• روزانه یک میلیون ماسک 6 میلیون لیتر ضدعفونی‌کننده در آذربایجان شرقی تولید می‌شود

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اکنون روزانه یک میلیون ماسک و ۶ میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده در استان تولید می‌شود.

به گزارش آیرال خبر، محمدرضا پورمحمدی در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در سالن جمهوری استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه صادرات غیر نفتی از استان آذربایجان شرقی 52 درصد رشد داشته است، اظهار داشت: صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی از 2.2 میلیارد دلار به 3.2 میلیارد دلار رسیده است.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری در استان ما از 10.3 درصد به 9 درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: معنای آن این است که تحولی در اشتغال و تولید رخ داده است و باید این روند تداوم یابد.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: تمامی دانشگاه‌های بزرگ استان دارای مراکز رشد و فناوری است و باید این مراکز حمایت شوند تا نقش خود را در افزایش تولید و اشتغال ایفا کنند.

وی با تاکید بر اینکه مراکز فناوری در استان ما و کل کشور در شرایط کرونا موفق عمل کردند، ابراز داشت: دستگاه‌های تولید ماسک را صادر می کنیم و پیگیر دریافت مجوز صادرات هستند.

پورمحمدی گفت: اکنون روزانه یک میلیون ماسک و 6 میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده در استان تولید می‌شود.

وی نتیجه تلاش‌ها برای توسعه شرکت‌های دانش بنیان را در کرونا بسیار ارزشمند و موفق ارزیابی کرد و افزود: در تحریم هم “عدو شود سبب خیر”، تجهیزاتی که قبلا از خارج وارد می کردیم، اکنون شرکت های دانش بنیان تجهیزات مورد نیاز را تولید می کنند.

استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: توانایی مراکز علمی و تولیدی استان، بیش از این است و باید با حمایت بیشتر این استان رشد بیشتری در این حوزه داشته باشد.

توسط تحریریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.