آیرال خبر،شهردار تبریز خواستار افزایش مناسبات فی مابین در حوزه های مختلف شهری با کشور بلاروس شد و خواهر خواندگی شهر ماگیلیف بلاروس با شهر تبریز را فرصت مغتنمی برای این دو شهر برشمرد.

به گزارش آیرال خبر،”صادق نجفی” در دیدار با سفیر کشور بلاروس در کشورمان که در محل ساختمان تاریخی عمارت ساعت تبریز برگزار شد، با اشاره به روابط خوب و حسنه جمهوری اسلامی ایران با بلاروس توسعه روابط بین شهرهای دو کشور در زمینه های مختلف را ضروری دانست.

نجفی همچنین با اشاره فعالیت اتاق بازرگانی تبریز و پتانسیل های این اتاق، اظهار کرد: با توجه به بازار خوب بلارس برای برخی کالاهای تولید شده در تبریز، این شهر می تواند در بخش‌های تجاری و تولیدی، حوزه صنایع غذایی، شیر و شکلات، کیف و کفش در کشور بلاروس حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد و عرض اندام کند همچنین برگزاری هفته ها و روزهای فرهنگی تبریز و ماگیلیف می تواند زمینه مناسبی برای معرفی فرصتهای سرمایه گذاری و توسعه مناسبات در بخش های گوناگون باشد.

شهردار تبریز با اشاره ضرورت استفاده شهرهای بلاروس و تبریز از تجربیات یکدیگر گفت: درشهرهای بلاروس بخصوص درشهر ماگیلیف در معماری، فضای سبز و نورپردازی ها، نحوه جمع آوری پسماندها و تفکیک زباله، کارهای بسیار خوبی صورت گرفته است که می توان از این تجربیات در مدیریت شهری تبریز استفاده کرد.

شهردار تبریز همچنین در پایان سخنانش با استقبال از انجام سرمایه گذاری در تبریز گفت: در این زمینه از یکی از صنعتگران تبریزی که دارای کارخانه ساخت اتوبوس در بلاروس می باشد تعداد 20 دستگاه اتوبوس در سال جاری خریداری شده است و ما به این سرمایه گذار تضمین می دهیم که در صورت سرمایه گذاری در تبریز، سال آینده بالای 50 الی 60 اتوبوس از این کارخانه خریداری نماییم.

سفیر بلاروس در کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به اینکه دو کشور ایران و بلاروس از سالیان گذشته روابطه حسنه ای دارند گفت: تبادل هیئت های سیاسی و همچنین برگزاری دوازدهمین اجلاس مشترک دو کشور در تهران و دیدار روسای دو کشور جمهوری اسلامی ایران و بلاروس باعث توافقات خوبی بین دو کشور شده است.

ویکتور ریباک با اشاره به فعالیت بازرگانان و همچنین صنعتگران تبریزی و ایرانی در بلاروس گفت: سال گذشته حجم سرمایه گذای دو کشور از میزان مبادلات تجاری ایران و بلاروس بالاتر رفته است که این مسئله نشانگر گسترش تعاملات اقتصادی دو کشور می باشد.

سفیر بلاروس در پایان این دیدار با تقدیم پیام مکتوب شهردار ماگیلیف به شهردار تبریز اظهار داشت: شهردار ماگیلیف در این پیام در راستای تقویت عقد خواهرخواندگی دو شهر تبریز و ماگیلیف پیشنهادات گوناگونی در زمینه های اقتصادی، آموزشی، فرهنگی و مسائل شهری به شهردار تبریز ارائه داده است که در این زمینه آماده انعکاس پیشنهادات شهردار تبریز در مسائل گوناگون به شهردار این شهر هستیم.

سیاسی 94/8/9

کدخبر110327

خبرنگار125

انتهای پیام /

توسط سردبیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.