استاندار آذربایجان شرقی و مدیرکل ورزش و جوانان استان برای بررسی همه جانبه مسئله صحبت کردم. تیم ما در حال انجام کار است و بدیهی است که به دنبال احقاق حق هستیم. اگر حقی از تیمی ضایع شده باشد، حتما این حق استیفا خواهد شد.

دکتر گودرزی ادامه داد: امروز نیز با مسئولان فدراسیون، مسئول کمیته داوران و مسئول سازمان لیگ برتر صحبت کردم و به آنها ماموریت دادم تا از داوران بازنشسته و خبره و صاحب‌نظر بهره بگیرند و فیلم بازی را بازبینی، قضاوت و رای صادر کنند. طبیعتا اگر 5-6 متخصص در این زمینه اظهارنظر کند بدیهی است که آن اظهارنظر برای ما ملاک عمل خواهد بود.

وزیر ورزش و جوانان درباره مسائل غیر داوری و حواشی دیگر نیز افزود: امیدواریم با آرامش مردم تبریز، تماشاگران و کسانی که دست‌اندرکار هستند با سعه صدر بیشتر به موضوع نگاه کنند تا نظرهای کارشناسی استخراج شود و به سمع مردم برسد. من امروز گزارش کاملی به دولت ارائه خواهم کرد.

گودرزی در تکمیل صحبت‌های خود گفت: یک بعد این اتفاق ممکن است ضعف داوری باشد که در حال بررسی است. من نمی‌توانم در این قضیه اظهارنظر کنم و متخصصان باید نظر دهند اما ابعاد دیگری هم وجود دارد که اولیای استان درصدد هستند تا ان‌شاءالله به نحو مقتضی و در واقع عادلانه این موضوع مرتفع شود.

وی در خصوص این نکته که 8 دقیقه آخر بلندگوهای ورزشگاه بازی در اصفهان را مساوی اعلام کردند و این باعث تصور پیروزی و خوشحالی تیم تراکتورسازی شد،‌ افزود: ما در حال بررسی همه جوانب اتفاقات تبریز هستیم. استاندار، مدیرکل استان و نماینده ویژه من (مدیرکل حراست وزارتخانه) در شورای تامین استان حضور داشتند. در آن جا همین بحث‌ها مطرح شد. مسئولان تیم تراکتورسازی حضور پیدا کردند، همه نظرها را گفتند و مطالب از جهات گوناگون مورد بررسی قرار گرفت اما روشن شدن مسئله زمان‌بر است و نیاز است نظرات کارشناسی به خصوص در حوزه داوری استخراج شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا مردم تبریز مطمئن باشند که وزیر ورزش و جوانان پیگیر این موضوع است، گفت: بله به طور کامل پیگیر هستم اما همه مسئولیت‌ها در اختیار فدراسیون فوتبال است. ما هم به لحاظ قانونی به عنوان ناظر بر تمام این دستگاه‌ها ملزم هستیم که سره را از ناسره تشخیص دهیم و این کار را ممیزی کنیم. به نظر می‌آید چند روز آینده این مهم محقق و نتیجه اعلام می‌شود.

دکتر گودرزی در خاتمه افزود: در خصوص این اتفاق گروه‌های مختلف صحبت‌های مختلفی می‌کنند اما به نظر می‌آید کسانی که دقیقا در جریان موضوع هستند و کسانی که مسئولیت دارند، اظهارنظرشان دقیق‌تر و درست‌تر است. باید عنایت کنند و قدری آرام‌تر باشند تا به نحو شایسته موضوع مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

کد خبرنگار :121

 

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.